[MOC] Dziennik pokładowy Projektu Endor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#226 Post autor: REX »

To tylko życzyć uporu, samozaparcia i jak najmniej przeszkód na drodze do celu.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#227 Post autor: Sirius »

Też kibicuję i czekam na porządny klockowy Endor. Mam nadzieję, że następnej okrągłej rocznicy rozpoczęcia prac już nie będzie trzeba świętować.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#228 Post autor: MarcinMK »

Ja o projekcie dowiedziałem się dzisiaj, więc od dzisiaj też kibicuję!
1971

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#229 Post autor: Mestari »

Sirius pisze:Też kibicuję i czekam na porządny klockowy Endor. Mam nadzieję, że następnej okrągłej rocznicy rozpoczęcia prac już nie będzie trzeba świętować.
Chyba, że plany rozrosną się do całej planety + gwiazdy śmierci ;)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#230 Post autor: Żbik »

No to ja ze swoją śmieciarą jestem daleko do tyłu, czyli do przodu - moją ambicją jest skończyć ją do końca bieżącego roku :D

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#231 Post autor: Dart Grellenort »

A wydawałoby się, że najwięcej czasu może zająć czekanie, aż drzewka wyrosną ;) Ale je widać spory czas temu dobrze podlałeś. Życzę konsekwentności i uporu! :)
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#232 Post autor: Maciej Drwięga »

dmac pisze:Ale nie, nie straciłem nadziei. I nie powiem: "końca nie widać". Bo widać. Życzcie mi tylko wytrwałości z okazji tych osobliwych... urodzin :) .
Życzę Ci wytrwałości z okazji tych osobliwych urodzin. 100 lat jednak nie będę Ci życzył ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#233 Post autor: dmac »

Dziękuję wszystkim raz jeszcze. Ze wzruszenia aż zacząłem dłubać przy detalach pod platformą, więc... pomalutku do przodu!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#234 Post autor: Maciej Drwięga »

I to się nazywa mobilizacja :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#235 Post autor: gmkkk »

Gdyby nie odświeżenie tematu też bym o tym nie wiedział. Ale wybrałeś sobie ambitny temat. No to czekamy na makietkę z dużym rozmachem. Powodzenia!!!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#236 Post autor: legosamigos »

Żbik pisze:No to ja ze swoją śmieciarą jestem daleko do tyłu, czyli do przodu - moją ambicją jest skończyć ją do końca bieżącego roku :D
No a ponoć na warszawską wystawę miała być gotowa :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#237 Post autor: rafson777 »

Ostatnio przypadkowo trafiłem na sprzedawcę który ma w ofercie instrukcje do składania fajnych drzew Endorowych, ciekaw jestem czy widział Twoją pracę
http://www.bricklink.com/store.asp?p=bo ... D=19742296

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#238 Post autor: dmac »

Cóż, w moich drzewach nie ma niczego rewolucyjnego, łatwo je zbudować, więc jestem daleki od twierdzenia, że nie mogli ich sami sobie wymyślić, nawet jeśli widzę oczywiste podobieństwa. Ciekawe jest natomiast to, czy ktoś zobaczywszy zdjęcie na Bricklinku naprawdę potrzebuje instrukcji i jest gotów za nią zapłacić. Przecież jedno spojrzenie i już wszystko wiadomo...



EDIT:

Czekając na mannę z nieba (czytaj: kilogramy szarych klocków do skończenia platformy) doznałem nagle takiego napadu natchnienia starwarsowego, że... rozwaliłem wahadłowiec :) . No, niecały. Rozwaliłem bebechy, całą mechanikę, a kiedy już zacząłem w nich grzebać, odkryłem nagle, że wiem jak zrobić to, żeby na końcach skrzydeł były migające światełka, jak w "prawdziwej" Lambdzie:

Obrazek


A jak już odkryłem, to zrobiłem :) :

Obrazek


Ale to jeszcze nic, w porównaniu z tym, co się zmieni w kadłubie! Żegnajcie, felgi 24x43 :) .
Ostatnio zmieniony 2016-06-01, 08:57 przez dmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#239 Post autor: Żbik »

dmac pisze:Czekając na mannę z nieba (czytaj: kilogramy szarych klocków do skończenia platformy) doznałem nagle takiego napadu natchnienia starwarsowego, że... rozwaliłem wahadłowiec :)
Takie napadowe natchnienia są super - mnie też czasem nachodzą i wtedy nie ma świata poza tworzywem :) Czy przewody trzeba było ciąć żeby je przeciągnąć przez otworki w klockach?

BTW - fajnie ta białoruś zaczyna wyglądać.
Ostatnio zmieniony 2014-12-17, 10:37 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#240 Post autor: dmac »

Żbik pisze:Czy przewody trzeba było ciąć żeby je przeciągnąć przez otworki w klockach?
Otóż nie :) . Wszystko jest zgodnie z regułami, przewód nie był nawet docinany na długość, tylko zmagazynowałem nadmiar w górnym skosie 1x6x5. Nawet wtyczki odkręciłem, a nie chlasnąłem :) . Właściwie jedynym niekoszernym rozwiązaniem (prócz tego, że bricki ze studami po czterech stronach łączą się bokami z Technic brickami 1x1, co teoretycznie jest niezgodne z systemem, z uwagi na minimalnie inne położenie bocznych studów i otworów Technicowych - co w praktyce nie ma znaczenia) jest to, że końcówki przewodów są zwyczajnie przyciśnięte Light brickiem, a nie podłączone przez elektryczną kostkę 2x2.

A co do Białorusi - no właśnie poprzedni napad natchnienia zaowocował sporymi postępami, a teraz mam wyrzuty, że ją porzuciłem i zajmuję się czymś innym!
Tyle fajnych modeli do zrobienia i tylko jedno życie ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ