[MOC] Just when I thought I was out... they pull me back in.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Matix22
Posty: 58
Rejestracja: 2010-09-30, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Matix22

 

[MOC] Just when I thought I was out... they pull me back in.

#1 Post autor: Matix22 »

Prawdę mówiąc, zawsze trzymałem się z dala od wszystkich kłótni przechodzących przez to forum. Niejako teraz zostałem wciągnięty, ale dalej nie zamierzam się wykłócać.
Prawdę mówiąc, to nawet powinienem Wam podziękować, ponieważ od dawna mam mały Dark Age. Jednak dzisiejsze wydarzenia, oraz latające dziś wojsko, które mnie uziemiło, spowodowały nagłą chęć podzielenia się swoimi przemyśleniami za pomocą klocków. :)
Mam nadzieję, że są one dość czytelne i każdy odnajdzie swoją interpretację.

Obrazek

Pozdrawiam
Mateusz

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

A co to "SOC" bo nie kumam - przyznam się takoż..

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Johan »

Jeśli dobrze rozumiem, to jest to nawiązanie do AngSocu, partii rządzącej z "Roku 1984", a sama postać nawiązuje do Wielkiego Brata z tego dzieła.
Bardzo mi się praca podoba, szczególnie wąsik.

Edyta: Aha, a ludzik podobny do Janka Kafelka to on sam po tym jak został "naprostowany" przez system. Czy dobrze kojarzę, autorze?
Ostatnio zmieniony 2014-08-19, 15:34 przez Johan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

"SOC" skojarzyło mi się z socjalizmem, a sama postać z Bierutem.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#5 Post autor: Dr. Ops »

Zacny wąs :D

Awatar użytkownika
Matix22
Posty: 58
Rejestracja: 2010-09-30, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Matix22

 

#6 Post autor: Matix22 »

Johan pisze:Jeśli dobrze rozumiem, to jest to nawiązanie do AngSocu, partii rządzącej z "Roku 1984", a sama postać nawiązuje do Wielkiego Brata z tego dzieła.
Bardzo mi się praca podoba, szczególnie wąsik.

Edyta: Aha, a ludzik podobny do Janka Kafelka to on sam po tym jak został "naprostowany" przez system. Czy dobrze kojarzę, autorze?
Prawie. :)
Obrazek

Głównym zadaniem napisu jest ożywienie i przełamanie monotonii tułowia. Istotnie, Lugsoc jest nawiązaniem do Angsocu - ustroju panującego w Oceanii, a ten natomiast jest nawiązaniem do socjalizmu.
Popiersie miało przedstawiać samego Georga Orwella, dla szybszego naprowadzenia na "właściwy trop".
Natomiast ludzik w środku (w teleekranie) jest symbolem Wielkiego Brata.
Cała praca jest właściwie spóźnionym komentarzem nie tylko dzisiejszego dnia, ale procesu który powoli dobiega końca. Chciałbym skłonić Was do zastanowienia nad pewnymi zbieżnościami.

Dzięki za komentarze. Praca nie miała być ładna, była robiona dziś w pośpiechu, póki temat jeszcze świeży.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#7 Post autor: Johan »

Ah, no tak, to sam Orwell... Akurat trafiłeś w wyobrażenie Wielkiego Brata jakie mi po lekturze zostało ;)

ODPOWIEDZ