42030 Volvo L350F Front Loader [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#61 Post autor: 3dom »

madlyR pisze:Dlaczego model B nie ma 6 kół? Nie rozumiem tego...
Pewnie dlatego, że dorzucenie 2 opon z felgami do modelu B musiałby istotnie zwiększyć koszt zestawu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#62 Post autor: M_longer »

madlyR pisze:Dlaczego model B nie ma 6 kół? Nie rozumiem tego...
Bo model A ma cztery? :)

madlyR

#63 Post autor: madlyR »

:D
Przy tej cenie to "istotnie" to wyjdzie pewnie... 1-3% przy kosztach producenta?
Jak już się licencjonuje i wskazuje realny, istniejący 6-kołowy pojazd?
Po za tym, o ile wzrośnie atrakcyjność modelu dla MOCarzy?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#64 Post autor: Bricksley »

madlyR pisze:Dlaczego model B nie ma 6 kół? Nie rozumiem tego...
Bo występuje (choć ciężko znaleźć) w wersji 4x4? Wśród maszyn maszyn budowlanych i specjalistycznych katalog jest tylko poglądowy, często to klient konfiguruje pod swoją działalność maszyny.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#65 Post autor: ManiekManiak »

madlyR pisze:Dlaczego model B nie ma 6 kół? Nie rozumiem tego...
To proste, model A ma 4 koła, a model B to odwzorowanie Volvo A25 4x4. Wszystko się zgadza, jak by zrobili B 6x6 to jeszcze ze stówę trzeba by było dopłacić. Z tego raczej nikt zadowolony by nie był.

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#66 Post autor: dropship »

Jak dorzuciliby koła, to od razu byłoby pytanie - czemu nie dodają instrukcji (swoją drogą - powinna być)...

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#67 Post autor: Waler »

Dla mnie jest to pomyłka w oznaczaniu modeli o czym już pisałem w swojej recenzji. Wtedy wszystko by się zgadzało bez zbędnej gadaniny.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#68 Post autor: 3dom »

Może literówka się trafiła... ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#69 Post autor: Waler »

3dom pisze:Może literówka się trafiła... ;)
Z tym V2 na pudełku też się rąbnęli więc całkiem możliwe :P

miki35

#70 Post autor: miki35 »

Karol pisze:
blizzard pisze: M_longer napisał/a:
KOPARKA Volvo...

Jako syn posiadacza licencji/prawa jazdy/pozwoleń/homologacji itp na wszystko co jeździ i co waży więcej niż kilkadziesiąt ton, zaświadczam:
ludzie nie wiedzą co to jest koparka a co to jest ładowarka.
Dla wielu każda maszyna budowlana to koparka, spotkałem się z ludźmi co na spycharkę też mówili koparka...
To tak jak ktoś mówi zamiast filmować kamerować. Przecież nie mówi się dajmy na to aparatuje tylko fotografuje. Gro ludzi nie ma zmysły technicznego i tyle.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#71 Post autor: Durzy »

miki35 pisze:To tak jak ktoś mówi zamiast filmować kamerować. Przecież nie mówi się dajmy na to aparatuje tylko fotografuje. Gro ludzi nie ma zmysły technicznego i tyle.
Nie! Co innego powszechnie używany czasownik, a co innego rozróżnienie specjalistycznego sprzętu. Co więcej, robić zdjęcia, kręcić filmy może każdy, kierować spycharką czy koparką nie - nie jest to czynność codzienna i powszechna. Jakoś nie widziałem, żeby ktoś wyciągnął z kieszeni koparkę i zaczął kopać.

Jeśli się nie zgadzasz to powiem Ci co to jest ręka i że nie potrafisz odróżnić nawet własnej części ciała :P

miki35

#72 Post autor: miki35 »

W moim przypadku znowu po dołożeniu PF ładowarka stała sie tak ciężka ze uginały sie ośki od kół...
sekua pisze:Odnośnie 8265, przerabiałem kiedyś mój egzemplarz zgodnie z podaną instrukcją. Wszystko bardzo ładnie działało. Jedynie przy skręcie czasami zębatki strzelały i były problemy.
Ja też się zastanawiałem nad sensownością kupna tego zestawy, bo prócz lemiesza , żółtych felg i 5 ze stopem miałem wszystkie potrzebne elementy. A swój modelik idąc na łatwiznę obudowałem panelami...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
piotrek839 pisze:
legosamigos pisze:Co do samego modelu nie podoba mi się właśnie ta dziura z przodu i ten zielony silnik, choć wiem, że Volvo tak właśnie ma. Co do modelu B, to przydałyby się jakieś dodatkowe panele, bo "paka" dziurawa jak sito i wszystko z niej wyleci :D
"Dziurawość" to rzecz gustu, ja tam wolę właśnie tak. A sam zestaw trudno mi go nazwać nowością. Praktycznie żadnych nowych części. Można będzie go zbudować bez kupowania go i ktoś kto ma już trochę klocków będzie musiał naprawdę znaleźć powód do jego kupna.
Gdyby tą ładowarkę zbudował jakiś "Afol" to pewnie można by się doszukiwać jakiegoś złego działania ale skoro firmują go specjaliści z Lego to ja się nie będę czepiał.
Ostatnio zmieniony 2014-12-14, 18:46 przez miki35, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#73 Post autor: 3dom »

Miki - nie pisz posta pod postem tylko edytuj, to raz. Dwa, czytelniej jest jak cytowany tekst dasz nad swoim.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Igorch
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-16, 10:28
Lokalizacja: Szprotawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#74 Post autor: Igorch »

Przymierzam sie do zakupu 42030, to bedzie mój pierwszy zestaw z IR(miałem wczesniej 42006 i 42008) oglądałem filmiki i widze ze skret działa jakoś tak nie bardzo "elegancko"

Nie orientuje sie w sterowaniu lego za bardzo i zastanawiam sie, bo znalazłem filmik z sterowaniem za pomoca proporcjonalnego pilota(8879), czy to jest pluing&play? i jak dokupie taki pilot to bedzie on normalnie współpracował z tą wieżą IR z zestawu?

https://www.youtube.com/watch?v=9QLmtNnAQCI

Do czego sa te guziczki czerwone? i na jakiej zasadzie działaja te rolki/potencjometry? kreca sie bez oporu w jedna i w druga czy maja pozycje końcowe?
http://allegro.pl/lego-technic-8879-power-functions-pilot-ir-i4965424413.html
Ostatnio zmieniony 2015-01-06, 15:32 przez Igorch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#75 Post autor: Bricksley »

Igorch pisze:Nie orientuje sie w sterowaniu lego za bardzo i zastanawiam sie, bo znalazłem filmik z sterowaniem za pomoca proporcjonalnego pilota(8879), czy to jest pluing&play? i jak dokupie taki pilot to bedzie on normalnie współpracował z tą wieżą IR z zestawu?

https://www.youtube.com/watch?v=9QLmtNnAQCI

Do czego sa te guziczki czerwone? i na jakiej zasadzie działaja te rolki/potencjometry? kreca sie bez oporu w jedna i w druga czy maja pozycje końcowe?
http://allegro.pl/lego-te...4965424413.html
Wszystkie elementy w systemie PF są ze sobą zgodne, innymi słowy, tak - będzie działać.

Pilot 8879 ma tę różnicę względem zwykłego 0-1 że można ustawić jedną z 7 dostępnych "prędkości" w każdą stronę. Po ustawieniu danej prędkości sygnał cały czas płynie do odbiornika, możemy go wyłączyć cofając się na "0" lub nacisnąć czerwony przycisk, który momentalnie wyłącza system. Potencjometry nie mają sztywnych pozycji krańcowych, po prostu idąc od 0 w jedną i drugą stronę można dojść z prędkością na maksymalnie 7 pozycję prędkości, kręcić można dalej, ale prędkość nie ulegnie zmianie.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ