[MOC] Christmas in a galaxy so far, far away...

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Christmas in a galaxy so far, far away...

#1 Post autor: Sirius »

Obrazek

Wojny Klonów dobiegły końca!

Konflikt, który przed laty wstrząsnął Republiką, dziś pozostaje tylko mrocznym wspomnieniem.

W decydującym momencie starcia, kiedy Sithowie wyszli z ukrycia Zakon Jedi udowodnił swoją siłę i przeciwstawił się czyhającemu złu.

Mistrz Yoda w pojedynku na Coruscant pokonał mrocznego Lorda Sidiousa, a Obi Wan Kenobi w walce na Mustafar zwyciężył Dartha Vadera.

Mistrz zdołał nawet przekonać swojego dawnego ucznia do powrotu na ścieżkę jasnej strony Mocy i w ostatniej chwili uratować przed zagładą w
płomieniach.

Siedem lat po tych tragicznych wydarzeniach w rodzinie Skywalkerów pojawiają się zdecydowanie inne problemy...


Idą Święta, pora ubierania choinki, ale jak zrobić to po swojemu, z kobiecym wyczuciem dobrego smaku, skoro brat i ten natrętny, zbyt pewny siebie Solo cheatują nawet podczas wieszania bombek...

ObrazekPC225826 by siriusprzem, on Flickr

Na szczęście Mistrz Yoda zawsze chętnie pomaga!

ObrazekPC225830 by siriusprzem, on Flickr

Wspólnymi siłami, drzewko zostało ubrane! Teraz zostało tylko czekanie na ten najważniejszy dzień...

ObrazekPC225836 by siriusprzem, on Flickr

(kilka dni później)

Na szczęście czas szybko mija i po Wigilii można już czekać na prezenty. Niektórzy nie mogą się na nie doczekać...

ObrazekPC225837 by siriusprzem, on Flickr

W końcu pojawia się długo oczekiwany Santa Mace, oczywiście z nieodłącznym elfim pomocnikiem!

ObrazekPC225846 by siriusprzem, on Flickr

Nie wiadomo czy Santa Windu przy wyborze prezentów wsłuchał się w doradczy głos Mocy czy Padme, w każdym razie prezenty są trafione!

ObrazekPC225856 by siriusprzem, on Flickr

To jednak nie koniec niespodzianek na ten wieczór. Wkrótce pojawiają sie kolejni goście. Wyglądają znajomo, ale wydają się trochę nie z tej bajki...

ObrazekPC225859 by siriusprzem, on Flickr

Mimo lat świetlnych dzielących oba uniwersa niektóre zainteresowania są uniwersalne.

ObrazekPC225861 by siriusprzem, on Flickr

Szybko udało się znaleźć wspólny język i reszta wieczoru minęła w świątecznej atmosferze.

ObrazekPC225872 by siriusprzem, on Flickr

WESOŁYCH ŚWIĄT!

ObrazekPC225875 by siriusprzem, on Flickr

PS. Kilka wyjaśnień w kwestiach technicznych. Mam nadzieję, że zdjęcia w miarę się nadają. Ewentualnie mam jeszcze trochę ujęć w trochę chłodniejszych barwach, więc w razie czego czekam na krytykę i sugestie.

Jeśli chodzi o budowanie to nic odkrywczego tu nie ma, może poza patentem na choinkę. Zastanawiałem się jak ją zbudować, myślałem nad metodą prezentowaną przez Utiniego albo klasycznym drzewkiem z plate'ów albo skosów. Ostatecznie wpadłem na coś takiego i chociaż nie jest to najzgrabniejsze i najtrwalsza choinka jaką widziałem to jest realistycznie nienaturalna i jestem nawet trochę z siebie dumny, że sam to wymyśliłem zamiast zgapiać gotowe rozwiązanie ;)

W kwestii fabuły to chyba wszystko jasne. Taki skromny fanfik. Chociaż nawet przyjmując, że jest to alternatywna rzeczywistość to jest tu kilka nieścisłości, które nie powinny mieć miejsca, ale w końcu nie chodzi tu o trzymanie się kanonu. Btw, ta pani z tapetą na twarzy to Padme,wyrób własny, oryginalnej figurki nie mam, a uznałem, że skoro ma być rodzinna atmosfera to Amidala musi być. To chyba na tyle, a więc jeszcze raz:

Wesołych Świąt!

E: Wrzucam trochę zdjęć w bardziej realistycznych barwach. Mi osobiście bardziej podoba się ta pierwsza wersja, ale może tak będzie się lepiej prezentować:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-12-23, 10:30 przez Sirius, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Mutran »

Królowa Leia się na Mocy unosi czy to jakiś nowy, przezroczysty, futurystyczny mebel? ;]
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Johan »

Strasznie sympatyczne :)

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Sirius »

@Mutran - oczywiście, że na Mocy. Dokładniej Yoda ją podnosi żeby się nie obrażała, że Han i Luke korzystają z niedozwolonych praktyk.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#5 Post autor: BHs »

A w tle leci...
"Christmas In The Stars - Star Wars Christmas Album"
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Jakby było jak napisałeś, to by nie było hełmu Vadera. :) Sympatyczne.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Bardzo sympatyczne, zdjęcia może trochę zażółcone ale historia i scenki fajne.
Dobry patent na bombki w tej skali
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#8 Post autor: Kocur »

Uwielbiam Star Wars, a humor tu zawarty zdecydowanie do mnie trafia. Rewelacja :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Sirius »

Jellyeater - zwróć uwagę, że Anakin jest w stroju Vadera ;) Powiedzmy, że podczas pojedynku na Mustafar upiekło mi się w ostatniej chwili i zbroja i hełm są potrzebne, ale może się obyć bez nich przez jakiś czas, a używa tylko regeneracyjnie.

Szerszen - wrzuciłem trochę zdjęć w innych barwach. Mi osobiście podobają się bardziej te cieplejsze ale może te drugie się będzie lepiej oglądać.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Jak dla mnie.. te drugie zdecydowanie lepsze - de gustibus.. ;)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ