[MOC] Motolotnia

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
krowkens
Posty: 218
Rejestracja: 2013-01-18, 14:07
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: krowkens

 

[MOC] Motolotnia

#1 Post autor: krowkens »

Model powstał na potrzeby konkursu "Konstrukcja Technic - konkurs 3in1". Na pomysł zbudowania motolotni wpadłem czytając [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=23995]ten[/URL] wątek gdzie jest napisane o motolotni: "To jeden z tych modeli, który w serii Technic ani nie miał, ani do dziś nie ma swojego seryjnego, oficjalnego odpowiednika". Faktycznie - pojazdów, konstrukcji, wielokołowców jest wiele, ale motolotni jeszcze nie spotkałem.
Nie jest to model jakiejś konkretnej motolotni. Nie wiem nawet czy można mówić o modelach motolotni, nie wiem czy to się produkuje seryjnie. Moja konstrukcja ma po prostu przypominać motolotnię. Myślę że choć trochę udało mi się oddać kształty motolotni. Model w większości zbudowany z technic, posiada pokrętło które umożliwia wprawianie silnika i śmigła w ruch. Skrzydło nie jest zamocowane na stałe. Po popchnięciu pałąka może zmieniać kąt natarcia, choć w bardzo niewielkim zakresie.
Po zbudowaniu prototypu i przeliczeniu części okazało się że jest ich dużo więcej niż 200. Musiałem zatem wprowadzić kilka zmian, które pozwoliły na zmieszczenie się w regulaminowej ilości. Teraz z minifigiem jest 195.
Zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Nasz pilot przed lotem wydawał się rozluźniony, ale w czasie lotu nieco się wystraszył.
Obrazek Obrazek
Wiem że skala nie ta, ale nie mogłem sobie odmówić umieszczenia mojego ulubionego minifiga w fotelu pilota.

koala
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-12, 21:17
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: kudlatykoala

 

#2 Post autor: koala »

Oooo krajan z Tychów coś zaczerpnął z mojej recenzji. :) Za to masz ode mnie głos. :)
Konstrukcja fajna bo nie przekombinowana i nie odpicowana aż do bólu.
Ja ślęczę nad własną wersją kolejki ale z weną słabo. ;)

Awatar użytkownika
Miodzio438
Posty: 35
Rejestracja: 2013-10-24, 09:27
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Miodzio438

 

#3 Post autor: Miodzio438 »

Mam wrażenie, że rozpiętość skrzydeł jest proporcjonalnie za mała w stosunku do rozmiarów (ładnego i podobającego mi się) wózka Twojej motolotni.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#4 Post autor: piotrek839 »

Odlicz minifiga i za elementy do limitu postaraj się podłączyć koła z silnikiem i wiatrakiem. Pamiętaj, że jest to konstrukcja Technic, więc wygląd nie powinien być jedynym atutem. Masz jeszcze sporo czasu a wiele osób zrobi Ci mocną konkurencję:)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Sam myślałem o motolotni, ale zbudowanej w zupełnie inny sposób. Może kiedyś mi się zechce to zbudować :D

Skrzydło jest malutkie, a koła za duże. Nie dałoby się tych proporcji poprawić?

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#6 Post autor: Belfast »

M_longer pisze:...... Skrzydło jest malutkie, a koła za duże. Nie dałoby się tych proporcji poprawić?
eeee i.... nie lata ;)
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

ODPOWIEDZ