[MOC] GCBA Mercedes

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

[MOC] GCBA Mercedes

#1 Post autor: Ciehoo »

Koniec roku to wyśmienita okazja aby pozbyć się w wielu firmach zbytnich oszczędności i dokonać ciekawych zakupów;) Nie inaczej jest w mojej jednostce ratowniczo - gaśniczej, do której właśnie dostarczono najnowszy ciężki samochód gaśniczy.

Obrazek

Moi ratownicy otrzymali największy jak dotychczas wóz, który powstał na podwoziu 3-osiowego samochodu Mercedes Axxor. Posiada wysoko wydajne działko wodno-pianowe umiejscowione na dachu pojazdu, dzięki któremu znacznie poprawi się skuteczność działań gaśniczych prowadzonych w terenie otwartym oraz w obiektach przemysłowych.

Obrazek

Charakter pojazdu powoduje, że na jego dachu nie znajdziemy ponadto żadnych innych przyrządów i elementów wyposażenia. W zamian za to wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności nawet 12m3, co odpowiada sumarycznej pojemności zbiorników nawet 6 podstawowych wozów ratowniczo-gaśniczych, używanych w naszym kraju.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla porównania nowy samochód pozuje do zdjęcia w towarzystwie samochodów, które dotychczas stanowią wyposażenie jednostki:
Obrazek

I rzut oka na całą jednostkę:
Obrazek



Niestety fotograf ze mnie nie najlepszy, a bezapelacyjnie nie lubię obrabiać zdjęć... Więcej do obejrzenia w galerii jak tylko się upubliczni:

Galeria

Remeek
Posty: 20
Rejestracja: 2014-10-18, 12:26
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Remeek »

Świetne budowle. Podoba mi się budynek. Czy samochody mają jakieś ruchome części ?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Model bardzo przyjemny, zdecydowanie najlepszy z Twoich dotychczasowych ciężarówek.
Zdjęcia bardzo utrudniają odbiór pracy, średniej klasy smartphonem przy świetle dziennym zrobisz lepsze, oczywiście bez lampy bo ta najwięcej złego wnosi w ich jakość.
A ciężarówka to Axor przez jedno "X" ;)
Ostatnio zmieniony 2014-12-17, 14:16 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Fajnie wygląda, ale mam nieodparte wrażenie że koła są za małe?

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#5 Post autor: Kocur »

dobrze wykończony, aerodynamiczny (brak studów), konkretny. Wygląda bardzo przekonująco. Błotnik za przednim kołem to biała flaga? trochę zaburza linię, jakby miał taki kształt jak przy tylnym mogło by wyjść równiejsze. No i może to wina jakości zdjęcia ale szara drabinka z tyłu wydaje się lekko krzywa :)

Najbardziej mi się podoba to że kabina jest na 6 studów a reszta na 7, to daje lepszy efekt niż jakby wszystko było równe. Szacun za ten pomysł :)

Wnętrze coś przedstawia? jak się pootwiera te wszystkie klapy to jest wyposażony czy nie? ewentualnie 'jeszcze nie'? :)
Ostatnio zmieniony 2014-12-17, 14:23 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Merc bardzo udany ale chyba musisz rozbudować remizę bo inaczej (chyba) będzie parkował pod chmurką ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Ja bym rzekł... że o ile model udany, to remiza chyba ma jednak zbyt wąskie bramy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Tego nie przeskoczysz - szerokość rolet jest taka a nie inna.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#9 Post autor: Stelario »

Bardzo fajny wóz strażacki, teraz czas na przerobienie remizy :P no i tych dwóch skrzyżowań przed remizą.

Jedyne do czego bym się przyczepił to działko wodne. Wygląda troche jak by je można było ręcznie obsługiwać a nie ma miejsca co by się tam ludzik zmieścił.
Czekam na fotki schowków :P
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Ładniutki!
Podobają mi się koła i działko na dachu i drabinka z grilli.
Bardzo ładnie zrobiłeś tylne błotniki. Przedni błotnik niestety wygląda nieco gorzej od tylnego.
Chyba najsłabiej wyglądają koguty - potrzebujesz więcej starych klosików na żaróweczki.
I brakuje mu (jak i wszystkim) oznaczeń. Wiele by dzięki temu zyskał, bo i bez nich wygląda zgrabnie i porządnie.
\/1 ______________

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciehoo »

Remeek pisze:Czy samochody mają jakieś ruchome części ?
Masz na myśli wyposażenie? Na razie to "golas" tylko w Jelczu jest full wypas, za każdą roletą jakiś sprzęt. Ale tutaj wiele by tego nie było - te samochody są przeznaczone głównie do zabezpieczenia zaopatrzenia wodnego. W skrócie to wielka cysterna z bardzo niedużymi schowkami głównie na armaturę wodną. Aha koła się oczywiście kręcą jakby co - moim testerem jest syn, dla którego to ma być bawialne i nie może się rozpaść od byle dotknięcia.

3dom pisze:Model bardzo przyjemny, zdecydowanie najlepszy z Twoich dotychczasowych ciężarówek.
Zdjęcia bardzo utrudniają odbiór pracy, średniej klasy smartphonem przy świetle dziennym zrobisz lepsze, oczywiście bez lampy bo ta najwięcej złego wnosi w ich jakość.
A ciężarówka to Axor przez jedno "X" ;)
Dziś światło było takie jakie było, a nie chciałem czekać do wiosny;)
Kurcze coś mnie zaćmiło z tym podwójnym X-em w nazwie.

M_longer pisze:Fajnie wygląda, ale mam nieodparte wrażenie że koła są za małe?
Wiem, że nie jest idealnie, ale przy większych to byłby prawdziwy olbrzym... Tak mi się wydaje przynajmniej.
Kocur pisze:(...) Błotnik za przednim kołem to biała flaga?(...) szara drabinka z tyłu wydaje się lekko krzywa :)
Flaga; możliwe że nie sprawdziłem czy coś się nie przestawiło tuż przed zdjęciem;)
Kocur pisze:Najbardziej mi się podoba to że kabina jest na 6 studów a reszta na 7, to daje lepszy efekt niż jakby wszystko było równe. Szacun za ten pomysł :)

Wnętrze coś przedstawia? jak się pootwiera te wszystkie klapy to jest wyposażony czy nie? ewentualnie 'jeszcze nie'? :)
Wszystkie wozy ciężarowe są robione na 6/7 studów. To najbardziej realne odwzorowanie. W skrytkach na razie pusto.

SERVATOR pisze:Merc bardzo udany ale chyba musisz rozbudować remizę bo inaczej (chyba) będzie parkował pod chmurką ;)
Już musi;) Remiza ma już prawie rok, a tu powstają coraz większe auta... Nawet Jelcz się do końca nie mieści (brakuje dosłownie 2/3 studa). Może się szarpnę na jakąś nową wersję, ale jeszcze bardziej mnie kręci zrobienie czegoś zupełnie odmiennego, może autorskiego. Wtedy wszystko się zmieści.
Szerszen pisze:Ja bym rzekł... że o ile model udany, to remiza chyba ma jednak zbyt wąskie bramy.
Na razie wozy wchodzą "na lakier". Ale to akurat jest dość częsta rzeczywistość w Polsce. W Mysłowicach remiza ma już lekko ponad 100 lat i jest na liście zabytków, nic się nie da zrobić. Samochody są zamawiane inaczej niż gdzie indziej bo "na miarę" z dokładnością do centymetrów, aby jednak zmieściły się w garażu. Fajnie to wygląda jak nad nowoczesnym wozem bojowym widnieje klapa, przez którą kiedyś zrzucano siano dla koni służbowych:)

Myślę nad przejściem na autorski model bram garażowych o szerokości 10 studów.

Stelario pisze:(...)czas na przerobienie remizy :P no i tych dwóch skrzyżowań przed remizą.

Jedyne do czego bym się przyczepił to działko wodne. Wygląda troche jak by je można było ręcznie obsługiwać a nie ma miejsca co by się tam ludzik zmieścił.
(...)
Skrzyżowania służyły tylko za podstawkę, nie są złączone z budynkiem. Tylko działka w samochodach lotniskowej służby ratowniczo - gaśniczej oraz w niektórych służbach zakładowych (Orlen, Lotos, Synthos) obsługiwane są zdalnie. Pozostałe ręcznie. A dlaczego ludzik nie mógłby wejść na dach?


V1 pisze:Ładniutki!
Podobają mi się koła i działko na dachu i drabinka z grilli.
Bardzo ładnie zrobiłeś tylne błotniki. Przedni błotnik niestety wygląda nieco gorzej od tylnego.
Chyba najsłabiej wyglądają koguty - potrzebujesz więcej starych klosików na żaróweczki.
I brakuje mu (jak i wszystkim) oznaczeń. Wiele by dzięki temu zyskał, bo i bez nich wygląda zgrabnie i porządnie.

Dzięki, opinia od Ciebie zawsze wiele znaczy. Pokombinuję jak zmieścić w podwoziu kabiny patent, który zastosowałem do tylnych błotników, a nuż się uda. To efekt pewnej rutyny, od kiedy spodobał mi się patent na flagi do błotników:)
Oj przydałby się te klosze... Już parę razy mówiłem sobie, że w końcu kupię ich tyle abym przez następne lata nie musiał się martwić;)


Co do oznaczeń, będę musiał kogoś poprosić o pomoc, nie mam drukarki do białych nadruków na folii bezbarwnej. Na razie na warsztacie mam jeszcze dwa autka. Chcę je skończyć przed Pyrkonem i wtedy bym sobie zafundował naklejki na cały tabor:)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#12 Post autor: Stelario »

Wydawało mi się że teren naokoło działka powinine być niżej ale sprawdziłem fotki kilku realnych samochodów i rzeczywiście niektórzy mają działka na wysokości kroku :) tak więc nie problem.
Moim zdaniem i tak powinieneś dodać jednego plate'a 2x2 pod działkiem, żeby nie było w dziurze. :P
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:Fajnie wygląda, ale mam nieodparte wrażenie że koła są za małe?
Też mi się wydaje, że koła są ciut za małe do tego wielkiego auta. Nie wiem czy nie lepsze by były, te które miałeś w tym [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=20463]wozie[/URL]. No i gdzie podział się Twój Bronto Skylift? Mam nadzieję, że może kiedyś zrobisz jeszcze lotniskową straż pożarną, jak np. Rosenbauer Panther w skali minifigowej oczywiście ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#14 Post autor: Ciehoo »

Bronto stoi na wystawie. Ale trwa budowa czegos nowego,) Panthere zbudowal kiedys Rutek jako mod zestawu 60061;) Nie skladam broni;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

SERVATOR pisze:Merc bardzo udany ale chyba musisz rozbudować remizę bo inaczej (chyba) będzie parkował pod chmurką ;)
Oprócz tego, że dobudować, to jeszcze przydałoby się i przebudować, bo tak patrząc na remizę i Twoje wozy, to powiem, że strasznie wąskie bramy garażowe są. W Twoim aktualnym właśnie MOCu, to chyba trzeba składać lusterka, by się zmieścił w środku remizy. Teraz Merc ma miejsce w garażu, a auto dowódcy stoi pod chmurką ;)
Ostatnio zmieniony 2014-12-18, 17:10 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ