[KONKURS] Konstrukcja Technic - konkurs 3in1

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#46 Post autor: Forsil »

Czyli w końcu jak?

Mam MOC z 900 elementów i moc powiedzmy z 500. Nie wolno dać prac do jednej kategorii ale chcę zwiększyć swoje szanse i móc startować w kilku kategoriach. Wiec dlatego się pytam czy mogę dać tą z 900 elementów do kategorii pierwszej. No nie wydaje mi się żeby mniejsza ilość elementów była przewagą.
Ostatnio zmieniony 2014-12-06, 23:14 przez Forsil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#47 Post autor: Szerszen »

Kategoria 1 - Zbuduj konstrukcję do 2000 klocków używając maksymalnie 4 dowolne silniki LEGO.
Kategoria 2 - Zbuduj konstrukcję do 1000 klocków używając maksymalnie 1 dowolny silnik LEGO.


"Do..." nie jest równoważe z "z". Aczkolwiek wątpię czy zbudowanie jednej pracy faktycznie zwiększa szanse na wygraną.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#48 Post autor: 3dom »

Regulamin nie jest jednoznaczny i nie zabrania zgłosić pracy ze 100 elementów bez silnika do kategorii I lub II jeżeli autor tak sobie zażyczy. Równie dobrze można uznać, że elementy nie są wyznacznikiem kategorii.
Ja jestem za dopuszczeniem pracy Forsila do kategorii I. Zawsze można obejść regulamin wsadzając 100 halfpinów w puste dziury w liftach ale chyba nie o to chodzi.
Ostatnio zmieniony 2014-12-06, 16:51 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#49 Post autor: piotrek839 »

3dom pisze:Regulamin nie jest jednoznaczny i nie zabrania zgłosić pracy ze 100 elementów bez silnika do kategorii I lub II jeżeli autor tak sobie zażyczy. Równie dobrze można uznać, że elementy nie są wyznacznikiem kategorii.
W takim razie co jest wyznacznikiem kategorii, bo wychodzi na to że nic. Sprowadzenie tego do pełnej dowolności oznacza że tak naprawdę nie ma kategorii i obowiązuje tylko ograniczenie do 2 tyś. elementów i 4 silników. Uznawać można co się chce, ale kategorie nie są tylko po to by móc rozdzielić więcej nagród. Kategoria ma grupować MOCe wokół cech wspólnych, czyli wielkości. MOC mały i prosty nie powinien mierzyć się z dużym i wielosilnikowym. Taka powinna być zasada rywalizacji "fair play".
3dom pisze:Ja jestem za dopuszczeniem pracy Forsila do kategorii I. Zawsze można obejść regulamin wsadzając 100 halfpinów w puste dziury w liftach ale chyba nie o to chodzi.
Oczywiście że można obejść, ale wszyscy tutaj jesteśmy dorośli. Wiem że to nasza cecha narodowa, ale liczę na uczciwą rywalizację. Kategorie mają dać uczciwą rywalizację takim konstrukcjom jak "motolotnia" i "wiatrak stępowy" i nie łączyć ich z zaawansowanymi konstrukcjami, które wkrótce się pojawią.

To co napisałem i to co mówi regulamin jest dla mnie jednoznaczne. Przykład Forsila z MOCem z 900 elementów powinien rywalizować w swojej grupie od 201-1000 elementów.
Ostatnio zmieniony 2014-12-06, 23:16 przez piotrek839, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#50 Post autor: Szerszen »

piotrek, ale jeśli ktoś chce zgłosić mały moc... do dużej kategorii, to czemu mu tego zabraniać?
Czy to, że dysponuję garścią technic z woreczków sprzed dwóch lat i jedynie NXT ma mi uniemozliwić start w I kategorii bo mam zbyt mało klocków?

Kategorie mają ograniczenie "od góry" - czyli nie więcej niż.
Nie mają od dołu... możesz więc nominalnie w każdej zgłosić po prostu jeden klocek... (zakładając, że nie spowoduje to demonstracji, że to nie jest MOC).
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#51 Post autor: piotrek839 »

Szerszen pisze:Kategorie mają ograniczenie "od góry" - czyli nie więcej niż.
Nie mają od dołu... możesz więc nominalnie w każdej zgłosić po prostu jeden klocek... (zakładając, że nie spowoduje to demonstracji, że to nie jest MOC).
To nic innego jak kombinowanie jakby tu nagiąć zasady.

Dobra, skoro organizator dopuszcza pełną dowolność to mi nic do tego. Nikt nie musi brać pod uwagę tego co powiedziałem a każdy z uczestników sam zdecyduje co należy zrobić.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#52 Post autor: 3dom »

To nie kombinowanie tylko stosowanie regulaminu, który jest tak a nie inaczej napisany. Mogłeś zapisać: 0-200; 201-1000; 1001-2000 i byłoby jasne. A tak jest dowolność.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#53 Post autor: piotrek839 »

3dom pisze: Mogłeś zapisać: 0-200; 201-1000; 1001-2000 i byłoby jasne. A tak jest dowolność.
Więc doszliśmy do sytuacji w której nawet prosty regulamin powinien być długi i skomplikowany jak ustawa by nie można było się do czegoś przyczepić. Uznajmy że tematu nie było a każdy niech zrobi z tą wiedzą co zechce:)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#54 Post autor: Szerszen »

Piotrek... ale to Ty w tej chwili komplikujesz rzecz prostą.
A rzecz jest prosta... co nie jest zabronione, jest dozwolone inaczej sami sobie narzucamy więzy kreatywności i zamiast budować z klocków albo się nimi bawić... rozkminiamy skomplikowane regulaminy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#55 Post autor: Mutran »

Chyba wezmę udział w kategorii III bo te gąsienice z 42006 mi się bardzo przydadzą :D

Czy wszystkie części muszą być Techinc?
Czy wystarczy że pojazd będzie sprawiał wrażenie Technicowego?
Ostatnio zmieniony 2014-12-06, 22:03 przez Mutran, łącznie zmieniany 1 raz.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#56 Post autor: Bricksley »

Mutran pisze:Chyba wezmę udział w kategorii III bo te gąsienice z 42006 mi się bardzo przydadzą :D
Ale to trzeba wygrać jeszcze, a jak dobrze liczę będziesz 4 osobą do tej kategorii ;) Ale powodzenia życzę :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#57 Post autor: Mutran »

Dwie pierwsze kategorie mają dużą większą konkurencję a tu 4 osoby więc szansa zawsze jest ;]
Ostatnio zmieniony 2014-12-06, 23:17 przez Mutran, łącznie zmieniany 1 raz.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#58 Post autor: piotrek839 »

Szerszen pisze:Piotrek... ale to Ty w tej chwili komplikujesz rzecz prostą.

A rzecz jest prosta... co nie jest zabronione, jest dozwolone inaczej sami sobie narzucamy więzy kreatywności i zamiast budować z klocków albo się nimi bawić... rozkminiamy skomplikowane regulaminy.
Na jakiej podstawie uważasz że to co napisałem ogranicza kreatywność? Moje wypowiedzi dotyczyły zupełnie innych kwestii. Stwierdzenia "co nie jest zabronione, jest dozwolone" ja akurat nie lubię i tego chciałem uniknąć.
Mutran pisze:Czy wszystkie części muszą być Techinc?

Czy wystarczy że pojazd będzie sprawiał wrażenie Technicowego?
3dom pisze:3. Konstrukcje w każdej kategorii powinny być zbudowane w stylu firmowych zestawów Technic.
Ten punkt regulaminu odpowiada na Twoje pytanie:)
A bardziej precyzyjnie to każdy orientuje się jak wyglądają zestawy Technic. Mają one niewielkie ilości elementów "systemowych" służące jako dodatki. Tak więc można użyć takich elementów ale tylko jako dodatki.

Awatar użytkownika
Fiołkowa Furia
Posty: 63
Rejestracja: 2007-12-12, 22:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
brickshelf: Fiolkowa-Furia

 

#59 Post autor: Fiołkowa Furia »

Hej, pozwólcie, że zapytam, jak należy rozliczać obrotnice? Jeden czy dwa elementy? I bboxy? Jeden w porywach do trzech?
<szarikm> trzy odcinki XXX - starczy na dzis

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#60 Post autor: Bricksley »

Fiołkowa Furia pisze:Hej, pozwólcie, że zapytam, jak należy rozliczać obrotnice? Jeden czy dwa elementy? I bboxy? Jeden w porywach do trzech?
Tak jak w oryginalnych zestawach. Chociaż i małe i duże obrotnice składają się z 2 elementów, to duże w zestawach są traktowane jako jeden element zaś małe jako dwa i tak to należy traktować. Niech jeszcze ktoś z organizatorów potwierdzi.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ