[MOC] Buggy

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

[MOC] Buggy

#1 Post autor: CamelXP »

Witam :)

"Nadejszła wiekopomna chwila"

Oto mój pierwszy MOC.

Obrazek

W założeniu miało to być coś, co jeździ możliwie szybko, i ma zawieszenie :)

Napęd: 2 x PF L
Skręt: PF Servo

Zasilanie z dużego batbox'a, którego upchnąć gdzieś sensownie, to istna droga krzyżowa.

Jest prosty, dość lekki, dość szybki, dość zwrotny i buja się na zakrętach. Ponadto jest ekstremalnie mało finezyjny.

Jeszcze kilka zdjęć z różnych stron (pierwszy raz robiłem zdjęcia na polipropylenowym tle, jednak nie ma to jak karton):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

FILM

I już.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Całkiem fajnie pomyka, choć szkoda, że nie pokazałeś więcej pracy zawieszenia, bo do jazdy po płaskim to on nie został stworzony ;) Nie myślałeś o obudowaniu go choćby panelami? Teraz niestety wygląda to jak połączenie elektroniki kilkoma klockami.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#3 Post autor: CamelXP »

Karol pisze:Całkiem fajnie pomyka, choć szkoda, że nie pokazałeś więcej pracy zawieszenia, bo do jazdy po płaskim to on nie został stworzony ;)
Tu pojawia się problem, to jest za słabe do jazdy w terenie, nawet po dywanie chwilę pojeździ i dostaje czkawki, to chyba wina odbiornika IR v1 i dwóch L'ek. Z drugiej strony próbowałem z dwoma wieżami (po jednej na silnik) i efekt był ten sam.
Karol pisze:Nie myślałeś o obudowaniu go choćby panelami?
Próbowałem, ale efekt jakoś mi nie leżał, większe panele mam tylko LBG i czerwone, a nie jest to model, w który chciałem inwestować.
Karol pisze:Teraz niestety wygląda to jak połączenie elektroniki kilkoma klockami.
Bo tak jest :)
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Jeździ żwawo. Zabudowa typu model B zestawu 9393 (lekka, żeby nie pogarszać prędkości), jak sugeruje Karol byłaby wskazana - odbiór byłby jeszcze lepszy :)
A do filmu dałeś fajny podkład muzyczny. We fragmencie w którym jest przez dłuższy czas widok z góry na przód pojazdu aż chciałoby się żeby miał włączone PFowe światła i popylał w ciemności po czymś na kształt autostrady.....
Udany debiut!

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#5 Post autor: CamelXP »

SERVATOR pisze:Jeździ żwawo. Zabudowa typu model B zestawu 9393 (lekka, żeby nie pogarszać prędkości), jak sugeruje Karol byłaby wskazana - odbiór byłby jeszcze lepszy :)
Akurat mam ten zestaw i myślałem o tych błotnikach. Swoją drogą nie chciałem kopiować zbyt wielu rozwiązań, wystarczy, że przednie zawieszenie jest wyjęte żywcem z 8048.
SERVATOR pisze:A do filmu dałeś fajny podkład muzyczny.
Dziękuję, to z biblioteki youtube'a.
SERVATOR pisze:We fragmencie w którym jest przez dłuższy czas widok z góry na przód pojazdu aż chciałoby się żeby miał włączone PFowe światła i popylał w ciemności po czymś na kształt autostrady.....
Światła miały być, tylko coś mi się stało z wtyczką i nie chce się trzymać :(
SERVATOR pisze:Udany debiut!
Dziękuję :)
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Durzy »

Po jeździe po płaskim to zawieszenie bardziej przeszkadza niż pomaga, bo się zbyt przechyla. Środek ciężkości jest za duży. Myślę, że mógłby być szybszy z 3 kołami. Silniki musiałyby wprawić w ruch masę mniejszą o połowę (bo tylko 1 koło).

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#7 Post autor: CamelXP »

Durzy pisze:Po jeździe po płaskim to zawieszenie bardziej przeszkadza niż pomaga, bo się zbyt przechyla.
Miał sobie radzić na nierównościach i zasadniczo zgrabnie przemyka przez progi itd. Problem się pojawia gdy wjeżdża w bardziej wymagający teren. Jak pisałem, to może być wina wieży v1, albo część akumulatorów jest słabsza od reszty.
Durzy pisze:Środek ciężkości jest za duży.
tzn za wysoko?
Durzy pisze:Myślę, że mógłby być szybszy z 3 kołami. Silniki musiałyby wprawić w ruch masę mniejszą o połowę (bo tylko 1 koło).
Buggy na trzech kołach?
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Durzy »

CamelXP pisze:Buggy na trzech kołach?
Skoro pisałeś, że liczyła się prędkość, a w teren i tak się nie zapuszcza, bo są problemy to pomyślałem, że z Buggy może stać się 3 kołowym Morganem - podłogowym demonem prędkości.
tzn za wysoko?
Tak, gdy to pisałem myślałem cały czas o tym, że przez wysoko umiejscowiony za duży ciężar się dość mocno przechyla i wyszedł taki inwalida językowy...

ODPOWIEDZ