10679 Pirate Treasure Hunt

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

10679 Pirate Treasure Hunt

#1 Post autor: nori »

To jest z 8studs. Zapraszam także na facebooka.

10679 Pirate Treasure Hunt

Obrazek

Seria: Juniors
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 57
Figurki: 2: Pirate minifigure, skeleton
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 15.5 x 14 x 6 cm
Cena: $??.??, £9.99, 9,99 €, 42,99 zł

BrickSet, BrickLink

Jako wielki miłośnik Pirackich serii z wytęsknieniem oczekiwałem najnowszej, trzeciej pełnoprawnej edycji. Niestety, przyjdzie mi jeszcze na nią chwilę poczekać, gdyż oficjalna premiera odbędzie się dopiero w marcu, jednak już teraz swój głód mogę nieco przytłumić małą przystawką. Przystawką w postaci co prawda Pirackiego zestawu, jednakże w tym akurat przypadku przynależnego do zupełnie innej serii.

Juniors to seria przeznaczona dla dzieciaków, które dopiero co wyrosły z Duplo, i już za chwilę będą chciały sięgnąć po normalne systemowe zestawy. Seria ta jest nieco uproszczona, posiada tak zwane "zjunioryzowane" elementy, niezbyt skomplikowane konstrukcje, czytelne i bezproblemowe instrukcje. Co ciekawe, czerpie z całego asortymentu marek LEGO, tak więc znajdziemy tu zestawy wprowadzające nas w świat City, Castle, Super Heroes czy właśnie Pirates.

Jeżeli ktoś chce sobie przypomnieć, co też w LEGOwym świecie w temacie Piratów pojawiło się wcześniej (a pojawiło się naprawdę dużo!), zapraszam do cyklu Szybka historia LEGOwych Piratów: linki do notek na blogu: cześć pierwsza, druga, trzecia, uzupełnienie, lub całość na forum i/lub [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=330989#330989]forum[/url].

Tutaj natomiast przejdźmy już do naszego zestawu, ja naprawdę nie mogę się doczekać!

Pudełko z prostą, ale przyjemną szatą graficzną, z mocno wyrazistą czerwoną obwódką. Na przedniej ściance znajdziemy nazwę serii, podkreślenie faktu "łatwy do zbudowania", oczywiście logo producenta oraz numer i przedział wiekowy (4-7 lat).

Obrazek

Z tyłu pudełka ponownie atakują nas informacje, że wszystko tu jest bardzo łatwe, odnoszę wrażenie, że pod tym względem producenta nieco poniosło.

Obrazek

W pudelku znajdziemy dwa woreczki z klockami, dwa elementy luzem,

Obrazek

oraz oczywiście instrukcję. Jedna książeczka licząca 24 strony, na których znajdziemy, oprócz planów budowy, reklamy, indeks elementów oraz informację, co zrobić, gdy dzieciaki są "Ready for more" (wydać kasę na kolejne zestawy!).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zestawie otrzymujemy dwa ludziki. Pierwszym jest Pirat w bluzie w pasy i z nakryciem głowy przyozdobionym piracką czaszką, drugim natomiast kościotrup w wersji z "dyndającymi" rękami, tak więc przez TLG nie traktowany, jako pełnoprawna minifigurka.

Obrazek

Obrazek

W przypadku Pirata nóżki z jedną drewnianą nogą to już dobrze znany element (od 1989 roku!), także wzór czaszki na czapce nie jest nowy - pochodzi z drugiej edycji Piratów z 2009 roku. Główka z zarostem w ostatnich latach pojawiła się w paru zestawach należących do takich serii jak Dino, City, Castle czy The LEGO Movie. Natomiast tors, mimo że czerpie wiele ze wcześniejszych wersji, jest całkowicie nowym wzorem. Największą jednak nowością, i do tego wzbudzającą wiele kontrowersji, jest nowa bandana. Na poniższym zdjęciu dla porównania znajdziecie nowego kapitana w otoczeniu Piratów z serii z 2009 roku:

Obrazek

Nowa bandana jest znacznie uproszczona w stosunku do wersji starej, mającej co prawda już szmat lat na karku (premiera w 1989 roku!), ale dla mnie prywatnie jednak będącej o wiele ładniejszym "nakryciem" głowy. Może nowa przypomina rzeczywiście zawiązaną chustę, jednak spójrzcie na poniższe zdjęcia, która wersja Wam się bardziej podoba (jako modele wystąpili Piraci z poprzedniej edycji)? Jak dla mnie, zmiana absolutnie na minus.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wśród elementów znajdziemy parę ciekawostek, jak charakterystyczny dla serii Juniors wzór płytki, duży panel z całkiem ładnym nadrukiem, czy skrzynię w rzadkim kolorze czarnym!

Obrazek

Obrazek

Ciekawostką jest Jolly Roger widniejący na fladze, różniący się od tego z czapki Pirata. Co więcej, wygląda na to, że akurat ta czaszka będzie unikatem tylko dla tegoż zestawu, gdyż oglądając zdjęcia zestawów z pełnoprawnej serii Pirates III, można zauważyć wszędzie właśnie wzory Jolly Rogera zgodne z wersją z 2009 roku! I muszę przyznać, że niezbyt lubię czaszkę z 2009 roku (ma o wiele za duże czoło), natomiast ta kanciasta przypadła mi bardzo do gustu - wygląda naprawdę świetnie i pociesznie z tymi różnej wielkości oczkami.
Obrazek

Niniejszy zestaw zawiera skarb, a tam gdzie jest skarb, nie można obyć się bez mapy do niego prowadzącej! Otrzymujemy tu całkowicie nowy, naprawdę ładny i zrobiony nieco z jajem, wzór:

Obrazek

Skoro Pirat ma już czaszkę i mapę, czas zaopatrzyć się w łódkę i wyruszyć na poszukiwanie skarbu. Łódka jak to łódka: wzór już doskonale znany, do tego ławeczka, beczka (szara!), wiosła i mały maszt na którym powiewa proporzec. Konstrukcja szybka, prosta, ładna, spełniająca swoje zadanie.

Obrazek

Ciekawie prezentuje się wyspa: jest to dosłownie parę elementów, ale dzięki zaokrągleniu, świetnemu nadrukowi oraz łańcuchowi, wygląda to naprawdę fajnie. No dobrze, cudem na pewno nie jest, ale jako zabawka dla młodszych dzieciaków, spełnia swoje zadanie w stu procentach. Tym bardziej, że kościotrupa można owijać wokół łańcucha, okno się otwiera, a w skrzyni kryje się trochę skarbów.

Obrazek

Obrazek

Bardzo wdzięcznym dodatkiem do zestawu jest rekin o klasycznym i dobrze znanym wzorze, w nieco odświeżonej wersji polegającej głównie na dodaniu skrzeli. Dla lubiących daty: rekin w tej formie, ale bez zarysowanych skrzeli, pojawił się wraz z pierwszymi Piratami, tak więc już w 1989 roku! W 2013 roku TLG odświeżyło delikatnie jego wizerunek właśnie dodając skrzela. W między czasie była próba wprowadzenia nowego, większego rekina, ale dotychczas zawitał on tylko do dwóch zestawów, w tym jednego z drugiej serii Pirackiej.

Obrazek

Całość prezentuje się naprawdę nieźle! Owszem, konstrukcje są bardzo proste, i składa się to dosłownie w momencie, ale należy pamiętać, że to zestaw dla dzieci i to tych młodszych. I jako taki sprawdza się wprost idealnie: jest ładny, przyjemny w budowie, bawialny, posiada aż dwie figurki (i to z charakterystyczną dla Piratów bronią!), a do tego świetnego klasycznego rekina. Starszych może zainteresować nowy wzór mapy, oryginalny Jolly Roger, czy skrzynia w rzadkim czarnym kolorze. Może nie jestem obiektywny, ale ten zestaw nie zawiódł moich oczekiwań, a wręcz miło mnie zaskoczył. Tak naprawdę jedynym minusem jest nowa bandana, element który w ogóle nie przypadł mi do gustu, ale najwidoczniej będzie to bolączka całej tegorocznej Pirackiej serii.

Obrazek

Po budowie pozostaje całkiem sporo zapasowych elementów, w tym broń i łańcuch!

Obrazek

Jako ciekawostka: Piracka seria z 2009 roku także "posiadała" dodatkowy zestaw, tak naprawdę nie wchodzący w jej ramy, a należący wtedy do serii Bricks and More, będącej swego rodzaju zalążkiem serii Juniors: 6192 Pirate Building Set.
Ostatnio zmieniony 2015-01-17, 18:43 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Prosty ale dość hm... uroczy zestaw. Flaga świetna, trzeba będzie zapolować na BLu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Kalais »

Fajna recka, piraci to jeden z moich ulubionych motywów!

Jednak nadal uważam, że pierwsza seria rulez :P

Ta nowa bandamka straszna jest, z przodu wygląda jak kask, z tyłu dużo lepiej, ale przód psuje wszystko.

Flaga ciekawa, ale znowu, pierwsza seria tu wygrywa zdecydowanie :P

Pomimo mojego uwielbienia dla piratów raczej nic nie kupię z tej nowej serii.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#4 Post autor: gmkkk »

Ja co prawda nie zbieram piratów ale bardzo zestaw przyjemny wizualnie, gdyby nie opis to wziąłbym za mikroset piraci a nie juniors. Doskonała recenzja, mnóstwo informacji przy tak małym secie!

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Zestawik fajny, chociaż również uważam, że nakrycie głowy pirata wyszło w nowej serii znacznie gorzej, niż choćby w piratach z 2009 roku.

Recenzja jak zwykle bardzo szczegółowa i mile się ją czyta. Zdjęcia też niczego sobie ;)


Fajnie, że wróciłeś, nori!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Fajnie, że wróciłeś, nori!
Tak. Co się stało się? :)

Ja już wylewałem żale nad tym zestawem w dwóch miejscach. W 3 mi się nie chce. :P Ale strategia Lego mniej za więcej mi się nie podoba.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#7 Post autor: Stelario »

Fajna recenzja i fajne zdjęcia co do zestawu to ja osobiście uważam ze za taka kase to można dać coś więcej niż 3 klocki ala duplo i 2 figurki z dodatkami. No ale jest to seria Junior i ona niestety taka troszke dziwna jest. Easy to build to jak motto z filmu 60 sekund. Mało dużych klocków i ceny z nienacka.
Ostatnio zmieniony 2015-01-17, 18:52 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Prezes »

A dla mnie takie sobie :-) Nie widzę w zestawie nic niesamowitego. Jest prosty, ale mimo iż mam dwa małe zestawy piratów w swojej kolekcji i kilka kolejnych pamiętam z przeszłości to seria, jako całość, nie budzi we mnie żadnych emocji.
Ciekawe minifigi, jak w serii z hirołsami, ale reszta ... przeciętna.

Poza tym, uważam, i to z praktyki, że seria Juniors jest trochę na siłę stworzona i nie potrafię jej strawić.
Ostatnio zmieniony 2015-01-17, 19:10 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Jellyeater »

http://brickset.com/sets/10668-1/The-Pr ... lay-Castle

Cena niby trochę ponad 2x większa, ale części 3x więcej. I da się coś z tego zbudować już. Fajny zestaw z wiaderkiem, żeby dziecko miało gdzie trzymać pierwsze klocki. Uważam, go za idealny zestaw Lego.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Fajny zestaw, szczegółowa recenzja i... do stu par beczek zjełczałego tranu - może z wyjątkiem bandany naprawdę nie ma się co czepiać za te parę złotych.
Ma kilka atrakcyjnych elementów i smaczków wartych uwagi.
Ostatnio zmieniony 2015-01-17, 19:51 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Durzy »

Jak na zestaw dla juniorów (czyli chyba młodszych dzieci?) to zastanawiające jest to co on przedstawia...

Co zadziwiające mimo takiego uproszczenia wygląda naprawdę nieźle i za 20-30 zł byłby kuszący.

Sabre
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-30, 19:22
Lokalizacja: Zegrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Sabre »

Bandana wygląda jak chustka na głowie jakiejś babci.:P Reszta równie nieudana. Może jeszcze ten rekin ze skrzelami i panel z nadrukiem jako tako.

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Absolem »

Fuj, faktycznie ta nowa chusta jest brzydka. Wygląda jak chusta starej baby, taka gładka z przodu, bez większych detali, ehhh...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#14 Post autor: dmac »

Chyba nie ma drugiej tak konserwatywnej grupy AFOLi, jak miłośnicy Piratów! (Castlowcy na zaszczytnym, drugim miejscu ;) . )
Ta nowa chusta wygląda o wiele bardziej realistycznie, niż stary model, przypominający kapelusik obciągnięty szmatą.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Sabre
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-30, 19:22
Lokalizacja: Zegrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Sabre »

Chyba nie ma drugiej tak konserwatywnej grupy AFOLi, jak miłośnicy Piratów! (Castlowcy na zaszczytnym, drugim miejscu ;) . )
Jestem także Castlowcem. Myślę że po tych dwóch seriach widać najdelikatniej rzecz ujmując pogorszenie jakości (większe niż przy innych), dlatego niekoniecznie konserwatyści (ja na pewno takim nie jestem) na takich wyglądają. Ale to już OT.

ODPOWIEDZ