[MOC] Alces alces

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

[MOC] Alces alces

#1 Post autor: smyk »

Tego MC budowałem 73 godziny z przerwami na jedzenie i mecze polskiej reprezentacji. W trakcie budowy pochłonąłem całe mnóstwo niezdrowej żywności z konserwantami i konspektów anatomicznych układu kostnego ssaków. Zanim zdałem egzamin gimnazjalny przeczytałem dwa podręczniki jak zostać dobrym i kochającym łosiem. Na rykowisku, w przedszkolu czy na przedmieściu prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka. Ostatecznie musiałem zmienić skalę i zredukować oczekiwania do zieleni otaczającego wszechłosia. Z powodów politycznych galeria na brizku została ocenzurowana i w nieludzkich warunkach wywieziona poza granice UE. Teraz eksmitowany łoś błąka się bez środków do życia, co i rusz naruszając przestrzeń powietrzną krajów Ameryki Południowej, gdzie dostał się niezatapialnym Trans-Atlantykiem.


Obrazek


Galeria brutalnie i z premedytacją ocenzurowana
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:23 przez smyk, łącznie zmieniany 3 razy.

Shadow

#2 Post autor: Shadow »

He he. Oglądając twojego MOCA sporo się uśmiałem, a zwłaszcza jak stwierdziłem że patrzy na mnie swym BIG EYE, Tylko coś mu rogów zabrakło, aha rozumiem że stoczył trudną walkę, no dobra ale gdzie ogonek :P
Cały czas nie mogę dojść jak umieściłeś te dźwignie (biegi, lewarki, czy jak kto woli) w elemencie udającym tułów. ŁOŚ SUPER COŚ..?

Frax

#3 Post autor: Frax »

Dźwignie siedzą po prostu na wcisk. :)

pkowalcz

#4 Post autor: pkowalcz »

Mini MT w czystej postaci :D
Ale czy łoś nie powinien być bardziej brązowy? :P

Pietruszka

#5 Post autor: Pietruszka »

Świetna MOC :) Czekamy na kolejne równie pracochłonne i wycieńczające projekty !

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2572
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Pietruszka pisze:Świetna MOC
Od kiedy MOC się odmienia?

Trochę to takie niekształtne, ale jak się dokładniej przyjrzeć to coś z łosia jednak ma :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#7 Post autor: Scaner »

Szaleństwo mikro skali :-). Co będzie następne, dinozaur na 3 study?
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#8 Post autor: smyk »

Shadow pisze:Tylko coś mu rogów zabrakło, aha rozumiem że stoczył trudną walkę, no dobra ale gdzie ogonek :P
Rogów nie ma bo to klępa łosiu! :PPP A pięciocentymetrowy ogonek oddać w tej skali to chyba nierealne.
pkowalcz pisze:Ale czy łoś nie powinien być bardziej brązowy? :P
Nie wiem, może, daltonistą jestem.


Tu o łosiu obszerniej: rząd, ministerstwo, gatunek...

Obrazek

Że zacytuję Wielkiego a Odrzuconego:
Koniec i bomba
A kto czytał, ten trąba!
Ostatnio zmieniony 2007-06-07, 14:22 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

smyk, tak mi coś nie pasował ten opis do ciężarówki. :) jak czytałem, zastanawiałem się co to może być......
hehe, mocno obniżyłeś poprzeczkę [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=1823]z 9 elementów[/URL] na 6 !!
Ostatnio zmieniony 2007-06-08, 10:16 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#10 Post autor: smyk »

Widzisz, zawodnik może skrócić obiektyw, ja biednemu zwierzątku nóżek nie odrąbię przecież.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

^ ^
O O
--
(__)




Wiecej nie mam nic do powiedzenia... moze pozatym ze Los (pomalowany na brazowo) stoi dumnie na moim biurku w pracy....

Zdrowko

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#12 Post autor: Maciej Drwięga »

Misterzumbi pisze:moze pozatym ze Los (pomalowany na brazowo) stoi dumnie na moim biurku w pracy....
No mi się wydaje, że to wielkie wyróżnienie z ust Misterzumbiego. A sam pomysł - genialny, tak samo jak i wykonanie. Moje ukłony dla Smyka. Rewelacja !
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#13 Post autor: smyk »

A myślałem, że Maciej wróci z miodowego, zrobi jesień średniowiecza, nałoży mi trzymiesięcznego bana za wulgarne treści w jego dziale i w ogóle. A tu tymczasem tak słodko i pieszczotliwie. Ale skoro już, to wasze zdrowie Panowie i Panie! Dziękuję za przychylność i niech się Wam szczęści.

(Jako, że miałem być nieprzyzwoity, to w planach jest żyrafa :twisted: )

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#14 Post autor: Maciej Drwięga »

smyk pisze:A myślałem, że Maciej wróci z miodowego, zrobi jesień średniowiecza, nałoży mi trzymiesięcznego bana za wulgarne treści w jego dziale i w ogóle.
Jeśli tego pragniesz, powiedz tylko słowo, a będzie uwolniona dusza Twoja...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#15 Post autor: smyk »

No i co ja bym robił przez wakacje bez FormulA, BTT, bez przygotowań do CCC i Kielc? Niemniej, dzięki za troskę, dobry pasterz z Ciebie :) Forum jest wypasione.

ODPOWIEDZ