[MOC] Mini Forklift

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

[MOC] Mini Forklift

#1 Post autor: Bricksley »

Mini Forklift

Obrazek


Wiem, powinienem w tej chwili zajmować się budową 2 innych większych MOCy ;) Sam widlak powstał dość spontanicznie w dwa dni, taki relaksacyjny model. Impulsem do budowy były standardowe technicowe widły, które to ostatnio mi się trafiły i stwierdziłem, że trzeba ten fakt wykorzystać - a całkiem niedawno zapewniałem, że z podnośnikami stopuję ;)

Poprzez budowę chciałem otrzymać niewielkich rozmiarów modelik, który można sobie postawić na biurko. Tak więc niezbyt skomplikowany i szybki w budowie.

Jeśli chodzi o funkcjonalność to mamy tutaj: tradycyjny skręt HoG, przechylanie masztu za pomocą małego siłownika śrubowego, podnoszenie wideł przy użyciu starej pneumatyki z wykorzystaniem dużego siłownika 64 mm. Co do wyglądu nie ma co się rozpisywać, ot parę paneli połączone kilkoma liftami ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I filmik jak to działa:

http://youtu.be/sTf2k_7tf2g
Pozdrawiam :)

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#2 Post autor: AOW »

Karol, coś chyba ze zdjęciami nie tak bo widać tylko czerwone krzyżyki :)
ale filmik działa :)

Fajne połaczenie starego systemy pneumatyki oraz siłownika nowego typu :)
Bawialny mały widlak :)

pozd.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#3 Post autor: makorol »

AOW pisze:Karol, coś chyba ze zdjęciami nie tak bo widać tylko czerwone krzyżyki :)
To Brickshelf znowu ma problemy :/
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

AOW pisze:Fajne połaczenie starego systemy pneumatyki oraz siłownika nowego typu :)
Siłownik także jest starego typu, nowy jest tylko zawór. Pompki i siłowniki z obecnego systemu nie działają ze starym.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

Na widok twojej pracy od razu przypomniały mi się stare zestawy Technic z widłakami (łezka w oku).
Model przyjemny wizualnie, oraz bawialny. Jedyna rzecz do której bym się przyczepił to mocowanie
wideł do masztu, wydaje mi się być trochę wiotkie. Na filmiku widły strasznie latają przy poruszaniu masztem.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Bobofrutx pisze:Jedyna rzecz do której bym się przyczepił to mocowanie
wideł do masztu, wydaje mi się być trochę wiotkie. Na filmiku widły strasznie latają przy poruszaniu masztem.
100% zgoda, też mnie to nieco irytuje, próbowałem coś wykombinować ale nie bardzo mam pomysł. Rozwiązaniem jest poniższy connector, problem w tym, że nie istnieje czarny tylko lbg:
Obrazek
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Strasznie, ale to strasznie kłuje w oczy ten żółty siłownik. Nie dałoby rady go czymś czerwonym okleić? Albo dokleić czarne skośne pasy, wyszłoby malowanie ostrzegawcze :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:Strasznie, ale to strasznie kłuje w oczy ten żółty siłownik. Nie dałoby rady go czymś czerwonym okleić? Albo dokleić czarne skośne pasy, wyszłoby malowanie ostrzegawcze :)
Szczerze to robiłem go tak trochę "for fun" więc nie przeszkadzało mi to, a nawet nie pomyślałem, żeby czymś go obkleić. Ale pomysł z pasami ostrzegawczymi jest ciekawy, pomyślę, może się skuszę :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Za funkcjonalność w tak małym widlaku duży, duży plus :) No właśnie mnie też razi też żółty siłownik. Pożycz lub kup od Longera czerwony, bo on chyba ma sporo tych czerwonych i będzie wtedy jeszcze duży plus za wygląd :) do kompletu. Ogólnie przyjemny modelik. Widzę, że czerwony to Twój ulubiony kolor, więc tak jak Ci pisałem kiedyś na komunikatorze może zdecydujesz się na jakąś straż pożarną, których nie ma za dużo w wersji Technic ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#10 Post autor: Bricksley »

legosamigos pisze:No właśnie mnie też razi też żółty siłownik. Pożycz lub kup od Longera czerwony, bo on chyba ma sporo tych czerwonych
Czerwony to i akurat ja mam, jak można zauważyć tutaj użyty jako pompka (tak w starym systemie siłownik mógł być również pompką). Tutaj inna kwestia, napisałem przecież, że użyłem siłownika 64mm, a one były tylko żółte, wszystkie standardowe duże siłowniki mają 48mm :)

Co do czerwonego to fakt lubię ten kolor, ale z chęcią budowałbym w innym, problem taki, że LEGO niestety upodobało sobie go podobnie z resztą jak i żółty no i siłą rzeczy elementy w tych kolorach najzwyczajniej są tanie.
Ostatnio zmieniony 2014-08-19, 17:50 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ