[MOC] Górska świątynia

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Górska świątynia

#1 Post autor: Jellyeater »

Niniejszym przedstawiam "Górską świątynię" budowlę w stylu moich ulubionych Adventurers. To co widać na zdjęciach to właściwie połowa świątyni. Pomieszczenie mnichów, opata oraz sama kaplica z posągiem. W świątyni są dwie pułapki, zapadnia i spadające na poszukiwacza topory. Sporo nauczyłem się przy budowie tej pracy. Planuję kiedyś po uzbieraniu większej ilości części wrócić do tego tematu i zbudować coś co miałoby wszystkie ściany (np. otwierane). Na razie liczę na wskazówki i uwagi mogące pomóc przy kolejnej budowli.

Album: https://imageshack.com/a/ZKjz/1

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Jellyeater pisze:Na razie liczę na wskazówki i uwagi
Zmienić galerię na Flickr albo Brickshelf ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#3 Post autor: Kirysowaty »

Całkiem udana, estetyczna konstrukcja. Nie znam się za bardzo na architekturze tybetańskich świątyń, ale ta wydaje się trzymać klimat. Yeti piekący pianki nad ogniskiem - bezcenne. :D
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Kirysowaty pisze:Yeti piekący pianki nad ogniskiem
Czy to aby na pewno pianki?

Budowla w starym stylu zestawowym - bez tyłu.
Wzgórze mogłoby być mniej strome i bardziej rozłożyste w stosunku do samej świątyni.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Mestari »

M_longer pisze:Zmienić galerię na Flickr albo Brickshelf ;)
Z czystej ciekawości - dlaczego? Osobiście ogląda mi się to tu dużo lepiej niż na Flick, którego nie cierpię i troszkę lepiej niż na Brickshelfie (szybciej, intuicyjniej).

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#6 Post autor: Cevillus »

Przyjemna dla oka budowla w stylu Adventurers :)
M_longer pisze:
Jellyeater pisze:Na razie liczę na wskazówki i uwagi
Zmienić galerię na Flickr albo Brickshelf ;)
Zgadzam się z przedmówcą żebyć zmienił swoją galerię.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Mestari pisze:Z czystej ciekawości - dlaczego? Osobiście ogląda mi się to tu dużo lepiej niż na Flick, którego nie cierpię i troszkę lepiej niż na Brickshelfie (szybciej, intuicyjniej).
Bo praktycznie wszystko co związane z klockami jest na BS i/lub Flickrze?

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#8 Post autor: Johan »

Bardzo mi się podoba Twoja budowla, już na pierwszy rzut oka widać, że nawiązuje do zestawu 7417, który w dzieciństwie miałem i bardzo lubiłem. Na drugi rzut oka widać jeszcze więcej elementów doń nawiązujących, na przykład pułapka z toporami za progiem, zapadnia, jaskinia pod świątynią.
Nie jestem tylko pewien, czy pomarańczowe i białe ściany oraz białe okna to najszczęśliwszy wybór. Myślę, że gdyby zmienić biały na odcienie szarości lub brązowy całość prezentowałaby się jeszcze lepiej.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Jellyeater »

Dziękuję za rady. Założyłem sobie konto na brickshelf, ale niestety coś nie dotarł mail potwierdzający. Możliwe, że nie uznają o2 i być może działają tylko w domenie com, a nie mam e-maila na gmail. Spróbuję założyć konto na flicker. Dziecko już marudziło i nie było czasu na kolejne konta. Na razie imageshack mam po prostu od lat i było dostępne. Jestem zaskoczony, bo od ostatniego miesiąca sporo na imageshack zmienili. Dodali opcję miniaturek chociażby.

Okienka niestety tylko takie miałem. Przy następnym zakupie na bricklinku rozważę szare. Brązowych do brązowych ścian już nie chciałem dawać, bo robiło się monolitycznie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Mestari »

Ja dodam tylko jeszcze, że jak dla mnie kolory bardzo tu pasują. Podoba mi się ten pomarańczowy, bardzo mi pasuje biały, szczególnie sama skała (mało mamy zimowych MOCów). Całość bardzo miła w odbiorze :)
I jeszcze raz zaznaczę, że galeria jest ok. To, że większość jest na innych nie oznacza, że my też tam musimy. W końcu Imageshack jest lepiej przystosowany do prezentacji zdjęć, powstał sporo wcześniej tylko w tym celu. Łatwie, bez moderacji, maile aktywacyjne przychodzą. Mi Brickshelf też nic nie przysłał, więc zrezygnowałem z konta u nich. Mam wszystko na Bricksafe - też tylko do Lego, ale jest niestety sporo gorszy od Imageshacka. Możliwe, ze za jakiś czas będę się przesiadał.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Całkiem całkiem, klimat Adventurers jest, od razu i bez opisu konstrukcja przywodzi na myśl podserię Orient Expedition. Ze względu na umiejscowienie geograficzne i mocno inspirowane detale ewidentnie przypomina Świątynię Mount Everestu którą też posiadam i bardzo lubię. Ale z ogólnej bryły przypomina też trochę 7419 - Dragon Fortress, o dziwo to było moje pierwsze skojarzenie po zobaczeniu miniaturek. Fajnie sobie przypomnieć te zestawy poprzez taką udaną wariację na temat. Czekam na kolejne. :)
Mestari pisze:I jeszcze raz zaznaczę, że galeria jest ok. To, że większość jest na innych nie oznacza, że my też tam musimy.
Nie musicie, ale w taki sposób po prostu tracicie sporą część publiki. Brickshelf to już trochę oldschool, ale na Flickrze społeczność AFOLi jakos tam żyje, fotki MOCy idą w świat, "lajki" czy grupy taktyczne w tym pomagają i prezentacja MOCa nie ogranicza się wówczas do lokalnego grona AFOLi z jednego LUGu. No i u nas fotki na Flickr to też już jakiś standard, więc wchodząc do jakiejś społeczności wypadałoby przyjąć jej zasady.
Ostatnio zmieniony 2014-08-11, 10:42 przez Innos, łącznie zmieniany 2 razy.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ