[MOC] Scarletos (HotRod)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Scarletos (HotRod)

#1 Post autor: Jerac »

Maj miesiącem HotRodów... zdecydowanie!

Co tu się rozpisywać - jest dokładnie to co widać (a z części mechanicznych całe 2 przekładnie) :D

Obrazek
Obrazek

Zdjęcia ogólne: 1 2 3 4 5
Drzwi i wnętrze: 6 7 8
Układ skrętny (tutaj może dodam że sterowanie jest wyprowadzone do jednej z rurek sterczących z silnika - ponoć są to gaźniki): 9 10 11
Silnik: 12 13
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:23 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Co za konkurencja :D Silnik obłędny, dach fantastyczny, doceniam też dbałość o detale - chciało Ci się robić lusterko wsteczne które ja sobie odpuściłem. Przyczepiłbym się tylko do tylnych kół - są fajne, ale gdybyś dał im choć zarys jakiegoś błotnika, wyglądałyby jak część HotRoda a nie coś stojącego obok.
Czuję że konkurs na MOC maja będzie bardzo ekscytujący :D

Pietruszka

Re: Scarletos (HotRod)

#3 Post autor: Pietruszka »

Jerac pisze:Maj miesiącem HotRodów... zdecydowanie!
Dodam tylko jedno ... NIESAMOWITYCH HotRodów :) Jest po prostu fantastyczny a silnik powala na kolana :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Dziękuję, dziękuję...

Sariel: błotniki były w pierwotnych planach, ale nie udało mi się żadnych sensownych i nie zaburzających gładkiego wyglądu karoserii wymyślić. No i nie miałbym jak ich zamontować, bo drzwi dochodzą prawie do kół... a co do kół, możliwe że pojawią się lepsze, z alufelgami - dorwałem srebrnometalikowy lakier samochodowy w sprayu, po pierwszych testach na starych felgach wygląda baardzo obiecująco. Jeśli tylko okaże się być względnie nieścieralny i nie zmatowieje/etc/whatever, potraktuję nim jeszcze parę innych elementów :>

Pietruszka

#5 Post autor: Pietruszka »

Jerac: Uważam, że brak błotników nie przeszkadza a jak dla mnie dodaje tylko uroku.
Wiele osób, które starały się w swoich modelach je wykonać za wszelką cenę po prostu je oszpecało ... już nie raz widziałem modele nawet z papierowymi błotnikami :/ Większość hot rodów nie ma błotników bo i po co ?!?

Wygląd hot rodów ogranicza tylko wyobraźnia tych, którzy je budują.

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

I znów to samo...
Genialny, przepiękny i w ogóle cudowny model Hotroda! Idealnie pasuje do kształtu zakodowanego w moim mózgu pod nazwą "typowy hotrod". Jak zwykle detale na najwyższym poziomie.
Mógłbyś kiedyś coś sknocić... :P

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

RHASNF


Real Hot Rods Are Steel No Fenders.

Niema blotnikow, bo tak sie nalezy, jedynym Hot Rodem ktoremu wolno miec blotniki jest zolty Millers Coupe z filmu American Graffiti.

Klockowy super, ino te ogniki jakos tak nie bardzo. No i jest czerwony :( Moze by tak czarny? Albo Ciemnoszary na czerwonych kolach? Bylby git... Apropo, mozna by zamontowac biale Felgi a tylko te dyski z szescioma dziurami zrobic czerwone, wygladalo by jak biale obwodki na oponach.

Co do rurek, gazniki sa pod nimi, ter rurki to tyklo dla szpanu (w normalnych samochodach jest zamiast tych rur filtr powietrza)

Zdrowko

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

E, co złego w czerwonym? :>

Zastanawiałem się nad czarnym i żółtym (to jedyne kolory jakie mam dostępne na tyle aby dało się z nich coś zbudować)... ale ostatecznie, prawdopodobnie już sentymentalnie, zostałem przy czerwieni. Poza tym, mam tylko szare koła, chyba że eksperyment z lakierem się powiedzie.

Pietruszka

#9 Post autor: Pietruszka »

Gdybyś go zrobił w kolorze czarnym nadwozie zlałoby się z oponami - a takto osiągnąłeś efektowny kontrast - im więcej się "dzieje" tym lepiej.
Ostatnio zmieniony 2007-05-23, 16:49 przez Pietruszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Poza tym jeden czarny HotRod pokutuje w dziale Technic :P

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#11 Post autor: martinbb »

Ehhh... śliczna czerwona bestia :D

Bardzo mi sie podoba :) Miło że zadbałeś o wszystkie najważniejsze szczegóły typu silnik, wnętrze, lusterka czy nawet układ skrętny :D Podchodzi pod MOC miesiąca ;)

2 pytanka: Napewno nie dało sie umieścić grillów przy atrapie chłodnicy :( ?
I co to za 2 plate'y 1x3 czerwone zaraz pod srebrnymi grillami (przy silniku)?

A może zaszalejesz i cały model "wychromowałbyś" ? :P :D

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#12 Post autor: Paweł »

Oj jakie to śliczne. Faktycznie nie zwróciłem uwagi na te płomyki. Nie mam pomysłu jak to zrobić lepiej, ale ni podobają mi się. No i jak już mówiłem- ten kuper. Jak dla mnie stanowczo za krótki. Mimo to- silnik odjechany. Zastanawia mnie jedno. Czemu w każdym nowym (legowym) hot rodzie jest takie coś z paskiem na silniku z przodu ??
Poza tym jeden czarny HotRod pokutuje w dziale Technic :P
W MT też ;)
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#13 Post autor: TruckeR »

Paweł pisze: Zastanawia mnie jedno. Czemu w każdym nowym (legowym) hot rodzie jest takie coś z paskiem na silniku z przodu ??
Heh, "coś z paskiem" to jest po prostu pasek klinowy do alternatora (prądnicy), dzieki temu w czasie jazdy ładuje się akumulator, a silniki LEGO wyglądają fajniej :) Nie pamiętam, czy on łaczy się z czymś innym niż alternator, z silnikami samochodowymi miałem styczność ostatni raz jakiś rok temu przy naprawach Wartburga..
(Mam nadzieje, że wyjaśniłem to w miarę poprawnie i bezbłednie i nie zrobiłem z siebie idoty pouczając innych, a samemu nie wiedząc ;) )
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2572
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#14 Post autor: Bricksley »

Ja dla pocieszenia/zmartwienia dodam, że też planuję budowę Hot Roda (tyle że z Technic), ale dopiero gdzieś na wakacjach (choć pomysł już był wcześniej, nawet przed tyloma Hot Rodami na forum), poniewąz teraz kończę innego MOCa, który miał być skończony już dawno.

Na poczatek zapytam: co to za koła te z tyłu? Oraz te klocki między atrapa chłodnicy a silnikiem, te ze zbytnio nie wystającymi studami? Mimo iż jest czerwony, to liczne detale takie jak wykończenie silnika, lusterka czy wnętrze sprawiają, że model ten jest naprawdę bardzo ładny i ciekawy :)
Pozdrawiam :)

Nexus 7

#15 Post autor: Nexus 7 »

Jerac potwierdzil (jakby ktokolwiek mial watpliwosci!) ze potrafi budowac w tej skali. I to jak budowac! Uber.

ODPOWIEDZ