[MOC] Cztery Pory Roku

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Cztery Pory Roku

#1 Post autor: BHs »

W końcu wymęczyłem swojego - wygląda na to że jedynego - MOCa na konkurs CCC XII edycji.
Obrazek
Praca stworzona na część poświęconą życiu wiejskiemu.
Jak nazwa wskazuje - zrobiłem coś na kształt przekroju. Każda z ćwiartek makiety przedstawia kolejną porę roku, z kilkoma cechami i pracami charakterystycznymi dla niej.
I tak na wiosnę mamy sprzątanie obejścia, orkę pługiem, wypas (krowy :)).
Lato to już zbiór plonów, sianokosy, młócka.
Obrazek
Jesień to odprawienie niepotrzebnego personelu zagrody (okrutne, ale jakże prawdziwe), szlachtowanie świń na zimę.
Obrazek
Zima to staranie się aby ją przetrwać. I żeby najcenniejsza rzecz chłopa - inwentarz - też przetrwał (no może poza świnią, która robi już za szynkę).
Obrazek
Całość mieści się na płycie 48x48, choć jak zapewne zauważyliście, podstawa nie jest regularna i bardziej przypomina okrąg.
Obrazek
Nad całością góruje drzewo, które także jest swoistym wyznacznikiem pory roku.
Zapraszam do pełnej galerii na Flickr.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

3 razy bardzo: pomysłowe, nastrojowe i ładnie zbudowane. :) Powodzenia w konkursie!
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Jellyeater pisze:3 razy bardzo: pomysłowe, nastrojowe i ładnie zbudowane. :) Powodzenia w konkursie!
+1 :)

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Darkelmo »

BHS powiem tak. Dużo się dzieje i jest to na korzyść. Widać zróżnicowanie pór roku i pare fajnych pomysłów jest. Najlepsze jest to, że jak pokazywałem mojej żonie to Ona na to: "kurde też mógłbyś coś takiego zbudować, bo to fajnie wyglada";P także łatwiej mi będzie negocjować miejsce do budowania;)
Świetne są słoneczniki.
Nie chcą mi dwa zdjęcia odpalić - jesień i zima - chciałem sie temu bliżej przyjrzeć. Jak sie uda to dopiszę, ale jedna rzecz mnie niepokoi, czy ta pani nie zmarźnie (wiem, że ona jest ze scenki wiosennej, ale stoi na śniegu) bo jest tylko w sukni. Wiem, że Lego ma mało ubrań zimowych i w kobinezon artcic jej nie możesz ubrać, ale jakoś mi się to gryzie z zminą;)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#5 Post autor: Toltomeja »

Bardzo ładna nieregularna podstawka, i w ogóle dobry pomysł z podziałem scenki na pory roku. Dzięki temu bardzo wpisuje się w ducha kategorii na CCC.
Domek ma piękne ściany, wszędzie coś się dzieje - porozrzucane narzędzia, roślinki, ludki... A jak dodamy jeszcze fakt, że ta praca wzmacnia polską reprezentację na CCC, to można tylko się cieszyć.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Sirius »

Jestem pod wrażeniem, że na jednej podstawce udało Ci się umieścić cztery pory roku i bez problemu widać o co chodzi.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#7 Post autor: Stelario »

Sirius pisze:Jestem pod wrażeniem, że na jednej podstawce udało Ci się umieścić cztery pory roku i bez problemu widać o co chodzi.
Ja p.... dopiero teraz się zoriętowałem, że to są 4 pory roku naraz. Oglądałem te fotki z 10 razy i byłem pewien że kolega przerabiał wszystko do każdej pory roku. =]

ODPOWIEDZ