[MOC] Kontenerowiec?

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#16 Post autor: legosamigos »

piotrek839 pisze:Nie znalazłem prowadnic do kontenera, są takie?
Zaczep w kontenerze powinien być nisko dla lepszej pracy jak na filmach które zostały podlinkowane.
Sprawdzałeś ile możesz mieć maksymalnie załadowane?
Ta dodatkowa rampa jakoś psuje cały efekt. Może gdyby była pod kontenerem i wysuwała się razem z hakiem tylko trochę wolniej.
Całość fajna i dobrze się prezentuje chociaż kabina mocno przypomina tą z poprzedniego MOCa.
W kontenerze są prowadnice, inaczej spadł by na bok. To prawda, później zobaczyłem, że zaczepy w kontenerach są dużo niżej. Kontener z pinami, które wysypałem na podłogę, waży 516 gramów, ale to chyba nie jest maximum ;) Tak jak odpisałem Kruczkowi, w oryginale nie ma takiej rozkładanej rampy/ślizgu. Na jednym filmie z YT widziałem, że wysuwają się dodatkowe prowadnice, by kontener mógł lepiej wjechać na pakę
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#17 Post autor: noniusz »

Zaraz po publikacji miałem napisać, że poszedłeś na łatwiznę robiąc wciąganie kontenera za pomocą linki, a później okazało się, że faktycznie istnieją tego typu rozwiązania.

O kabinie i tej rozkładanej z tyłu klapie trochę już napisano i podzielam zdanie moich przedmówców. Ja dodatkowo "przyczepię" się tylko do tych niezabezpieczonych zębatek z16 odpowiedzialnych za wciąganie linki.

Poza tym model uważam za udany, kompaktowy i funkcjonalny. Wysyp realizowany za pomocą siłownika i dodatkowego mechanizmu z liftarmów dobrze się sprawdza. Fajnie też, że dołożyłeś dodatkową "funkcję", czyli amortyzowanie przy pozycji krańcowej składania kontenera.

Auto faktycznie, trochę za szybko jeździ, przez co ciężko jest wykonać manewr i precyzyjny załadunek, ale gdyby jeździło wolniej na pewno znaleźli by się malkontenci, że z ładunkiem jeździ za wolno :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

noniusz pisze:Auto faktycznie, trochę za szybko jeździ, przez co ciężko jest wykonać manewr i precyzyjny załadunek, ale gdyby jeździło wolniej na pewno znaleźli by się malkontenci, że z ładunkiem jeździ za wolno :)
Zawsze można użyć pilota z regulacją prędkości. Sam używam i fajnie się sprawdza, choć do wymagających modeli lepiej zbudować skrzynię biegów.
Pozdrawiam :)

Krucz3k
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-20, 10:54
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Krucz3k

 

#19 Post autor: Krucz3k »

szkoda też, że mało kto myśli o wrzuceniu do ciężarówki w tej skali zawieszenia, ja jestem na etapie testów i łatwo nie jest z szerokością i niezawodnością...

Jak masz złożony ten model to proszę, koniecznie przetestuj maksymalny udźwig.

Ja na razie testuje na 2kg ale zawieszka tylna już "prawie" leży choć 2 siłowniki dają radę, dlatego zastanawiam się, czy jeden nie dałby rady na te 2kg.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

szkoda też, że mało kto myśli o wrzuceniu do ciężarówki w tej skali zawieszenia, ja jestem na etapie testów i łatwo nie jest z szerokością i niezawodnością...
Wiesz, gra niewarta świeczki. Też kiedyś chciałem do każdego modelu dawać zawieszenie, ale z czasem doszedłem do wniosku że przy ciężkich modelach to taka sztuka dla sztuki :)

Poza tym teraz kończę tak upakowany model że nawet gdybym chciał to nie byłoby gdzie wcisnąć zawieszenia.

Krucz3k
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-20, 10:54
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Krucz3k

 

#21 Post autor: Krucz3k »

ogólnie zmieściłem się w 19 kropkach z kołami ale kurde ten wał napędzający tylny tandem... Dwa kardany wymiękają z jednym XLem 1:3 gdy paka jest pełna podczas zmieniania kierunku jazdy (przód - tył)

legosamigos, wybacz za offtop

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#22 Post autor: M_longer »

Krucz3k pisze:ogólnie zmieściłem się w 19 kropkach z kołami ale kurde ten wał napędzający tylny tandem... Dwa kardany wymiękają z jednym XLem 1:3 gdy paka jest pełna podczas zmieniania kierunku jazdy (przód - tył)

legosamigos, wybacz za offtop
Zrób temat WIP, coś zaradzimy ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#23 Post autor: legosamigos »

Czyżbyś zdecydował się jednak zbudować tego roll off trucka?. Co do zawieszenia, to na razie moje jedyne "amorki" są po bokach tej ciężarówki, więc zawieszenia bym i tak nie zrobił :)
Skoro 2 kardany nie dają na XL-u, to wstaw 2 M-ki :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#24 Post autor: Bricksley »

Krucz3k pisze:Dwa kardany wymiękają z jednym XLem 1:3 gdy paka jest pełna podczas zmieniania kierunku jazdy (przód - tył)
Dobrym pomysłem jest stosowanie pilota z regulacją prędkości, zamiast tego 0-1. Wtedy nie mamy nagłej zmiany kierunku obrotów, co przy dużej bezwładności układu i dużym momencie bywa niszczące.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#25 Post autor: Waler »

Krucz3k pisze:Dwa kardany wymiękają z jednym XLem 1:3
Trzeba zrobić kardana własnej konstrukcji :)
Albo dobrym pomysłem jest też dodanie zamiast z24 (bo mniemam że masz właśnie z8 i z24) sprzęgła z24 (lub dwóch liniowo by zwiększyć siłę podwójnie). Wtedy gdy jest duża bezwładność układu silnik lekko na początku się poślizgnie na sprzęgle i ruszy płynnie. Fakt, że odbierze to mu sporo animuszu w terenie ale po płaskim będzie ruszał płynnie.

ODPOWIEDZ