[MOC] Claas dominator 106

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
M_blochu

[MOC] Claas dominator 106

#1 Post autor: M_blochu »

Witam! Jest to moja pierwsza praca na forum.
Ponad rok temu zaprezentowałem na youtube kombajn Claas Dominator 204 Mega. Po jego rozłożeniu stwierdziłem że wady poprzedniego kombajnu przydałoby się poprawić (np. zacinający się heder). Tak narodziła się idea stworzenia nowego Claas"a.
Obrazek

Model zacząłem budować w zeszłym roku, ale całą zimę nie dotknąłem się do niego. Dopiero zbliżające wakacje dały mi czas na dokończenie dzieła. Materiału budulcowego miałem dużo, musiałem tylko 3 razy zamawiać części.

Dane techniczne:
Zasilanie: PF battery box
3x odbiornik
1x światła
1x przełącznik
1x xl motor
5x M motor

Kombajn

Obrazek

Tak jak poprzednik, kombajn jeździ, skręcają koła tylne, migają koguty, jest otwierana rura, heder jest podnoszony i ręcznie otwierany zbiornik. Ale teraz nastąpiły zmiany Cała młockarnia napędzana jest silnikiem M, heder jest napędzany tym samym silnikiem, lecz jego napęd można wyłączać mechanicznie, za pomocą sprzęgła.
Oczywiście o stronę optyczną też zadbałem, starałem się dodać jak najwięcej detali. Dodałem naklejki na koniec. Po przeliczeniu wyszło, że kombajn jest w sakli 1:16,5.

Heder i przyczepka

Obrazek

Tutaj też trochę się pozmieniało, heder chodzi płynnie, dodałem również ruchomy ślimak. Samo podczepienie go do kombajnu zostało poprawione i teraz wszystko wchodzi bez problemu.

Obrazek

Zdjęcia Wip na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/M_blochu/ ... ts&fref=ts

Galeria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=547040

No i na koniec film: https://www.youtube.com/watch?v=I0NNQKbEl3I

Zapraszam do komentowania!
Ostatnio zmieniony 2014-09-12, 10:11 przez M_blochu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Mi się bardzo podoba ale z chęcią przeczytam co napisze eric trax :)
Ostatnio zmieniony 2014-09-12, 10:31 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

Bardzo udany model, oddałeś sporo szczegółów, czy nie dałoby się oszklić kabiny? może spróbowałbyś wstawić za te słupki (bardzo dobrze pomyślane ) jakieś szkło np: http://brickset.com/parts/4195864 lub podobne- chyba, że nie pasowałaby skala, może inny windscreen, jw podałem tylko przykład, heder rewelacja no i kolorystyka jak w oryginale:)
Maszyny rolnicze wbrew pozorom mają urok, jest ich sporo, jak ulał wkomponowują się w technic, więc czekamy na więcej.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

gmkkk pisze:czy nie dałoby się oszklić kabiny? może spróbowałbyś wstawić za te słupki (bardzo dobrze pomyślane ) jakieś szkło np: http://brickset.com/parts/4195864 lub podobne-
Wszystko się da, ale nie zawsze jest sens. W przypadku kabin ze słupkami pod kątem (lub bez słupków, za to z profilowanymi szybami) próby dopasowania elementów przezroczystych kończą się przeważnie "efektem tłuczonego szkła". Coś jak tu:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-09-12, 10:55 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Świetny. Gdyby nie kilka miejsc ze studami mógłbym się nabrać, że to nie Lego :)

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#6 Post autor: Kruk »

Ogólnie nie lubuję się w maszynach rolniczych , ale Twoje dzieło przykuło moją uwagę bardzo mocno. Model bardzo wiernie oddany, jedynie co ,to bym dał tile wszędzie gdzie są study, tam gdzie się da, ale to moje już wybrzydzanie ;P . Funkcjonalność jak przystało na taki model, zaciekawił mnie zaczep hedera , z tą szybą można by próbować ale też mi się wydaję ,że byłby to przerost formy nad treścią ,ale jak chcesz to próbuj . Osobiście jestem zachwycony mimo że to nie maszyna budowlana, czekam na jakąś inną maszynę np. ciągnik rolniczy ,bo chyba taka nazwa jest odpowiednia. Gratuluje super modelu, osobiście chciałbym mieć takiego na półce :) .
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Też mi chodził po głowie limonkowy traktor, ale miałem wątpliwości czy da się faktycznie zbudować coś ładnego z tak rzadkiego koloru. Właśnie udowodniłeś, że się da - gratki :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Aż dwa razy obejrzałem. Heh będzie dylemat na co glosować w Mocy miesiąca. A tu jeszcze nie ma połowy września.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

No Panie! Śledziłem i śledziłem twojego fejsa i w końcu się doczekałem. Model bardzo ładnie się prezentuje. Jest wiernie odwzorowany jak przystało na model technic choć i model team można by z tego zrobić bo wiele mu nie brakuje :)

Natomiast pozwole sobie troche ponarzekać :D Jak zbudowany jest mechanizm otwierający rurę wysypu? W moim przekonaniu działa za szybko i trochę skokowo. Większa redukcja na pewno poprawiła by działanie. Dodatkowo mam trochę wrażenie że przednie koła się rozjeżdżają. Robiłeś je na zwolnicach z unimoga? No i kabinka trochę pancernie wygląda. Myślę, że serki po bokach dachu nadały by jej lekkości ale taki już jej oryginalny urok :)

Poza tym bardzo fajna prezentacja i filmik na łonie natury! Daje łapkę w górę :D

SERVATOR pisze:Mi się bardzo podoba ale z chęcią przeczytam co napisze eric trax :)
czemu akurat ja? :>

Sariel pisze:Też mi chodził po głowie limonkowy traktor, ale miałem wątpliwości czy da się faktycznie zbudować coś ładnego z tak rzadkiego koloru. Właśnie udowodniłeś, że się da - gratki :)
Da się da. Tą prezentacją poczułem się trochę pospieszany by skończyć swój model! W sumie dobrze bo kolejnym projektem ma być duży kombajn naszpikowany mechanizmami ;)
Ostatnio zmieniony 2014-09-12, 15:17 przez eric trax, łącznie zmieniany 2 razy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

eric trax pisze:
SERVATOR pisze:Mi się bardzo podoba ale z chęcią przeczytam co napisze eric trax :)
czemu akurat ja? :>
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21714]Holmer[/URL] i Bizon jak również to (co jak piszesz w stopce) masz na warsztacie tj. Class Jaguar 900 :)
Ostatnio zmieniony 2014-09-12, 17:43 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Mnie też bardzo się podoba Twój model, zarówno pod względem technicowym, no i wyglądem. Ericowi urosła silna konkurencja w budowaniu maszyn rolniczych ;) A podkład muzyczny jakiś taki znajomy. Czyżby spodobała Ci się muzyka z Sarielowych MOCy?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

M_blochu

#12 Post autor: M_blochu »

eric trax pisze: Natomiast pozwole sobie troche ponarzekać :D Jak zbudowany jest mechanizm otwierający rurę wysypu? W moim przekonaniu działa za szybko i trochę skokowo. Większa redukcja na pewno poprawiła by działanie. Dodatkowo mam trochę wrażenie że przednie koła się rozjeżdżają. Robiłeś je na zwolnicach z unimoga? No i kabinka trochę pancernie wygląda. Myślę, że serki po bokach dachu nadały by jej lekkości ale taki już jej oryginalny urok :)


Zwolnice są własnego pomysłu. Model jest na tyle ciężki, ze koła lekko się rozjeżdżają. Co do rury to mechanizm jest trochę skomplikowany, lepiej już się chyba nie da zrobić. Jak będę go rozbieral to zrobię jego zdjęcie.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#13 Post autor: Greg »

Jellyeater pisze:Heh będzie dylemat na co glosować w Mocy miesiąca.
zgadza się, też będę miał ten problem :)
Piękna maszyna, w ciekawym (w Lego) kolorze.

ODPOWIEDZ