Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] SPHA-T
Autor Wiadomość
Kirysowaty 
Książę Elfów

Wpisy: 620
Wysłany: 2014-08-31, 23:00   [MOC] SPHA-T

"Te działa niszczą nasze wysunięte pozycje, Republika się przedziera!"
- San Hill, bitwa o Muunilist

SPHA (Self Propeller Heavy Artillery) to przenośna artyleria turbolaserowa Republiki, którą po raz pierwszy zobaczyliśmy w akcji w Epizodzie II, podczas rozpoczynającej Wojny Klonów bitwy o Geonosis. Bateria tych czołgów, dysponujących potężną siłą ognia, skutecznie sprowadziła na ziemię odlatujący okręt Federacji Handlowej. Wzięły one udział również w bitwie o Muunilist przedstawionej w serialu rysunkowym Clone Wars, a podczas bitwy o Coruscant znajdowały się na pokładach republikańskich niszczycieli. SPHA-T wyposażony jest w ciężki turbolaser (inne warianty wyposażone były również w inne rodzaje broni), a na polu bitwy przemieszcza się dzięki krótkim i mocnym nogom.

Dlaczego SPHA-T? W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że LEGO nigdy nie wypuściło tego czołgu w żadnej formie – wykorzystałem więc szansę zbudowania czegoś oryginalnego.

Wydaje mi się, że moja microfighterowa wersja całkiem nieźle wpasowuje się w styl tej podserii Star Wars (mam na myśli rozmiary oraz charakterystyczne uproszczenia) i zawiera 89 elementów, nie licząc minifigurki. Jest oczywiście blaster dla żołnierza-klona i dwa wystrzeliwane pociski.

Paweł 
VIP
Lego - just imagine

Wpisy: 428
Wysłany: 2014-08-31, 23:47   

Mimo, że samą maszynę kojarzę, to nie poznałbym jej. Brakuje mi przodu. Wiem, że to microfighter i są pewne ograniczenia, ale dużo na tym traci. To, co bym zmienił, to dodanie przodu (próbowałeś może round bricka 2x2 i na to przeźroczysty talerz tych samych rozmiarów i na to jeszcze jeden szary talerz?) i te nóżki też bym trochę zmienił.
Ogólnie masz rację, jak najbardziej styl microfighters, tylko brak tego charakterystycznego przodu powoduje to, że ciężko rozpoznać, co to jest.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu