[MOC] Oblężenie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Oblężenie

#1 Post autor: Toltomeja »

Coś nam mizernie to CCC idzie, nie sądzicie? Czyżby wszyscy czekali z publikowaniem do ostatniej chwili? :)
No to ja zacznę.

Zbudowane na CCC, kategoria Oblężenie Zamku.

Obrazek
Jak to zwykle bywa przy okazji konkursów, ciężko było zmusić się do zmieszczenia na podstawce 48x48. W efekcie całość zrobiła się trochę napakowana, ale to chyba nawet pasuje do chaosu bitwy.
Jedna z wież oblężniczych nie zmieściła się wcale - ale załapała się na wspólne zdjęcie wszystkich machin (na końcu galerii).

ObrazekObrazekObrazek

Pełna galeria: https://www.flickr.com/photos/toltomeja ... 876298802/

No. Castlowcy - do klocków! :D
Ostatnio zmieniony 2014-12-22, 22:31 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Świetny "strzał"!
Tylko trochę nie rozumiem - czymś drewnianym strzelili i mur się rozpadł?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: Oblężenie

#3 Post autor: BHs »

Fajne! Czuć chaos bitwy.
Ciamek pisze:Tylko trochę nie rozumiem - czymś drewnianym strzelili i mur się rozpadł?
Zakładam, że ten drewniany pocisk to miał ołowianego ćwieka na przodzie, że się tak koncertowo wbił. Albo oblegani miast balist mają wynalazek rodem od Kitajców (czyt. proch).
Zresztą - o realizm bym się nie martwił - Amerykanie to zobaczą, podumają i stwierdzą, że tak było :/
Toltomeja pisze:Coś nam mizernie to CCC idzie, nie sądzicie? Czyżby wszyscy czekali z publikowaniem do ostatniej chwili? :)
Jakbyś zgadł :). A na serio to od miesiąca nie mam czasu na skompletowanie obsady wsi i "zieleniny"... Po świętach może.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Kapitalny ten rozpadający się mur. Cała reszta też nie gorsza. Te pnącza na murze.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#5 Post autor: Dr. Ops »

Świetne wymodelowany mur - od zewnątrz zniszczony, a w środku wręcz idealny i do tego fajny efekt z roślinnością.

Podoba mi się też wykorzystanie serków do uzupełnienia łuku (wejście na wieżę z muru), nie widziałem tego wcześniej :) Ciekawy smaczek.

Wieże nie są trochę za niskie to tego muru ?

Wiele osób ma problem, żeby zapełnić płytkę 48x48, a Tobie brakuje na niej miejsca :)
Życzę powodzenia w konkursie !

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#6 Post autor: Deckard Cain »

Widzę że młodzież ma bezstresowe podejście do wojny. Tutaj trwa oblężenie, huk, wrzask, krew a ci se spokojnie ćwiczą szermierkę kijami.

Podoba mi się konstrukcja drabin, jaki wykorzystanie płetw jako elementu konstrukcyjnego wieży oblężniczej - fajnie to zrobiłeś. Jaki cała resztę oczywiście.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Deckard Cain pisze:Widzę że młodzież ma bezstresowe podejście do wojny. Tutaj trwa oblężenie, huk, wrzask, krew a ci se spokojnie ćwiczą szermierkę kijami.
Trzeba upiec mięso armatnie zanim zamek zemrze z głodu - to się nazywa zachowanie ciągłości ;)

Herumor
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-12, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Herumor

 

#8 Post autor: Herumor »

Przyznam, że oblężenie przypadło mi do gustu, dynamika scenerii jest zachwycająca. Twarze postaci doskonale dobrane do roli. Chociaż rzeczywiście udało Ci się zapełnić płytkę 48x48 i miejscami mam wrażenie, że za dużo szczegółów jest napakowanych.

Życzę powodzenia na CCC, szczególnie, że to praca godna uwagi :D
"Can't it wait for a bit? I'm in the middle of some calibrations."

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Kalais »

Fajne te Twoje MOCe. Masz ciekawe pomysły i dobrze je realizujesz.

Zasadniczo wszystko mi się podoba poza jednym małym szczegółem - te miny/główki ludzików. Zupełnie mi nie pasują do rycerskich klimatów i stylu tej dioramy.

Sprawiają wrażenie jak by rycerze byli niepełnosprawni umysłowo ;) i jacyś tacy komiksowi. Głównie chodzi o te przerażone miny. Reszta makiety taka nie jest, więc jest tu takie zaburzenie spójności.

ODPOWIEDZ