[MOC] Pomarańczowy traktor

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Pomarańczowy traktor

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej!

Tym razem chciałbym zaprezentować wam model traktora. Postawiony na wspaniałych kapciach 20x30, które ubóstwiam! Model nie jest wzorowany na żadnej konkretnej maszynie. Posiada kilka funkcji, skręt plus zawieszenie przedniej osi oraz system do montażu różnego rodzaju osprzętu rolniczego, chwilowo zamontować można kose rotacyjną. Planuje rozbudować gamę osprzętu.
Nie przedłużając zapraszam do zapoznania się z modelem.

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Film:
https://www.youtube.com/watch?v=6vCFdBa ... e=youtu.be

Galeria

Pozdrawiam!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

To teraz zbuduj taki w skali minifig. Z zawiechą, sterowaniem i kręcącym się wałem:-)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#3 Post autor: Thietmaier »

Świetny! Bardzo podoba mi się kolor, strasznie lubię pomarańczowy, a użyty do ciagnika kojarzy mi się z od razu z przeznaczeniem komunalnym. Sam mam zamiar zrobić taki dla siebie, w mojej skali i z pełna gama osprzetu - pługami, kosiarkami, oczyszczarkami do asfaltu i wszystkim co tylko jest. Na Twoim miejscu zrobiłbym to samo, bo w wiekszej skali fajnie to może wyglądać :)
Bardzo podoba mi się kształt maski, ale błotniki wymodelowałeś genialnie, urzekły mnie najbardziej. Duży plus za liczne detale, chociaż silnik mógłby być bardziej skomplikowany, może jakieś przewody itp.
Nie do końca podoba mi się tylny zaczep, tzn patrzę przez pryzmat rzeczywistych ciągników, tam to wyglada inaczej, chociaż Twój jest w pełni funkcjonalny, a moja uwaga jest czysto czepialska.
Najbardziej jednak brakuje mi wyprowadzonego wału do kosiarki, który by ją napędzał, poprzez ruch kół. Nie wierzę ze nie myślałeś o tym, a miejsce na to powinno się znaleźć :)
Ogólnie rzecz biorac trafiłeś w móh gust tym modelem i jak widziałem na brickshelfie zdjęcia dzis rano to czekałem na to aż go tutaj wstawisz :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

glaz_pimpur pisze:To teraz zbuduj taki w skali minifig. Z zawiechą, sterowaniem i kręcącym się wałem:-)
Nie da rady, jak ja tam wcisnę oponki 20 x 30? :P Noł łej!
Thietmaier pisze:Nie do końca podoba mi się tylny zaczep, tzn patrzę przez pryzmat rzeczywistych ciągników, tam to wyglada inaczej, chociaż Twój jest w pełni funkcjonalny, a moja uwaga jest czysto czepialska.
I właśnie tą funkcjonalnością się kierowałem, odbiegając stety niestety od rzeczywistego wyglądu.
Thietmaier pisze:Najbardziej jednak brakuje mi wyprowadzonego wału do kosiarki, który by ją napędzał, poprzez ruch kół. Nie wierzę ze nie myślałeś o tym, a miejsce na to powinno się znaleźć :)
Szczerze powiedziawszy myślałem, ale się rozmyśliłem. Wizualnie model mógłby dość ucierpieć. Ale jeszcze pomyślę/pokombinuję.

Dzięki za komentarz Thietmaier!
Ostatnio zmieniony 2015-01-12, 18:05 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

glaz_pimpur napisał/a:
To teraz zbuduj taki w skali minifig. Z zawiechą, sterowaniem i kręcącym się wałem:-)

Nie da rady, jak ja tam wcisnę oponki 20 x 30? :P Noł łej!
Ściśniesz:-)
Zrób większy traktor w mniejszej skali.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: LordXun »

Zrób większy traktor w mniejszej skali mówili... ;)
https://www.youtube.com/watch?v=OjDshU8pDxI

A w temacie MOCa - bardzo ładnie wygląda, tylko rzeczywiście troszkę rażą te ramiona do osprzętu... No i ciężko to przypasować do jakiejkolwiek skali :P

Ech, jeszcze trochę takich MOCy i zamiast kupić kolejne technic sety, to pójdę do sklepu i wykupię pół lego city :P
LordXun

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#7 Post autor: spacelord »

Bardzo udany MOC. I do tego funkcjonalny, co nie za często się zdarza w tym dziale. Wał z tyłu z napędem jakby się udało zrobić, to by było jeszcze lepiej ;)

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#8 Post autor: Endrju_88 »

Czekam na więcej osprzętu w akcji. :-) Bardzo podoba mi się motyw odsłanianego silnika oraz jasnoszary HOG, który nie rzuca się w oczy i nie psuje estetyki koloru całości.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

Endrju_88 pisze:Czekam na więcej osprzętu w akcji. :-) Bardzo podoba mi się motyw odsłanianego silnika oraz jasnoszary HOG, który nie rzuca się w oczy i nie psuje estetyki koloru całości.
W ostatnim czasie z osprzętu powstał pług oraz brona talerzowa, i jakoś tak wyszło że kolejny traktor też się pojawił :P. Postaram się w przyszły weekend machnąć materiał do prezentacji, ale nie obiecuje na 100%.
Widzę że kolega z Wro, jak by co to na integracje najbliższą przytaram pomarańczkę z maszynerią.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ