Pociągi Santa Fe i BNSF

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

Pociągi Santa Fe i BNSF

#1 Post autor: gmkkk »

Witam, mam pewien problem. Jak wiecie, przymierzam się do własnej makiety city (kolekcja zestawów pudełkowych). Ze względów lokalowych powstanie dopiero za jakiś czas a na razie gromadzę budulec. A teraz do sedna. Bardzo podobają mi się pociągi typu bnsf i santa fe (wanted list na bricksecie). Ich ceny są obecnie strasznie wysokie i pewnie jeszcze wzrosną ale powoli może uda się je kupić. Problem polega na tym, że nie wiem czy da się je zelektryfikować do wersji rc - nie chcę wprowadzać zmian w wyglądzie pociągów. Generalnie są one przewidziane jako 9V. Niestety nie posiadam takich torów i nie przewiduję elektryfikacji pociągów na 9V, musiałbym przerabiać wszystkie posiadane pociągi i kupić tory, których nie dość, że na rynku jest mało to i ceny są zawrotne. Wolę tą kasę przeznaczyć na zestawy i budulec do podłoża. Gdyby ktoś znalazł chwilę i pomógł mi przybliżyć ten temat (możliwość) elektryfikacji na RC będę wdzięczny. Być może okaże się nawet, że nie warto kupować tych zestawów ze względu na brak możliwości przeróbki o jakiej myślę. Patrzyłem na instrukcję budowy lokomotywy bnsf, z tyłu jest wąska na 4 study i nie widzę możliwości wsadzenia tam battery packa oraz wieży ir, wózki da się podmienić.
W przypadku braku możliwości przeróbki lub konieczności wprowadzenia dużych zmian w wyglądzie pociągów zrezygnuję z zakupu, bo pociągi mają jeździć a nie stać. Chciałbym więc chciałbym poznać możliwości przeróbki zanim zacznę ewentualne zakupy.
Możecie pomyśleć, że taka przeróbka to profanacja. Też jest taka opcja...
Jednak pociągi te bardzo mi się spodobały i byłyby pięknym uzupełnieniem miasteczka. Tym bardziej, że zbieram tylko elektrowozy, żadnych parowozów, stąd holiday train i emerald, mimo, że śliczne, nie wchodzą w rachubę.
Niestety, w latach gdy wychodziły, nie myślałem o powrocie do lego.
Jeżeli możecie pomóżcie, z góry dzięki.
Proszę o niezlinczowanie mnie za pomysł.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Jak lokomotywa jest szeroka na 4s to nie da rady upchnąć BB bez zmian w konstrukcji. A jakby zmotoryzować pierwszy wagon za lokomotywą?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#3 Post autor: Waler »

Mały batbox ma 4 study szerokości. Jeżeli we wnętrzu pociągu jest 4 study to wejdzie, a jeżeli cały pociąg ma 4 study to trzeba by zrobić trik jak w Red Cargo Train gdzie box jest częścią ściany lokomotywy. Można by jeszcze kombinować ze starymi systemami 9V gdzie są mniejsze pojemniki ale problem w tym że wieża IR (bez przeróbek) nie chce z nimi współpracować.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#4 Post autor: gmkkk »

Byłoby fajnie gdyby w BNSF nie było 3 kolorów, cała lokomotywa ma 4s, i tu właśnie jest problem. Gdyby było 6 s to najwyżej wywaliłbym bebechy i włożył batboxa. Myślę jeszcze nad jakimś niekoszernym bboxem, tylko gdzie wsadzić wieżę? Muszę mieć pewność co do przeróbek w teorii zanim ściągnę Bnsfa:(

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

gmkkk, zbuduj własną loko, będzie śmigać a i satysfakcja i przyjemność z budowy będzie :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

gmkkk pisze:Muszę mieć pewność co do przeróbek w teorii zanim ściągnę Bnsfa:(
A rozwiązanie z napędzaniem wagonu?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#7 Post autor: ELEMENT »

Krótko i na temat:

Z Santa Fe nie będzie problemu, bo na całej długości masz 6 studów.

Bez przeróbek BNSF odpada - część za kabiną ma szerokość 4 studów, a kabina jest zbyt krótka aby zmieścić pojemnik na baterie.

Jeśli nie chcesz przerabiać lokomotyw z zewnątrz, to pozostaje Ci albo wsadzić napęd do wagonu, albo zrobić własny battery box. Teoretycznie można standardowy rozebrać, wyprowadzić styki a 6 bateryjek 1,5V zastąpić jedną 9V.

Niezależnie od tego co zrobisz pamiętaj, że wieżyczka IR musi wystawać żeby dochodziły sygnały, więc całkowicie przeróbek nie unikniesz.

[EDIT]:

najbardziej spodobał mi się pomysł żebyś zbudował te ciuchcie sam :) Wówczas proponowałbym "uniwersalną" szerokość 7 studów. Tylna część BNSF miałaby wówczas 5, a to jest minimum do którego standardowego boxa wsadzisz.

Sam nigdy nie zbudowałem nic pociągowego, choć miałem do tego ciągotki... M. Drwięga powiedział mi, że "trzeba się przełamać" i coś w tym jest, bo coś czuję, że jak ktoś już zacznie to ciężko będzie mu skończyć :)
Ostatnio zmieniony 2014-10-23, 16:31 przez ELEMENT, łącznie zmieniany 2 razy.

tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

#8 Post autor: tajfek »

Ceny SantaFe to dla mnie kosmos, ceny wagonów to dla mnie bardzo odległy kosmos. Oczywiście życzę Ci powodzenia w polowaniu, sobie z resztą też ale tu okazje się prawie nie zdarzają. Składanie we własnym zakresie to załamka, ceny Pearl Light Gray Brick, Modified 1 x 2 with Grille (Grill) to średnio 4 zł za sztukę, na wagon 10022 wchodzi ich 78 szt, wiec za same bricki na ten wagon trzeba by wydać 312zł.. a gdzie reszta klocków? Ceny wagonu wachająsię w granicach 200 baksów, wagony są dwa różne. Ten drugi jest tańszy bo za 120$ można by kupić. Na koniec lub na początek, jak kto woli, lokomotywa - używana nie limitowana i nie "GLUED" (WTF?) ... to też około 200$. Łącznie 1600-1700 zł... Powiem tak, nadałem dziś totka z plusem...

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#9 Post autor: gmkkk »

Przepraszam, gdzie Ty widziałeś wagon za 120 dolców? może coś na necie przeoczyłem? Jak podasz linka to od razu kupuję. Najniższe ceny nówek - bo strach kupić używki które mają po 12 lat to - tańszy wagon 750, droższy 1200-1400 pln, łączny koszt wychodzi z ciuchcią ok 7000. Zresztą ktoś ostatnio skupił parę wagonów na BL a te, które zostały są w cenie takiej, że mi się odechciało. Co do glued - po prostu jakiś pajac skleił klocki, zgodnie z opisem tylko dach się zdejmuję więc to szmelc. Jedyne wyjście to zbudować to z lbg i dbg ale to już nie to samo.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jellyeater »

Co do glued - po prostu jakiś pajac skleił klocki, zgodnie z opisem tylko dach się zdejmuję więc to szmelc.
I tak nie chcesz go rozbierać, tylko, żeby jeździł. I nie pajac tylko Lord Biznes. :)

A jakby go zbudować ze zwykłych szarych grilli? Jak nie sklejamy klocków, to budujemy, jak budujemy, to można użyć szarych i będzie po taniości. I w sumie bardziej realnie. Nigdy nie widziałem perłowego wagonu. Właściwie to w ogóle można by to dać gładkie.

Dziwny pomysł by podbijać cenę zestawu jakimiś perłowymi klockami. Takie rzeczy to tylko w Lego.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#11 Post autor: gmkkk »

Kto??? co za lord biznes???
Na BL pojawia się w ogóle sporo zestawów posklejanych - szmelc nie klocki.
Poza tym nawet jeżeli złożę i nie będę rozbierał to ja mam mieć tą przyjemność złożenia sobie klocków, tym bardziej, ze jak doczytałeś dobrze mój post na początku chciałem te zestawy dostosować do pozostałych RC. Niestety nie posiadam torów 9v

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

gmkkk pisze:Kto??? co za lord biznes???
LEGO Movie się kłania ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#13 Post autor: gmkkk »

3dom, przecież wiesz, ze to zupełnie nie mój klimat (lego movie) więc i tak nie wiem o co chodzi z tym lordem...

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 969
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Jahoo »

gmkkk pisze:3dom, przecież wiesz, ze to zupełnie nie mój klimat (lego movie) więc i tak nie wiem o co chodzi z tym lordem...
Nie musisz wiedziec, lord biznes to zlooo :) Wystarczy spojrzec:
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb2014 ... siness.JPG

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Jellyeater »

Zobacz sobie ten film. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Lego. I nie tylko Lego. Bardzo dobra produkcja.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ