[MOC] Man

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kamylu

[MOC] Man

#1 Post autor: kamylu »

Witam, postanowiłem zrobic coś z systemów, lecz pomyśł padł na ciężarówkę i oto powstała ciężarówka w MT(pierwszy raz coś upodabniałem do orginału więc nie jest identyczna).
Posiada wnętrze, nad silnikiem jeszcze pracuje. Proszę nie patrzyc na tylną częśc bo mi platów zabrakło

Obrazek

Kilka fotek
http://www.brickshelf.com/gallery/kamyl ... cn3705.jpghttp://www.brickshelf.com/gallery/kamylu/mt/dscn3705.jpg

http://www.brickshelf.com/gallery/kamylu/mt/dscn3716.jpg

Reszta fotek zostanie stworzona przy pogodnym niebie

PS. Dzieki Kubrickowi ten opis mnie jakoś zachędził.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:17 przez kamylu, łącznie zmieniany 1 raz.

Shadow

#2 Post autor: Shadow »

Jeśli to jest twój pierwszy MT upodabniany do rzeczywistego modelu - to można przymknąć oko na to i owo.
Ale jakoś dziwnie na tych fotkach kabina odchyla się od pionu i reszty modelu.
Popracuj nad światłami bo trochę mało przypominają MANA, moim zdaniem powinny być trochę szerzej. Trochę dziwnie też wyglądają drzwi i ta czerwona klamka. Jeśli popawisz światła i drzwi model będzie (jak na pierwszy MT rzeczywisty) bardzo przypominał MANA.
P.S. Ważne abyś zawsze umieszczał zdjęcie tego na czym się wzorowałeś, ponieważ w oryginale może te światła właśnie tak wyglądają, a ja niepotrzebnie się czepiam?
Daję na tą chwilę 6/10
Ostatnio zmieniony 2007-06-06, 12:09 przez Shadow, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

A ja daję 999999/1000000 bo jestem fajny i mam uberskalę, ale zaznaczam że w skali phiblapeplu dałbym tylko 1/888.5.

kamylu, niezły początek ale można nad nim jeszcze nieco popracować. Po pierwsze, daruj sobie te lusterka, generalnie lusterka to trudny detal i trzeba do niego pewnych specjalnych części... bez nich jest ciężko.

Po drugie, fajnie że masz tam otwierane drzwi, ale zapewniam Cię że nieotwierane wyglądały by lepiej.

Po trzecie, staraj się używać w miarę jednolitej kolorystyki - jeśli mamy białą karoserię, to czemu niektóre jej kawałki są czarne?

A generalnie... w sumie najważniejsza sprawa - jeśli czujesz że braknie Ci części, daruj sobie i zbuduj coś mniejszego. Małe modele mają u nas takie samo poważanie jak i te większe, wielkość jakoś specjalnie nie gra roli (no, nie licząc wahadłowców Lambda i gigantycznych Kenworthów czy innych Jelczy :D). Spróbuj może na 8 studs szerokości? Też może być ciekawie :>
Ostatnio zmieniony 2007-06-06, 15:12 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.


sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#5 Post autor: sives1 »

Czemu siedzenie jak i pulpit sterowania są tak krzywo?

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

No, teraz wygląda dużo bardziej manowato. Tylko rzeczywiście strasznie krzywa ta okolica kierowcy...

kamylu

#7 Post autor: kamylu »

1, Fotele były odchylone troszke do tyłu

2, Źle je przymocowałem
Ostatnio zmieniony 2007-06-06, 17:26 przez kamylu, łącznie zmieniany 1 raz.

pkowalcz

#8 Post autor: pkowalcz »

Sorry, ale fizycznie nie ma opcji, żeby to było spowodowane przechyleniem aparatu. Gołym okiem widać, że pulpit jest krzywo względem czarnego tile'a przed nim.
Ostatnio zmieniony 2007-06-06, 17:28 przez pkowalcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

pkowalcz pisze:PS. Dzieki Kubrickowi ten opis mnie jakoś zachędził.
Przepraszam, ale chyba cos mi wypadlo z glowy... O co kaman? ;)
A model: przypomina MANa i to jest jego duzy plus :) Faktycznie jesli popracujesz nad nim jeszcze troche, to moze byc bardzo fajny, albo przynajmniej mozesz jakies fajne rozwiazania do dalszych modeli opracowac. Idziesz w dobrym kierunku i zycze Ci,zeby kolejne MOCe byly coraz lepsze :)


EDIT:
Przypomnialem sobie az moj pierwszy atak na MT w wiekszej skali, kiedy to chcialem stworzyc tarpana 239 z rama pod zabudowe, a po skonczeniu budowy okazalo sie, ze wyszedl mi sliczny... HonkeR ;)
Ostatnio zmieniony 2007-06-06, 17:53 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Shadow

#10 Post autor: Shadow »

Poszerzyłeś zderzaczek, światła szerzej, muszę powiedzieć że jest dużo lepiej, brak lusterek też dobrze zrobił całości. W tej chwili już daję 8.5/10 i czekam na więcej, bardzo fajnie że bierzesz nasze komentarze na forum poważnie i poprawiasz, i robisz to bardzo dobrze.
Nie przestawaj i ciągnij mana dalej, czekam na kolejne ulepszenia i fotk :)
Ostatnio zmieniony 2007-06-18, 12:36 przez Shadow, łącznie zmieniany 1 raz.

krecik333

#11 Post autor: krecik333 »

Ja doradzał bym żebyś zmienił rozmiar kół chociaż na "rozmiar" większe bo większej skali łatwiej się buduje. Nie chciał bym za bardzo oceniać ale model wygląda tak średnio realistycznie nie skupił bym się na otwieranych drzwiach raczej na rozmiarach kabiny staranności wykonania i zderzaku który jest tak rozpoznawalny jeśli chodzi o "Many".

Nie chce żebyś odbierał to tak że ci mówię co jak ma wyglądać czasem przyda się rada kogoś z doświadczeniem ja buduje takie modele www.madontrucks.oz.pl zobacz sobie może coś od nich "ściągniesz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

A ja doradzałbym zastanowić się czy jest sens wygrzebywać temat sprzed pół roku. Model już pewnie dawno poszedł na przemiał.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Nie chce żebyś odbierał to tak że Ci mówię jak masz pisać - czasem przyda się rada kogoś z doświadczeniem, ja piszę takie posty: http://www.00453005_0000002.pl/forum/search.php?search_author=Jerac . Zobacz sobie, może coś od nich "ściągniesz".

Inna sprawa, że od czasu napisania ostatniego posta w tym temacie minęło sporo ponad 3 miesiące. Naprawdę uważasz że autorowi przyda się niewiele wnosząca sugestia po 3 miesiącach od zbudowania tego modelu?

ODPOWIEDZ