7296 Dino 4WD Trapper

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

7296 Dino 4WD Trapper

#1 Post autor: Hippotam »

Obrazek

Recenzja 7296 - Dino 4WD Trapper

Dane techniczne:
Seria: Dino 2010
Rok produkcji: 2005
Liczba klocków: 283
Liczba figurek: 1
Spis cześci: Peeron, Bricklink
Cena: MSRP: 20$, Polskie sklepy: ok 100 PLN, allegro: ok. 80 PLN

Ciekawił mnie ten zestaw. W ogóle linia Dino 2010 podobała mi się zawsze. Lekko militarne pojazdy w modnej kolorystyce (tan i ciemny czerwony) wołały z daleka "kup mnie!", ale cena lekko odstraszała. Dzięki przecenom w Merlinie zestaw ten trafił do mnie po znacznie obniżonej cenie. Długo czekał na recenzję, ale jak tylko biedny ludzik połapał te wszystkie dinozaury do klatki, to one znowu uciekały. I jak w takich warunkach pozować do zdjęć? Ale w końcu się udało.

Dodatkową ciekawostką jest fakt, że seria Dino 2010 ma dwie wersje. W Europie mamy humanitarne łapanie dinozaurów. W Ameryce za to, seria nazywała się "Dino Attack" i opowiadała o malowniczej rozwałce dinozaurów-mutantów. Bliźniak naszego Trappera nazywał się więc za oceanem "Fire Hammer" (bojowo, nie?) i zamiast klatki wyposażony był w działko strzelające Technicsowymi rzutkami. Ja tam wolę klatkę z liftarmów.
Jak widać nawet takie ostrożne podejście do klienta nie uchroniło serii od wielkiej klapy. Tylko pięć modeli i koniec. Szkoda...

Opakowanie i instrukcja

Obrazek Obrazek Obrazek

Pudełko jest średnich rozmiarów, bardzo solidne, z grubej tektury i wielokrotnego użytku. Podejrzewam, że Lego wiązało spore nadzieje z tą serią, bo chyba tylko w przypadku Star Wars widziałem żeby mały zestaw był tak dobrze zapakowany.

Instrukcja składania jest zszywana. Same kroki budowy są proste i czytelne. Jedyny minus jest taki, że nie zawiera niestety ani jednego pomysłu na model alternatywny.


Klocki
Przyznaję, że zestaw kupiłem pzede wszystkim dla cześci. Co my tu mamy ciekawego?
- dwie przydymione szybki 2x6x2 Obrazek
- cztery koła balonowe 20x30 Obrazek + Obrazek
- 8 ciemnoczerwonych kafli 1x4 Obrazek
- piaskowy slope 6x8 Obrazek (rzadki klocek, w tym kolorze występuje jeszcze tylko w 7297)
- 4 ciemnoczerwone slopes 2x2 Obrazek,
- 10 slopes w tym samym kolorze, tylko odwróconych: Obrazek
- Po 2 ciemnoczerownezaokrąglone 1x6, normalne Obrazek i odwrócone Obrazek
- 4 nowe, ciemnoczerwone zaokrąglone slopes 1x3 Obrazek.
- dwa udka kurczaka (mniam!) Obrazek
- trzy różnoklolorowe dinozaury, unikalne dla tego zestawu

Zestaw, wbrew temu co widać na zdjęciu zawiera tylko sladowe ilości piaskowych klockow (tan). Przeważają szare, czarne i ciemnoczerwone. Jak na systemowy zestaw jest sporo elementów Technics - liftarmy, ośki, piny. Zdziwiłem się że aż tyle tego.

Modele
Obrazek Obrazek Obrazek

Model terenówki buduje się szybciutko. Jest to naprawdę prosta konstrukcja. Jedynym większym bajerem jest klatka. Można ją otworzyć, zwabić dinozaura do środka, zamknąć, a potem używając wyciągarki wciągnąć po specjalnych szynach na pakę. Mechanizm trochę szwankuje - linka często się plącze, a szyny nie dosięgają do poziomu gruntu. Ponieważ są na "locking hinges" mamy do wyboru - albo bedą trochę ponad ziemią i musimy pomagać ręką klatce aby na nie wjechała, albo musimy je wygiąć o jeden stopień niżej - i wtedy trochę uniesiemy tylne koła.
Pomimo tej usterki i skromności wyposażenia, zestaw ma bardzo dużą bawialność - mój syn wyjątkowo długo łapał dinozaury.

Obrazek Obrazek Obrazek

Model wyposażony jest w kilka fajnych detali - wystający silnik (to jest silnik?), światła na dachu, przednia atrapa chłodnicy. Samochód wygląda przez to naprawdę ładnie, chociaż, jak widać na zdjęciach, na pewno nie jest w skali minifigurek. Przednia szyba o szerokości 12 kropek i podłoga na poziomie czubka głowy minifiga to chyba lekka przesada.

Obrazek Obrazek Obrazek

W zestawie są też naklejki, ale nie sklejają na szczęście wielu klocków. Ja nie naklejałem ich rozmyślnie bo w końcu zestaw kupiłem na części.

Podsumowanie
Podsumowując - jest nieźle. Polecam ten model jeśli upolujecie go gdzieś na wyprzedaży, bo cena 80 PLN wydaje mi się wygórowana.
Za
  • Cześci - szczególnie ciemnoczerwone
  • Bawialność
  • Jest po prostu ładny
Przeciw
  • Skopany design i nieprawidłowa skala
  • Cena - trochę wysoka
  • Brak modeli alternatywnych
Ostatnio zmieniony 2010-08-31, 00:30 przez Hippotam, łącznie zmieniany 6 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

Recenzja mi się podoba, model już nieco mniej. Najfajniej wygląda z boku, ale z przodu jakiś taki pokraczny. Ratują go ciekawe i dość różnorodne klocki.
Dinozaury są jak dla mnie za małe. Za cenę sklepową to bym go nie chciał...

PS. Na początku recenzji dwa razy podałeś liczbę klocków i minifigów. Tak ma być?

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

crises pisze:PS. Na początku recenzji dwa razy podałeś liczbę klocków i minifigów. Tak ma być?
Oczywiście ze nie :-) dzięki, już poprawiam.

pkowalcz

#4 Post autor: pkowalcz »

Zestaw całkiem fajny, ale moim zdaniem zupełnie niewart swojej ceny. Niby owszem, jest tutaj sporo klocków w kolorze DkRed, ale za mało jak na 80 złotych. Poza tym wersja amerykańska ma według mnie ciekawsze części i ogólnie jest lepsza.
Recenzja jest dobra, bardzo przejrzyście napisana. Duży plus za dokładne wymienienie ciekawszych części, i to nie jako linków do Peerona, w które nikomu nie chce się klikać ;), tylko wklejonych obrazków.
Jak będzie ten zestaw gdzieś po niskiej cenie, to może nawet się skuszę.

mafist
Posty: 13
Rejestracja: 2006-09-07, 11:31
Lokalizacja: Łódź

Fajny pojazd!

#5 Post autor: mafist »

Recenzja bardzo sympatyczna, jak wiele rzeczy wychodzących spod Twojej ręki! Pojazd - jestem na tak, za adekwatną kwotę. Acha i myślę, że to jest silnik.
Jeden model od wielu lat i niespełnione marzenia, które zaczynam realizować!
8455,8436,8816,8286,7784,8459,8868,8421

ODPOWIEDZ