[MOC] Sarajewo

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Sarajewo

#1 Post autor: Ciamek »

Wątek publiczny dla potomnych. Przedstawiam wspólną makietę Lugpolową prezentowaną aktualnie na wystawie Legowisko 2014.

Obrazek


Autorzy:
Maciej "V1" Karwowski
Maciej "Makorol" Korolik
Maciej "Ciamek" Koszyka
Paweł "Zgrredek" Ostromecki
Piotr "Element" Pilarski
Paweł "Cevillus" Sikora

Zamach w Sarajewie - zamach na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga dokonany 28 czerwca 1914 roku; uznawany za bezpośrednią przyczynę wybuchu pierwszej wojny światowej.

Tego dnia arcyksiążę [...] wraz z towarzyszącą mu małżonką Zofią Chotek obchodzili rocznicę swojego ślubu. [...] Do samego Sarajewa para przybyła o godz. 10.07. Na dworcu miejskim czekała kolumna sześciu aut, w tym [...] limuzyna marki Gräf & Stift [...].

Pierwsza próba zamachu miała miejsce ok. godz. 10.26 [...]. Nedeljko Čabrinović rzucił w kierunku auta ręczny granat, ale [...] granat odbił się od płóciennego dachu samochodu i eksplodując, zniszczył jadący następny samochód raniąc pasażerów [...]. Para przybyła do sarajewskiego ratusza o godz. 10.30. Dziesięć minut później para opuściła ratusz z zamiarem odwiedzenia rannego w wyniku eksplozji [...].

Samochód z arcyksięciem, zwalniając na zakręcie na wysokości Mostu Łacińskiego, mijał kolejnego spiskowca [...], który nie chciał ryzykować postrzału postronnych osób. Drugi [...] zamachowiec, Gawriło Princip, oddał dwa strzały w kierunku pary arcyksiążęcej. [...] Oboje zginęli [...]. Princip bezskutecznie próbował otruć się cyjankiem, został jednak natychmiast zlinczowany i pojmany przez policję.

Po zamachu Austro-Węgry chciały przeprowadzić śledztwo na terenie Serbii [...], jednak władze Serbii nie udzieliły na to zgody, co stało się pretekstem do wypowiedzenia wojny, nazwanej potem Wielką Wojną albo wojną światową.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_w_Sarajewie


https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 765341447/

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=546452
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Makieta świetna, czytelna. Cześć moich znajomych bez czytania opisu rozpoznała co przedstawia.
Znakomicie wyszła woda, wygląda na typową niezbyt czystą w mieście rzekę.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#3 Post autor: Maciej Drwięga »

Mi bardzo spodobała się nawierzchnia ulicy i dachy z round bricków. Bardzo, ale to bardzo sympatyczna praca. Woda na żywo wygląda lepiej niż tu na fotkach, ale rzeczywiście przypomina zieloną, niezbyt głęboką, leniwie płynącą rzekę gdzieś w centrum miasta.

Szacun dla budowniczych :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#4 Post autor: SzU »

Na razie mogę ocenić tylko ze zdjęć, niemniej jednak jestem zdania że wyszło bardzo dobrze. Kamienice są spójne, super wyszło podłoże, autko rewelacja. Budzi podziw zaangażowanie w wierność oddania sceny. Jedyne co trochę mnie razi to użycie żółtych główek dla tłumu, ale zdaję sobie sprawę jak kosztowną imprezą byłoby zaopatrzenie wszystkich w cieliste ciała :)
Tak czy tak - gratulacje!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Jedyne co trochę mnie razi to użycie żółtych główek dla tłumu, ale zdaję sobie sprawę jak kosztowną imprezą byłoby zaopatrzenie wszystkich w cieliste ciała :)
A mnie klocków jako takich. Karton, gips i inne materiały plastyczne dałyby realny efekt. :)

Żółte główki to chyba jedna z najbardziej ikonicznych części tej zabawy. Cieliste są aberracją stworzoną na potrzeby filmów.

Makietę mam nadzieję zobaczyć na żywo. Tyle, że z dzieckiem ciężko jest się ruszyć. Ale udało się z Gierymskim to tu też się uda.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#6 Post autor: SzU »

Jellyeater pisze:
Jedyne co trochę mnie razi to użycie żółtych główek dla tłumu, ale zdaję sobie sprawę jak kosztowną imprezą byłoby zaopatrzenie wszystkich w cieliste ciała :)
A mnie klocków jako takich. Karton, gips i inne materiały plastyczne dałyby realny efekt. :)
Dobrze wiesz, że nie o to mi chodziło.

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#7 Post autor: ELEMENT »

Chłopaki musiały się męczyć z odwzorowaniem fasad, pojazdów i innych szczegółów, a ja miałem do wykonania tylko wodę, chodniki i drogę. - Choć starałem się to zrobić najlepiej jak umiem, to byłem przekonany, że nikt nie zwróci na nie uwagi - stanowią przecież tylko tło dla tego co stoi naokoło. Tym bardziej dzięki za pozytywny odzew. To naprawdę miłe :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ELEMENT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

ELEMENT pisze:a ja miałem do wykonania tylko wodę
Akurat na wodę to wszyscy zwracają uwagę : o)
Czy to w Muzeum, czy jak komuś pokazuję film albo zdjęcia.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#9 Post autor: bonczyk85 »

Tak, woda jest fantastyczna, wygląda bardzo realistycznie.
W ogóle cała praca jest fantastyczna, nie tylko woda:).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#10 Post autor: gmkkk »

E tam, po co się rozpisywać i roztrząsać - CAŁA PRACA JEST GENIALNA:)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#11 Post autor: GrublukTheGrim »

Może jestem dziwny, ale woda to akurat w ogóle nie zrobiła na mnie wrażenia... Nie wiem czemu. Ot, woda i już. :-)
Natomiast praca jako całość jest wprost rewelacyjna.

legolady
Posty: 30
Rejestracja: 2014-02-25, 10:50
Lokalizacja: Skalisko
brickshelf: legolady13

 

#12 Post autor: legolady »

Wydaje mi się, że prace w takim rozmiarze trzeba oceniać jako całość a nie jako elementy. I całość jest super, a gust każdy ma inny i albo odcień klocków będzie nie ten, albo płytka za mała, albo coś innego... zawsze każdy kto chce do czegoś się czepi. BRAWO praca super- bardzo czytelnie rozplanowana.
Ostatnio zmieniony 2014-09-21, 17:28 przez legolady, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ