Elektryka/pneumatyka - jak znosi próbę czasu?

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Durzy »

Dokładnie też tak mam. Pewnie można kupić jakieś kabelki i to zrobić bez rozwalania tej części ze studami? Tylko czy znajdzie się czarne kabeki i do tego płaskie - to było nie raz ważne w zestawach System, a nie technic - inaczej kabel się nie mieścił.
Przemo pisze:Musze w końcu je zastąpić jakimiś odpowiednikami.
Obecnie produkowane kabelki nie pasują.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#17 Post autor: AOW »

Przemo pisze:
Durzy pisze:Ja mam problem ze starszymi (pierwsza połowa lat 90') kabelkami technic. Strasznie mi pękają.
Moje również. A wygląda to teraz tak:
[url=http://www.brickshelf.com/gallery/przemo/MISC/MISCpics/thumb/old_wires.jpg_thumb.jpg]Obrazek[/URL]
Chyba większość jest z 8480. Musze w końcu je zastąpić jakimiś odpowiednikami.
Też tak mialem. Zastąpiłem je kablem od jakiejś starej ładowarki. Pasowały idealnie. Nie miałem też problemu z rozebraniem kostki. Trzeba lekko odchylić zatrzaski z jednego boku i delikatnie podważyć. Kabel jest wciskany w takie ząbki wampirki. Pozdrawiam

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#18 Post autor: BJ »

Ta część ze studami z tego co pamiętam daje się dość łatwo rozebrać, a w środku są blaszki do nadcinania izolacji, swoją drogą sprytne rozwiązanie.


EDYTA: AOW był szybszy:)
Ostatnio zmieniony 2014-12-18, 16:36 przez BJ, łącznie zmieniany 1 raz.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Przemo
Posty: 18
Rejestracja: 2014-01-13, 00:21
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: przemo

 

#19 Post autor: Przemo »

Już kiedyś rozbierałem i wygląda to tak. Mam tylko problem ze znalezieniem odpowiedniego kabelka w zastępstwo.

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Anomander »

Myślałem kiedyś o kablu telefonicznym, bo widziałem taki bardzo płaski, niestety drugi raz na taki trafić nie mogę.

Update w sprawie serwomotoru - podesłałem do Lego filmik z youtube'a i jeszcze opisałem że to rozebrałem + moje przemyślenia jak możnaby to zrobić lepiej (zrobiłem to jeszcze wtedy kiedy po pierwszym rozebraniu serwomotora i złożeniu całość zaczęła działać - myślałem, że faktycznie serwo udało się naprawić, padło drugi raz dzień później, teraz nie centruje się po skręcie w obie strony) - odpisali że chyba bardzo lubię lego i mimo że rozebranie tego elementu wyklucza gwarancję to zrobią wyjątek i prześlą nowy, tyle że dojdzie za 2 do 4 tygodni. Szok, bo przecież mogli odmówić (nie mam paragonu, rozebrałem wszystko co do kawałeczka i złożyłem) - mieli pełne prawo.

Może faktycznie jakość troszkę spadła, ale drugi raz mam styczność z Lego Service i powiem szczerze że chyba w przypadku żadnej innej usługi nie spotkałem się z takim supportem.

Mogliby jeszcze tylko wprowadzić sklep ze starymi częściami (kardany 4L, stare silniki, pneumatyka itp), coś jak Porsche i dział modeli historycznych :D

William
Posty: 25
Rejestracja: 2014-11-30, 19:50
Lokalizacja: Zagościniec
brickshelf: William15

 

#21 Post autor: William »

Anomander, a taki przewód http://www.eldor24.pl/przewod-glosnikow ... -100m.html by się nie nadał?

xdamian

#22 Post autor: xdamian »

Podbijam pytanie o zamiennik kabla 9V. Najlepiej typ i gdzie kupić. Moje z 8480 już się do niczego nie nadają.

LEGOTech87
Posty: 3
Rejestracja: 2015-02-16, 20:56
Lokalizacja: Konin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: LEGOTech87 »

tak wtrącę do tematu bo być może pomogę, co do przewodu:
Anomander, a taki przewód http://www.eldor24.pl/prz...zarny-100m.html by się nie nadał?
Jest on zdecydowanie za gruby i za sztywny. William musiał byś poszukać przewodu w granicach 2x0,22mm2 lub 2x0,14mm2 ja znalazłem coć takiego: 2x0,14mm2 lub 2x0,22mm2 jest to przewód taki jaki wykorzystywany jest do wszelkiego rodzaju zasilaczy dla elektroniki.

Co do jakości klocków. nabyłem ostatnio nie kompletny zestaw 8868 Air Tech Claw Ring, co do pneumatyki stan wzorowy tłoczyska w siłownikach lustro jak nowe, węże nie pokruszone, są elastyczne i giętkie. Stan klocków bdb.. Kolor nie odbiegający od kolorów klocków z zestawów z tego roku. Natomiast posiadam zestaw 8838 Shock Cycle rok starszy od poprzednika. W tym modelu już widać ślady czasu szare i białe elementy trochę pożółknięte. Wnioskuje to tym że to wszystko jest uzależnione czy model stał na półce narażony na temperaturę, kurz i promienie słoneczne . Czy rozłożony w kartonie schowany gdzieś głęboko w szafie. Co do Power Function to nie mam żadnych zarzutów , eksploatuje je już ponad 2 lata i z żadnym silnikiem, nadajnikiem czy odbiornikiem nie miałem problemów. Po prostu trafiają się wadliwe klocki tak jak i wiele innych rzeczy.
Jeśli chodzi o teorie spiskową to ja tak nie uważam. mam jedynie zastrzeżenia co do zgodności kolorów w nowych zestawach bo czasami jest widoczna dla oka różnica. Kupiłem ostatnio parę większych i mniejszych zestawów Technic'a i w żadnym nic nie brakowało. Koniec nudzenia lecę pracować nad pierwszym MOC'em który ożyje na forum:P

xdamian

#24 Post autor: xdamian »

Ten 0,22 jest za gruby i za mało giętki :( a tego 0,14 nie mają :(

ODPOWIEDZ