[MOC] MINI Autocar XVII

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] MINI Autocar XVII

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Przedstawiam Autocar XVII - trialówkę zbudowaną na konkurs.

Obrazek

Oglądając prace innych uczestników konkursu jestem zawiedziony jedną rzeczą, a raczej jej brakiem. Panowie budują trialówki, które mimo iż podobne do swoich wiekszych kolegów nie mają ZAWIESZENIA!
Przedstawiam więc pojazd, który stara sie nadrobic te braki: Autocar XVII na kolebkach.

Obrazek Obrazek

Proporcje troche kuleją, ale starałem sie raczej oddać ducha pierwowzoru niż porównywać długość do wysokści itp.

Po zbudowaniu go pomyślałem jeszcze, że może jest on za duży i nie będzie pasował "skalą" do pozostałych MINI trialówek więc zbudowałem jeszcze jeden model tej samej maszyny, także na zawieszeniu kolebkowym:

Obrazek Obrazek

Oryginał:
To było 14.05.2011 roku. GPM nr 2 w parku Świętokrzyskim/Szczęśliwickim (niepotrzebne skreślić) Na wyraźne żądanie pimpura zbudowałem swoją drugą i ostatnią trialówkę w życiu. Wyniki zgodne z oczekiwaniami przemilczę.
Zdjęcia by Maniek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jest też film by Lyyar & MrZ ukazujący m.in ostatnie chwile tej maszyny.

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2014-08-18, 20:58 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Ale fajna!
Taka... słitaśna rzekłbym. Chociaż i oryginał niczego sobie.

Za to niespecjalnie podoba mi się wersja "mikro".
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#3 Post autor: Uncle Jaca »

O ja... Niemożliwościowa! Gratuluję.
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#4 Post autor: solic »

Świetny modelik!
glaz_pimpur pisze:nie mają ZAWIESZENIA!
O właśnie! Moja ma, nawet bardzo podobne kolebki. Tylko niech Brickshelf wstanie...
A w nocy w chwili bezsenności wymyśliłem jak zrobić zawieszenie tatrowe w tej skali:)
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

rasch22

#5 Post autor: rasch22 »

solic pisze: A w nocy w chwili bezsenności wymyśliłem jak zrobić zawieszenie tatrowe w tej skali:)
Ja już mam nawet podwozie tatrowe z niezaleznym zawieszeniem ino nie mam kiedy do klocków siąść ;)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Zawieszenie do Tatry też już mam. : p. Pracuję nad górą.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

rasch22

#7 Post autor: rasch22 »

NO to muszę się wziąć do roboty ;) bo moje podwozie stoi od tygodnia nie tknięte bo się jeszcze nie zdecydowałem która to tatra będzie.

A autocar mini całkiem, całkiem niezły ;)
A i nie chciałem nic pisać wcześniej, ale w sumie mini trialówka która nie ma zawieszenia to nie mini trialówka ;P wszystkie te bez zawieszenia nie spełniają regulaminu ;P
Ostatnio zmieniony 2014-08-19, 06:11 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Nie spodziewałem się tylu fajnych wejść do konkursu.... A np. tu nie dość, że praca konkursowa to i gratis w mikro skali. Bardzo fajne prace.

A jak już mowa o trialówkach Legowych, to wszystkim brakuje imitacji batboxów ;)
To żart..... ale zaraz po ogłoszeniu konkursu zastanawiałem się czy ludzie będą budować zeskalowane modele pojazdów Lego czy oryginałów na których wzorowali się budowniczowie pojazdów do rajdów.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#9 Post autor: Uncle Jaca »

Hehe, cały Rah.. sprawdzimy zatem czy przewody nie będą wystawać i czy na akumulatorkach zbudujesz;) no i pasy bezpieczeństwa czy są, zegary, atrapa czy pracuje..........
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#10 Post autor: Blaha »

Piękny model! Świetnie oddany, jak dla mnie bomba i wcale nie jest za duży, skala na 4 study się zgadza, więc jest ok :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#11 Post autor: Waler »

Wygląd fenomenalny. I wreszcie zawieszenie - moja pierwsza myśl przy budowaniu swojej maszyny to też były kolebki i również je zastosowałem. Jedyny odbieg od oryginału to te czerwone felgi zamiast szarych jeżeli się już czepiać dokładnie :).

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#12 Post autor: sekua »

Jest super, no i racja, wreszcie zawieszenie. Czekałem na to, kto pierwszy zastosuje te elementy, aż się prosi!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

Waler pisze:Jedyny odbieg od oryginału to te czerwone felgi zamiast szarych jeżeli się już czepiać dokładnie
Bo powinny być czerwone! Ja nie miałem takich jak budowałem tą dużą więc dałem wtedy szare. A teraz znowu mogłem wrócić do pierwowzoru.
sekua pisze:wreszcie zawieszenie. Czekałem na to, kto pierwszy zastosuje te elementy
Pomysłów na zrobienie kolebek jest pare. Ciekaw jestem jakie inne rozwiązania zostaną pokazane w tym konkursie.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Maska auta wymiata :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#15 Post autor: Bobofrutx »

Ta większa mini trialówka czadowa! :D Podoba mi się bardziej niż oryginalna trialówka. =P
Czerwone felgi oraz naklejka na chłodnicy działają na plus.
Fajnie że zamontowałeś mini kolebki. Powodzenia w konkursie!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ