[MOC] Śmieciarka VOLVO FM340

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#46 Post autor: Kruk »

Ja dodam jedną uwagę, fakt model jeździ na tej L'ce w miarę ale jak już mała przeszkoda z slopa była to prawie stanęła w miejscu, moim zdaniem powinna być Xl'ka jako napęd, a tak to bombowo działa, słaby film może trochę i tak jak przedmówcy zauważyli że jednak dla takiej pracy przydałoby się zrobić dobry film ( może niech ktoś weźmie dobra kamerkę na Pyrkon to skręcicie coś dobrego i się później obrobi ), ale tak to ekstra normalnie, powiedz Żbiku, dużo miejsca jest w pace na śmieci? No co mogę dodać, praca jedna z lepszych jakie dotąd widziałem :). Masz mój głos na MOC miesiąca :D.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#47 Post autor: 3dom »

Znakomicie działają wszystkie funkcje, świetna robota Żbiku :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#48 Post autor: Żbik »

Mrosik pisze:Czy model nie wyszedł ciut dłuższy niż oryginał po zeskalowaniu?
Ciężko powiedzieć, bo nie miałem dokładnych wymiarów śmieciary. Zabudowę robią w wielu wersjach długości, zależnie od długości ramy pojazdu-nosiciela. Na oko przymierzyłem taką budę i do niej zrobiłem podwozie (jak się potem okazało, krótsze być nie mogło jeśli przy zawieszeniu chcieć upchnąć te mechanizmy, które tam mam, czyli serwo do skrętu i rozłączanie skrętu osi trzeciej).
Kruk pisze:Ja dodam jedną uwagę, fakt model jeździ na tej L'ce w miarę ale jak już mała przeszkoda z slopa była to prawie stanęła w miejscu, moim zdaniem powinna być Xl'ka jako napęd
No można dać, tylko do jazdy po płaskim podłożu L w zupełności wystarczy.
Kruk pisze:powiedz Żbiku, dużo miejsca jest w pace na śmieci?
Około 1/3 długości, resztę zajmują mechanizmy. Wystarczy, bo "funkcje śmieciowe," choć efektowne, są mało efektywne - nie ta siła, nie ta szczelność prasy itd. Fasolę też można ładować ale jak któraś się zaklinuje, to można klocki połamać, a tego byśmy chcieli uniknąć :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#49 Post autor: Bricksley »

Podoba mi się ta uniwersalność uchwytu do różnych rodzajów pojemników. Fajnie do zmontowane w jedną całość jest :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#50 Post autor: Żbik »

Karol pisze:Podoba mi się ta uniwersalność uchwytu do różnych rodzajów pojemników.
Te oldschoolowe śmietniki chwytane po bokach zawsze mi się podobały. Jako dzieciak nie mogłem się nadziwić jak sprawnie idzie chwytanie i puszczanie ich przez te widelce. W klockach nie bardzo się da oddać ich kształt, więc są takie pokraki jak widać. No ale działają :)

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#51 Post autor: BONBINI »

Pokłony i chylę czoła za tak piękny model :-D Rewelacyjnie wszystko działa, a chwytaki-pokraki robią robotę ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#52 Post autor: Filus »

Estetyka modelu rewelacja. Funkcjonalności również. Co prawda nie udzielałem się zbytnio, ale starałem się śledzić postępy. Na mnie jednak największe wrażenie zrobiło zdjęcie w ciemności. Naprawdę świetnie to wygląda na tym zdjęciu;). Gratuluje świetnego modelu.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#53 Post autor: Pietruch »

Rewelacja! Działa idealnie, jestem pod ogromnym wrażeniem odwzorowania funkcji prawdziwej śmieciarki - zwłaszcza opcja zgarniania śmieci do odwłoka. Jeżeli chciałbyś pokazać pracujące zawieszenie publiczności to mógłbyś zrobić jakieś nieduże półokrągłe garby, tak żeby się nie męczył a jednocześnie wykorzystał pełny skok zawieszenia. Żbiku, a bawiłeś się podjeżdżając śmieciarką pod kontenery bez używania 'Ręki Boga'? Da się? :)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#54 Post autor: Żbik »

Pietruch pisze:a bawiłeś się podjeżdżając śmieciarką pod kontenery bez używania 'Ręki Boga'? Da się? :)
Na filmie nie było lipy. Pomogłem sobie w ten sposób, że z przypasowanej pozycji odjechałem i wróciłem. Żeby cofać tak bez ustawki, to trzeba by zwęzić ten axel, który opiera się na śmieciarce. Teraz ma on 16 studów szerokości - tyle samo co wnętrze odwłoka. Zostaje milimetr luzu, a to za mało na swobodny manewr.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#55 Post autor: Jellyeater »

Popatrz na pewne forum, gdzie jest podlinkowany pewien temat o fotografowaniu mocy. Film z kontenerem jest prawie jak zdjęcie. :) Bo faktycznie ten model podbije świat. Warto jeszcze ze 100 góra 200 PLN wydać na akcesoria do filmowania. Ze dwie żarówki i będziesz miał dzień w domu. :)

Model urzekający. Bije chyba nawet holownik.
Ostatnio zmieniony 2015-01-05, 20:21 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#56 Post autor: Kubrick »

A jak pięknie siada tyłek przy podnoszeniu tego wielkiego kontenera - to jest materiał na MOC roku. Pozamiatane już na początku stycznia :D
Ostatnio zmieniony 2015-01-05, 21:31 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#57 Post autor: bacon »

Kubrick pisze:Pozamiatane już na początku stycznia :D
Jest zgłoszony do grudnia :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#58 Post autor: dmac »

Chciałbym dodać, że Główna Księgowa obejrzała cały filmik i jest pod wrażeniem :) .
(A rzadko się zdarza, żeby wytrwała do końca filmiku ;) .)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#59 Post autor: Mateusz92 »

Nie chciałem się wypowiadać póki nie zobaczę filmu. Oglądem i jestem pod ogromnym wrażeniem. MOC po zdjęciach wyglądał super, a jak widać co i jak działa to prezentacja jeszcze bardziej zyskuje. Dla takich maszyn chce się zostać śmieciarzem :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#60 Post autor: legosamigos »

Powiedz Marcinie, do czego służy ta niby rama czy jak to nazwać, co wyskakuje w 1`19 sek.? Przy oglądaniu filmu wyłączyłem muzykę, bo ni nie pasowała, ale to rzecz gustu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ