[MOC] Śmieciarka VOLVO FM340

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#16 Post autor: Żbik »

Kruk pisze:Czy ja dobrze rozumiem, prawie 5 kg na jedną L'kę o_O ? Ona tam kona z bólu przy takiej masie.
Przy jeździe po równej powierzchni nie ma problemu. Przełożenie jest tak dobrane, że przy maksymalnych obrotach jeździ przyjemnie dla oka i nie ma ryzyka spadnięcia modelu ze stołu. Chciałem też aby cofanie do śmietników (zwłaszcza kontenera - zobacz od 12:20: http://www.youtube.com/watch?v=3iVn59fAfnU ) było możliwie precyzyjne. No i oczywiście pilot kolejkowy, żeby model nie skakał jak żaba ;)

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#17 Post autor: nisiia »

A robi "piii piiii piiii" jak cofa? ;)

Cieszę się, że w końcu udało Ci się skończyć ten model. Na funkcjonalnościach się nie znam, ani na śmieciarkach, ale kolor ładny ;)
Żbik pisze:choć w dyferencjale połamałem szare zębatki (co ciekawe beżowe wytrzymały tę samą próbę).
Pamiętam. Strasznie stresujące przeżycie :D
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#18 Post autor: Kubrick »

Żbik pisze:choć w dyferencjale połamałem szare zębatki (co ciekawe beżowe wytrzymały tę samą próbę).
Mówiłem, że wytrzymają :D
Ważna data do zapisania - Volvo ukończone. Nie będę się czepiał braku filmu, bo to buduje napięcie.
Teraz muszę zobaczyć ukończony model w akcji, bo mnie jara straszliwie :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#19 Post autor: Pietruch »

W końcu się doczekałem. :) Jak zwykle efekt końcowy powala, funkcjonalność i wspaniały wygląd to Twój rozpoznawalny styl Żbiku. Nawet gdybym postępu prac nie śledził to jestem pewny że od razu bym rozpoznał Twoją konstrukcję. Strasznie mi brakuje filmu, ale skoro obiecałeś to trzeba być tylko cierpliwym. :) Super!
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#20 Post autor: Bricksley »

Żbik pisze:choć w dyferencjale połamałem szare zębatki (co ciekawe beżowe wytrzymały tę samą próbę).
A które szare? Jak stare light gray, to jakośnie ma co się specjalnie dziwić. U mnie zawsze najlepiej się sprawowały LBG, tanowe mają tendencję do odkształceń (ukosowanie) zębów.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#21 Post autor: Sariel »

Żbik pisze:Przy jeździe po równej powierzchni nie ma problemu. Przełożenie jest tak dobrane, że przy maksymalnych obrotach jeździ przyjemnie dla oka
Chętnie to zobaczę. Mam właśnie na warsztacie to co poniżej, i dwa PF L wpięte bezpośrednio do kół mają problem żeby to jakoś rozpędzić.

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#22 Post autor: legosamigos »

Myślałem, że nie będzie efektu WOW, ale jednak jest :) Długo to budowałeś, ale w końcu się doczekaliśmy. Tak jak przedmówcy pisali brakuje znaczka Volvo, tym bardziej, że jest okazja z zestawu 42030. Razi troszeczkę ta wielokolorowość niebieskiego, by były w 1 odcieniu, no ale na to nie mamy wpływu. Również czekam na film
Ostatnio zmieniony 2014-12-30, 22:16 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: MarcinMK »

Praca pierwsza klasa. Prezentuje się pięknie... chromy, kolory, nawet śmietnik genialny. Czekamy na film!
1971

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#24 Post autor: Żbik »

Zważyłem - model z baterią waży 4,96 kg, z balastem:

Obrazek

(443 gramy, więc gdyby chcieć zastąpić ołowiane pręty musiałbym mieć 8 tych LEGOwych obciążników): 5,4 kg.

=====

Zdjęcia zimowe :)

Obrazek Obrazek

Sesja krótka, bo baterie i w modelu i w aparacie padły w 5 minut :D

Dziękuję wszystkim za komentarze. Film wrzucę najszybciej jak się tylko da.
Ostatnio zmieniony 2014-12-31, 13:11 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#25 Post autor: RacingFan »

Model fenomenalny, powiedziałbym identyczny z naturalnym. Mam nadzieję, że działa tak jak wygląda, choć spodziewam się, że tak będzie.

Mam tylko jedna uwagę odnośnie prezentacji. Sugerowałbym jednak założenie osobnego tematu dla prezentacji i opisu modelu, a temat WIP zalinkować jako dodatek/ciekawostkę. Po pierwsze dlatego, że będzie bardziej przejrzyście i pojawi się na stronie głównej, po drugie dlatego, że jak ktoś będzie chciał za jakiś czas ponownie przejrzeć temat śmieciarki, to nie będzie mu się chciało wertować ponad 20-stronowego wątku i się zniechęci i oleje, a po trzecie teraz wygląda to tak jakby pokazanie ostatecznej wersji było zrobione od niechcenia i z łaską. Takie moje zdanie.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#26 Post autor: Żbik »

michal_forest pisze:Mam tylko jedna uwagę odnośnie prezentacji. Sugerowałbym jednak założenie osobnego tematu dla prezentacji i opisu modelu, a temat WIP zalinkować jako dodatek/ciekawostkę. Po pierwsze dlatego, że będzie bardziej przejrzyście i pojawi się na stronie głównej, po drugie dlatego, że jak ktoś będzie chciał za jakiś czas ponownie przejrzeć temat śmieciarki, to nie będzie mu się chciało wertować ponad 20-stronowego wątku i się zniechęci i oleje, a po trzecie teraz wygląda to tak jakby pokazanie ostatecznej wersji było zrobione od niechcenia i z łaską. Takie moje zdanie.
Taki miałem plan na początku... Hmm, no jeszcze raz to przemyślę :)
Ostatnio zmieniony 2014-12-31, 15:48 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#27 Post autor: Cevillus »

Gratuluję udanego projektu i dużej cierpliwości przy jego budowaniu :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#28 Post autor: M_longer »

Taki miałem plan na początku... Hmm, no jeszcze raz to przemyślę :)
_________________
Wiesz, dziwnie wygląda sytuacja w której model budowany ponad rok, który pochłonął masę czasu i klocków, po skończeniu jest zaprezentowany na zasadzie "a macie tu kilka zdjęć". Sam to przerabiałem i zrobienie prezentacji zajęło mi kilka dni, ale te kilka dni przy kilku miesiącach już nie robiły różnicy.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#29 Post autor: Żbik »

No dobrze, założę drugi wątek.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#30 Post autor: bacon »

Koniecznie nowy wątek i w prezentacji link do tematu WIP. Taki model na to zasługuje :)

ODPOWIEDZ