SERIA Pirates

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#46 Post autor: Dr. Ops »

gmkkk pisze:Wcale mnie nie stresują, tylko po co mieszać rożne! serie i tematy, natomiast Ciebie bardzo stresują bo na każdą nawet drobną uwagę odpowiadasz bardzo emocjonalnie, z tonem nieznoszącym sprzeciwu. Chyba masz jednak przerost ego albo za dużo zajmujesz się klockami (klocki my life), bo z Twoich wypowiedzi wynika, że jesteś nieomylny. Dla mnie klocki to fajna odskocznia od pracy wymagającej skupienia i odpowiedzialności. Lubię też konstruktywne dyskusje a nie - mylisz bo ja mam rację bo jestem najmądrzejszy (w swoim przekonaniu).
Poza tym aby dalej nie robić offtopa na niepotrzebne kłótnie na forum w myśl pewnej zasady ustąpię Ci.
Jak dla mnie to szukasz dziury w całym i zwyczajnie się czepiasz. Wyżyj się coś budując, a nie krzycząc na forum :)

Co do tematu, to pokłony dla Nori'ego za tą piracką encyklopedie...
Impulsy z piratami to było coś...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#47 Post autor: Szerszen »

Dokładnie - bardzo dobry artykuł Noriego. Pojawienie się Stalowobrodego jak najbardziej na miejscu.

Swoją drogą widzę, że dla części kolegów obejrzenie przygód "Maxa Powersa" mogłoby być śmiertelną traumą... wszak tam czarodziej jest w kosmicznym więzieniu... a potem bohaterowie budują czołg w świecie fantasy... gdzie troll jest dobry !!!
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 549
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#48 Post autor: Kalais »

Trzeba dodać 2015 ;)

Obrazek

Feriżan
Posty: 27
Rejestracja: 2014-06-24, 21:00
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#49 Post autor: Feriżan »

Aktualizacje pojawiają się na Pirates, jest nawet poprawiona plansza:

Obrazek

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 549
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#50 Post autor: Kalais »

Spoko, będę zaglądał na bloga. Planujesz tam wrzucać MOCe pirackie? Zawsze chętnie takie oglądam :)

Remeek
Posty: 20
Rejestracja: 2014-10-18, 12:26
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#51 Post autor: Remeek »

Oo chyba seria Piraci będzie chodliwym towarem. Ja też czekałem na wznowienie serii. Mam nadzieję, że będzie więcej zestawów.
Czy to jest wznowienie starej serii czy całkiem nowe ?

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#52 Post autor: Kocur »

Poza kolorystyką przypominają mi moje stare zestawy z lat 90 :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#53 Post autor: M_longer »

Kalais pisze:Spoko, będę zaglądał na bloga. Planujesz tam wrzucać MOCe pirackie? Zawsze chętnie takie oglądam :)
To nie jej blog, tylko Noriego :)
Ostatnio zmieniony 2014-12-16, 13:58 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#54 Post autor: nori »

Dla zainteresowanych tematem: porównanie pudełek regularnych zestawów z najnowszej edycji Piratów:

Obrazek

Obrazek

Recenzje się piszą. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#55 Post autor: SERVATOR »

[Taka sobie refleksja osoby, która nie jest fanem tej serii i nie ma do niej żadnego sentymentu.]

Widzę, że po początkowym powszechnym narzekaniu, które miało miejsce kilka miesięcy temu (słabe kolory, beznadziejne statki i budowle, kiepskie chusty itp) obecnie pojawia się w wielu wątkach pełno zachwytów oraz innych ochów i achów na jej temat. :)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#56 Post autor: martinb »

nori pisze:Dla zainteresowanych tematem: porównanie pudełek regularnych zestawów z najnowszej edycji Piratów:
To ja tylko dodam od siebie, że pudełko od 40158 (The LEGO Pirates Chess Set) jest tak szerokie jak pudełko od zestawu 70413 oraz tak wysokie, jak pudełko od zestawu 70412. :-)

nori nie miał tyle szczęścia, aby zakupić 40158, więc pozwoliłem sobie dodać ten komentarz. :-)

Poza tym to już 3 raz gdy dostaję klocki z S@H, gdzie pudełko jest uszkodzone... Pierwszy raz dostałem uszkodzone Parisian Restaurant, drugi raz dostałem Valentine's Day Dinner, na którym chyba ktoś usiadł, a teraz w 40154 pojawiła się skaza w postaci rozwalonego boku pudełka. Ale reklamować nie zamierzam, bo wczoraj wraz z żoną i synem było "wielkie budowanie", a potem "granie". ;-)
Ostatnio zmieniony 2015-03-19, 15:54 przez martinb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#57 Post autor: Innos »

SERVATOR pisze:Widzę, że po początkowym powszechnym narzekaniu, które miało miejsce kilka miesięcy temu (słabe kolory, beznadziejne statki i budowle, kiepskie chusty itp) obecnie pojawia się w wielu wątkach pełno zachwytów oraz innych ochów i achów na jej temat. :)
Bo jak już gdzieś kiedyś pisałem najwięcej do powiedzenia mają zwykle ci, którzy zestawu nie mieli w rękach i najczęściej mieć nie zamierzają. Po co zrobić albo poczekać na rzetelną analizę, najlepiej porównawczą, szczególnie jeśli używa się wyświechtanego argumentu że "drzewiej było lepiej", skoro można zrobić sobie regularny "bitch fest" przy każdym wycieku nowości i dać upust swoim frustracjom uzbieranym gdzie indziej. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#58 Post autor: martinb »

Innos pisze:Bo jak już gdzieś kiedyś pisałem najwięcej do powiedzenia mają zwykle ci, którzy zestawu nie mieli w rękach i najczęściej mieć nie zamierzają.
Amen. Sam jakieś 2 tygodnie temu marudziłem w innym wątku, że 40158 to będzie lipa. Jednocześnie deklarowałem, że - o zgrozo! - zaczynam żałować, że ten zestaw zakupiłem. Dopiero wczoraj, gdy otworzyłem ten zestaw i go złożyłem, to przekonałem się w jakim byłem błędzie. :-)

Co prawda czako i epoletów brakuje, ale... zrobiłem już małe przygotowania do ich sprowadzenia i zakupienia pewnych elementów, dzięki czemu ten zestaw będzie jeszcze lepszy. :-)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#59 Post autor: Jellyeater »

Statek nawet na Euro bricks budzi umiarkowany entuzjazm...

Co do pudełek to coraz większe, instrukcje coraz grubsze, a budynki coraz mniejsze.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#60 Post autor: 3dom »

Jellyeater pisze:Co do pudełek to coraz większe
Ja zauważyłem odwrotny trend:
http://www.lego.com/en-us/aboutus/news- ... nvironment
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ