[MOC] Śmieciarka VOLVO FM340

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#61 Post autor: Żbik »

legosamigos pisze:Powiedz Marcinie, do czego służy ta niby rama czy jak to nazwać, co wyskakuje w 1`19 sek.?
Pisałem o tym - to jest pałąk amortyzujący śmietnik, jak tu (od 11:17): https://www.youtube.com/watch?v=3iVn59fAfnU Z racji tego, że odwłok w moim modelu nie łączy się z budą skosem, tylko prosto, trochę rypnięte są proporcje i zakresy ruchów funkcji odwłoka, w tym i tego pałąka. Nie działa więc jak powinien. Udaje mi się wycisnąć coś takiego:

Obrazek

Powinien być dłuższy ale wówczas nie składałby się tak ładnie jak w oryginale, gdzie ta górna tylna ścianka jest sporo do przodu względem mojej. Kompromisy funkcjonalno-estetyczne...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#62 Post autor: Innos »

Bardzo udany model, zresztą to nie jest duże zaskoczenie dla kogoś, kto śledził postępy. Ale prezentacja... Jestem przyzwyczajony do tego, że najlepsze modele najlepszych konstruktorów są prezentowane tak, że aż chce się oglądać, skoro mają zaistnieć w sieci to sposób prezentacji staje się integralną częścią modelu i jej poziom rzutuje na odbiór konstrukcji. Nie twierdzę, że Twój film jest zły, albo że to jest łatwe, ale skoro poświęca się tyle czasu i pieniędzy na konstrukcję to szkoda nie pokazać rezultatów od razu tak, jak robi to choćby Sariel.
Żbik pisze:Zdaję sobie sprawę, że jakość filmu nie jest najlepsza ale w zimę nie da się nakręcić tak długiego filmu na świeżym powietrzu, a przy sztucznym oświetleniu jakie mam wychodzi to słabo.
Że zacytuję "klasyka":
Żbik pisze:Jak mówi przysłowie: Kto nie szuka sposobów, szuka powodów :)
;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#63 Post autor: Żbik »

Innos pisze:Nie twierdzę, że Twój film jest zły, albo że to jest łatwe, ale skoro poświęca się tyle czasu i pieniędzy na konstrukcję to szkoda nie pokazać rezultatów od razu tak, jak robi to choćby Sariel.
Ja podziwiam Sariela za jakość prezentacji, tylko jak piszę - nie mam sprzętu żeby zrobić to tak jak On. Nie chodzi tylko o lampy ale i program do obróbki materiału (WMM wiesz się co chwila i zamula tak, że można osiwieć), dostatecznie szybki komputer itd. Poza tym: Nie wszystko złoto, co się świeci ;)

Jak zgłosi się ochotnik żeby to lepiej sfilmować, to chętnie się powierzę w opiekę :) Do tego czasu musimy bazować na tym co jest i środek ciężkości przenieść na sam model, a nie na jego prezentację :)

Wracając do meritum. Z wielką radością przyjąłem przecieki, że mają pojawić się nowe, dłuższe siłowniki pneumatyczne! Śmieciara cierpi też z tego powodu, bo prasa powinna mieć większy zakres ruchu (niżej schodzić i wyżej śmieci wciągać). Dwa połączone szeregowo to za dużo, pojedyncze za mało. Udało mi się to ominąć poprzez spłycenie wanny ale fajnie by było to zrobić możliwie wiernie oryginałowi.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#64 Post autor: REX »

No to wymodziłeś piękne cudeńko.
Z wielką chęcią zobaczę to na żywo.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#65 Post autor: V1 »

Świetna śmieciara!!!
Bardzo podziwiam, bardzo bardzo, chociaż współczesnych nie lubię :)
I pokręcone mechanizmy i wygląd. Szczególnie profesjonalnie zrobiłeś przednią ścianę.
Klamkę w drzwiach - headlight - może wstaw czarny? Ona się mocno wyróżnia. I dorzuć chlapacze i koguty i naklejki! To by go mocno ożywiło.
A skosy z grillem 1x2 zamiast schodków na końcach łuku pod przednią szybą by nie weszły? Pod szybą jest czarne, więc wyglądałoby naturalnie chyba.
Naklejki białe na przezroczystej folii mogę Ci wydrukować i przysłać pocztą, tylko przyślij mi obrazki i napisz wymiary poszczególnych napisów.

Gdybyś się przemógł, nie wiem, może mocno natężył i w tej skali zrobił śmieciarę, albo cokolwiek na podwoziu Stara albo Jelcza?
Przy Twoich umiejętnościach techniczno-estetycznych to by był klejnot....
I tak jest klejnot, ale co Star, to Star :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#66 Post autor: Sariel »

V1 pisze:Naklejki białe na przezroczystej folii mogę Ci wydrukować
Gdzie drukują na biało na przezroczystej folii? Ja się właśnie odbiłem od ściany w tej kwestii. Plus zdaje się każda folia prześwituje na zadrukowanym obszarze.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#67 Post autor: Żbik »

V1 pisze:Klamkę w drzwiach - headlight - może wstaw czarny? Ona się mocno wyróżnia.
No mogę spróbować.
V1 pisze:A skosy z grillem 1x2 zamiast schodków na końcach łuku pod przednią szybą by nie weszły? Pod szybą jest czarne, więc wyglądałoby naturalnie chyba.
Problem jest taki, że nad tymi serkami muszą iść te czarne płytki, które są cofnięte do wnętrza kabiny o pół studa - nie wiem czy to przypasuje. A nawet jeśli, to będą dziury nad tymi serkami. Trzeba by dać odwrócone takie same serki czarne, tylko nie będzie do czego ich zamocować.
V1 pisze:Gdybyś się przemógł, nie wiem, może mocno natężył i w tej skali zrobił śmieciarę, albo cokolwiek na podwoziu Stara albo Jelcza?
Przy Twoich umiejętnościach techniczno-estetycznych to by był klejnot....
I tak jest klejnot, ale co Star, to Star :)
Hmm, a musi to być śmieciara? ;) Namęczyłem się z tym tematem i nie wiem czy chcę drugi raz to samo robić.

Może taki - leśny:

Obrazek

?

Można by wykorzystać moje mosty i zrobić to 6x6, tylko wtedy pewnie na balonach jakichś, bo te koła szosowe wyglądałyby zbyt grzecznie ;) Pomyślimy...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#68 Post autor: SERVATOR »

@TLCB

"Zbiczasty has recreated the Volvo FH cab and Anaconda compactor so brilliantly we had to click on the thumbnail image of the real truck in his recently modified Brickshelf gallery to check it wasn’t Lego too." :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#69 Post autor: Żbik »

SERVATOR pisze:Zbiczasty has recreated the Volvo FH cab
FM cab... FH jest wyższa.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#70 Post autor: legosamigos »

SERVATOR pisze:@TLCB

"Zbiczasty has recreated the Volvo FH cab and Anaconda compactor so brilliantly we had to click on the thumbnail image of the real truck in his recently modified Brickshelf gallery to check it wasn’t Lego too." :)
Czyli śmieciarka poszła już w świat. Ach ten Internet ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#71 Post autor: eric trax »

Są modele które można śledzić od początku budowy a gdy są prezentowane i tak powalają z nóg :)

Wielkie brawa za bardzo płynne działanie elementów odwłoka. Nie mogę się wprost nadziwić jak idealnie to wszystko działa.



P.S znowu muszę obejść się smakiem w głosowaniu na MOCa roku :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#72 Post autor: Żbik »

eric trax pisze: Wielkie brawa za bardzo płynne działanie elementów odwłoka. Nie mogę się wprost nadziwić jak idealnie to wszystko działa.
Dziękuję za słowa uznania!
eric trax pisze:P.S znowu muszę obejść się smakiem w głosowaniu na MOCa roku :D
No tu nigdy nie wiadomo ;) Aż się prosi mały cytacik:
Szef pisze:- A jak Bolec coś nagra, to załatw, żeby to było pierwsze miejsce na liście przebojów.
- Ale to chyba ludzie decydują...
-To dowiedz się, jacy to ludzie i porozmawiaj z nimi po swojemu.
:D

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#73 Post autor: BONBINI »

Żbik pisze: eric trax napisał/a:
P.S znowu muszę obejść się smakiem w głosowaniu na MOCa roku :D
No tu nigdy nie wiadomo ;)
Dobrze, że śmieciarkę Żbiku zgłosiłeś w 2014 roku, bo w 2015 nawet jak skończyłbym swojego Ltm 1500 to mógłbym nie mieć szans w konkursie na MOC roku 2015 ;-)
Ostatnio zmieniony 2015-01-10, 16:05 przez BONBINI, łącznie zmieniany 1 raz.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#74 Post autor: eric trax »

BONBINI pisze:
Żbik pisze: eric trax napisał/a:
P.S znowu muszę obejść się smakiem w głosowaniu na MOCa roku :D
No tu nigdy nie wiadomo ;)
Dobrze, że śmieciarkę Żbiku zgłosiłeś w 2014 roku, bo w 2015 nawet jak skończyłbym swojego Ltm 1500 to mógłbym nie mieć szans w konkursie na MOC roku 2015 ;-)
O to się nie martw konkurencję będziesz miał :-)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ