[MOC] Corellian CR90 Corvette Tantive IV

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Corellian CR90 Corvette Tantive IV

#1 Post autor: BHs »

Star Wars Microfighter Corellian CR90 Corvette Tantive IV
Obrazek
Seria: STAR WARS Microfighters
Rok produkcji: 2014
Liczba części: 106
Liczba minifigów: 1
Jeden z najbardziej rozpowszechnionych i rozpoznawalnych statków w całej galaktyce. Flagowy produkt Corellian Engineering Corp.. Dzięki modułowej budowie, CR90 mogły służyć jako pojazdy cywilne (transportowce, szybkie okręty kurierskie, wycieczkowce) oraz jako okręty wojenne (transportowe, desantowe, eskortowce).
Obrazek
W odpowiedniej konfiguracji – i przy zrzeczeniu się luksusu – mogły zabrać do 600 pasażerów. Z racji na dużą prędkość i relatywnie niewielkie wymiary co do możliwości transportowych i manewrowych, używane były powszechnie przez półświatek przestępczy, szybko zdobywając jego uznanie i miano łamacza blokady.
Na standardowe uzbrojenie składały się dwie podwójne baterie blasterów oraz cztery pojedyncze stanowiska z boku kadłuba. Na okręcie nie mogło zabraknąć osłon, wydajnego napędu hiperprzestrzennego oraz rozbudowanych systemów komunikacyjnych.
Do tego typu należał Tantive IV, okręt należący do Księżniczki Lei z Aldaaranu. Jest to pierwszy pojazd, jaki widz mógł zobaczyć w całej sadze Gwiezdnych Wojen, kiedy dopełniał się jego los nad Tatooine w „objęciach” ISD Devastatora.
Obrazek
Model
Model przedstawia Tantive IV w ostatecznej wersji – biały kadłub + czerwone wykończenia.

ObrazekObrazekObrazek
Steruje nim oczywiście sam dowódca jednostki – kapitan Raymus Antilles, który sądząc po zatroskanym wyrazie twarzy przeczuwa zbliżające się kłopoty…
ObrazekObrazek
W modelu najtrudniejsza okazała się dziobowa sekcja – głównie przez brak w zapasach elementu 98100, który najwierniej – i co tu dużo pisać – najłatwiej imitowałby oryginalny kształt mostka korwety. Były także i inne, mniej udane próby, np.:Obrazek
Dla ciekawostki, zamieściłem także skan pierwszego podejścia do tematu – czyli papier i czterokolorowy długopis. Takie "LDD dla ubogich" :), ale z odrobiną wyobraźni przestrzennej wystarcza aby wstępnie rozplanować modelik.
Obrazek
Pełna galeria jak zwykle znajduje si na Flickr.
Ostatnio zmieniony 2014-09-06, 00:48 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#2 Post autor: SzU »

Ładnie to wyszło. Jak Ci się nawiną brakujące części, spróbuj z nimi - może będzie jeszcze lepiej. Ja też rysuję sobie czasem fragmenty mocy na kartce :)

ODPOWIEDZ