[MOC] Zorro

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Zorro

#1 Post autor: Ciamek »

Czas na (chyba) ostatni MOC w tym roku - Zorro.

Obrazek


Prosta scenka: Rynek w miasteczku. Zorro zaraz rozprawi się z żołnierzami sierżanta Mendozy i uwolni skazańca, którego na szubienicę skazał zły Alcade.

Od jakiegoś czasu chciałem zbudować coś w podobnym klimacie. Białe ściany, czerwone dachy, jakieś szpady, żołnierze. Całość inspirowana głównie serialem z początku lat 90-tych. Przede wszystkim dlatego, że meksykańskich żołnierzy mogłem złożyć z tego co miałem.

Praca wbrew pozorom należy do gatunku relaksacyjnych. Nie ma tu żadnych specjalnych technik a i nie było specjalnych wydatków na materiał (oprócz kapelutków i główki Zorro). Za to użyłem tu już klocków z ostatniego BOPa ; o)

Zapraszam do pooglądania.

BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=551058
Flickr: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 9540655368

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-12-26, 22:49 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#2 Post autor: kenobi8 »

Bardzo klimatyczna praca. Dla mnie Zorro z serialu z '57 to jedyna słuszna wersja i dlatego w pierwszej kolejności na 6 zdjęciu w oko wpadł mi sierżant Garcia w cywilu.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Niesamowicie dobrze oddany klimat Zorro i Meksyku - w pierwszej chwili przypomniała mi się gra Red Dead Redemption i miasteczko Chuparosa (komuś też?).

Pani z butelką jest świetna, a ta spokojnie nabierająca wodę podejrzana ;) Zaskoczyło mnie tylko, że Zorro nie poczekał z do ostatniej chwili, aby więźnia uwolnić. Atak gdy skazaniec siedzi w celi jest zbyt wczesny i utrudnia jego oswobodzenie. To nie działanie godne "Lisa" ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Świetny klimat. Olbrzymia ilość szczegółów. Budynki idealnie oddające charakter miejsca.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#5 Post autor: Cevillus »

Napiszę tylko jedno....kolejny świetny MOC w Twoim wykonaniu. :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

kenobi8 pisze:dlatego w pierwszej kolejności na 6 zdjęciu w oko wpadł mi sierżant Garcia w cywilu.
Mówisz o tym wąsatym wieśniaku w białym wdzianku? : o)
Durzy pisze:Zaskoczyło mnie tylko, że Zorro nie poczekał z do ostatniej chwili, aby więźnia uwolnić. Atak gdy skazaniec siedzi w celi jest zbyt wczesny i utrudnia jego oswobodzenie. To nie działanie godne "Lisa"
W sumie masz rację : o)
Ale jakoś tak już mi się ludziki poustawiały...


Dzięki : o)
Zdrufko, Ciamek

Sabre
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-30, 19:22
Lokalizacja: Zegrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Sabre »

Przyznam że też spodziewałem się skazańca w tłumie i znaleźć nie mogłem. Szubienica trochę zbyt licha, na takim patyku za wiele się nie powiesi.. ale pewnie chodziło o to aby nie zasłaniała zbytnio architektury. Reszta super.:)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#8 Post autor: Toltomeja »

Jak zwykle piękne. Bardzo ładnie uchwycona ta charakterystyczna architektura, białe domki z brązowymi akcentami.
No i ten niski murek z bramą. Niby nic, a jakoś bardzo mi się podoba. Buduje klimat.

O, i świetny pomysł na schody! Zaczynam żałować że nie wziąłem tych brązowych cosiów w BOPie, bo w tej pracy sprawdzają się w niejednym miejscu.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Sabre pisze:Szubienica trochę zbyt licha, na takim patyku za wiele się nie powiesi..
To prymitywna konstrukcja na miarę tak małej mieściny ; o)
Toltomeja pisze:O, i świetny pomysł na schody!
Trochę niestety nie pasują ich elementy razem ze sobą i schody są lekko wygięte. Ale same brązowe cosie są naprawdę bardzo fajne i przydadzą się do budowy drewnianych, ażurowych konstrukcji.
Zdrufko, Ciamek

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#10 Post autor: GrublukTheGrim »

Genialna praca!
Nic dodać, nic ująć. Wszystkie elementy grają niczym w najlepszym filmie. Można gapić się godzinami. Aż marzy się jakiś podobny zestaw w sklepie...
Ostatnio zmieniony 2014-12-28, 20:45 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#11 Post autor: Kocur »

Bardzo mi sie ta praca podobała.
Zorro to niestety jednak troszkę przestarzały bohater, teraz Piraci z Karaibów i Hobbit go skutecznie wyparli, a jeszcze pare lat temu ten zestaw mógłby śmiało być czołowym serii Lego Zorro.
Rewelacja, gratuluję!
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

ODPOWIEDZ