[MOC] American 4-Axle Dump Truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#16 Post autor: Waler »

Już filmik jest, brakuje tylko napisów końcowych i jakiegoś podkładu muzycznego. Wrzucam za niedługo.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

Fajna praca. Same technicowe klocki ale wygląda ładnie i nie straszy zbędnymi dziurami.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#18 Post autor: Kruk »

Na początku myślę : " Ooo , jaka fajna wywrotka Model Team..." a tu patrzę to technic o_O ,więc za to już się należy duży plus, uwielbiam takie klimaty więc jestem zachwycony z takiego MOC'a . Wywrotka genialna , aż miło zawiesić oko ;D Gratuluje super modelu.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#19 Post autor: ontek »

Ekstra, fajne wyważenie pomiędzy bawialnością i wyglądem, bez przepychu funkcji i niesamowity, jak na Technic wygląd.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#20 Post autor: bonczyk85 »

Jak na model zbudowany z dziurawych klocków, ta wywrotka jest naprawdę bardzo ładna:).
Jedyny mankament wizualny, to faktycznie, jak pisano wyżej, trochę nisko umieszczone batboxy, przez co prześwit w tym miejscu wydaje się ciut mały, ale pewnie nie dało się tego elementu inaczej ustawić.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#21 Post autor: Waler »

Udało się zmontować film i wstawić. Edytowałem pierwszy post, wszystkich chętnych zapraszam do oglądania.
Według jutuba coś tam się jeszcze edytuje na ich serwerach, więc może nie wyświetlać się w pełnej rozdzielczości, nie ma też jeszcze ścieżki dzwiękowej ale jak tylko będzie możliwość edycji filmu to ją dodam.

babzos
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:36
Lokalizacja: Poznań

#22 Post autor: babzos »

7 kg cukru, no nieźle!
Bardzo klimatyczna muzyka, świetnie oddaje klimat amerykańskiej ciężarówki

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#23 Post autor: Filus »

W ramach nadrabiania zaległości na forum. Gratuluje bardzo udanego modelu. Możliwości są całkiem spore, bajer w postaci światełek dodaje efekt "wow", więc z pewnością będzie się cieszyć popularnością w Warszawie. Co do kolorów, w moim odczuciu ten szary dobrze zaburza monotonie kipera. Mało to aut po drogach jeździ, co np. ma nadkola/klapy/ inny element w innym kolorze? Zawsze mnie to zastanawiało, czy ludzie po prostu chcą mieć to w innym kolorze, czy taniej było wymienić, bo mechanik akurat miał w danym kolorze dany element. Choć patrząc bodaj na nowe Aygo można dość do wniosku, że powoli stanie się to modą, by auta nie były stylizowane w monolitycznych kolorach. Tym bardziej dobrze się jawi na tym tle ten model.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#24 Post autor: legosamigos »

CamelXP pisze:...Podobnie jak koledzy, jestem zdania, że kąt podniesienia paki jest zbyt mały. Myślę, że zamiast przesuwać siłownik do tyłu, możesz dodać prostowody, coś jak u Longera

Obrazek,

tylko siłowniki zamocowane tak jak u Ciebie.
Waler pisze: Im bliżej siłowniki punktu podparcia paki tym większy kąt wsypu ale też mniejsza siła maksymalna. Poza tym w połowie paki są silniki - nie za bardzo szło upchnąc tam siłowniki tak by się dobrze trzymały.
Co prawda i tak wygrałeś konkurs na ciężarówkę do pary z Volvo, ale mógłbyś spokojnie zastosować coś takiego, jak ja zrobiłem w swojej "roll offowej" [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=23286]ciężarówce[/URL] . 2 płaskie liftarmy 1x6 jako przedłużenie siłownika

Obrazek

Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#25 Post autor: Waler »

Zawsze mam jeszcze 2 dni na rozbieranie pół ciężarówki :P
No niby pomysł nie jest zły, tyle że u mnie nie ma miejsca jak przyczepić tych czarnych liftarmow do ramy jak u Ciebie.
No i powiedz, ile ta Twoja konstrukcja jest w stanie podnieść, pójdzie kilogram (bo 1 siłownik)?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#26 Post autor: legosamigos »

Nie wiem jakie maximum paki z ładunkiem, nie robiłem testów. Tak jak pisałem kontener z pinami ważył 512 gramów, ale u mnie są 2 funkcje odpowiedzialne za załadunek kontenera i obsługiwane przez 2 różne silniki, M-ka, a więc ten słabszy, wciąga kontener z ładunkiem, a L-ka podnosi cały kontener również z ładunkiem. Oczywiście gdybym zdążył i robił tylko wywrotkę, a nie "roll off trucka", wtedy użył bym 2 siłowników, nie 1, więc na pakę można by wrzucić trochę więcej
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Wim
Posty: 42
Rejestracja: 2013-06-05, 15:30
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Wim »

Model ciekawy, podoba mi się że jest taki zwarty i masywny, nie przejmuj się kolorami bo to rzecz gustu :-) ale mnie się podoba. Powodzenia w konkursie :-)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#28 Post autor: 3dom »

Wim pisze:Powodzenia w konkursie :-)
...konkurs już rozstrzygnięty i akurat Waler wygrał ;)
Ostatnio zmieniony 2014-07-31, 13:21 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29 Post autor: SERVATOR »

3dom pisze:
Wim pisze:Powodzenia w konkursie :-)
...konkurs już rozstrzygnięty i akurat Waler wygrał ;)
Ale ma jeszcze szansę na MOC Lipca 2014 :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#30 Post autor: Waler »

SERVATOR pisze:Ale ma jeszcze szansę na MOC Lipca 2014 :)
Oj tam oj tam, co planowałem wygrać już mi się udało, a MOC lipca to tak hmm, dla funu :P

ODPOWIEDZ