Podstawka pod minifigurki

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

Podstawka pod Minifigurki

#1 Post autor: nori »

To jest wpis z 8studs. Zapraszam także na facebooka.

Podstawka pod Minifigurki

Jakiś czas temu dostałem takie coś:

Obrazek

Nie jest to produkt sygnowany logiem LEGO, ale wyraźnie nawiązuje do klocków, co widać doskonale choćby po nadruku przypominającym study i utrzymanym dokładnie w takim stylu, jak występował kiedyś w starych instrukcjach składania. Oczywiście study są puste, nie uświadczymy tu żadnego nadruku z nazwą firmy.

Podstawka wykonana jest z dwóch płyt doskonale połączonych ze sobą, jedna stanowi podkład, druga natomiast ma wycięte 16 równomiernie rozłożonych prostokątnych otworów. Rozmiar podstawki to 210 x 178 mm, grubość: 6 mm.
Boki są zabezpieczone, natomiast pod spodem znajdziemy adres internetowy pod którym znajdziecie więcej zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Przejdźmy jednak do meritum sprawy: w prostokątne otwory idealnie wchodzą czarne prostokątne LEGOwe podstawki.

Obrazek

16 otworów i mamy idealną podstawkę pod jedną kompletną serię Minifigures!

Obrazek

Obrazek

Dodatkowym bonusem jest różnorodna kolorystyka podkładek, i to wybrana nieprzypadkowo. Kolory poszczególnych podkładek zostały idealnie dobrane do kolorów pudełek/saszetek danej serii Minifigurek! Nie powiem, ciekawy zabieg, który w sumie na samą ekspozycję nie wpływa, ale jest miłym urozmaiceniem. I wprowadza sporą różnorodność.

Obrazek

Podstawka pod minifigurki w tym stylu jest dość ciekawym sposobem na wyeksponowanie naszej kolekcji, pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednim miejscem by je ułożyć. Ja dostałem niestety tylko jeden egzemplarz, podstawka prezentuje się całkiem nieźle, nic się nie rozkleja, druk jest wyraźny, czarne płytki wchodzą z delikatnym wciskiem, ale nie ma problemów z ich wyciągniecie. Niestety, obecnie nie ma ustalonej ceny za podstawki, natomiast już dostępne są w praktycznie we wszystkich kolorach odpowiadających poszczególnym seriom LEGO Minifigures. Jeżeli jesteście zainteresowani, najlepiej atakować samego autora poprze jego stronę: marcinmachalski.com na której to też znajdziecie więcej zdjęć tego produktu.
Ostatnio zmieniony 2015-01-20, 18:42 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: yoshi82 »

Witam.
Ponieważ od niedawna zbieram mini figurki, pojawił się problem jak je wyeksponować. Chciałem zrobić sobie taką mini gablotę ze sklejki i pojedynczych kostek 2x2 lub 2x3 przymocowanych na stałe, ale jak to w życiu ciągle czasu brak. Przeglądając blog @nori (dzięki przy okazji za recenzję) znalazłem informację na o chłopaku, który wykonuje podstawki właśnie pod mini figi. Skontaktowałem się z nim i po tygodniu otrzymałem 3 podstawki.
Są bardzo dobrze wykonane z płyty MDF, otwory wycięte są bardzo równo i idealnie pasują pod platformy. Kolorystyka nawiązuje do serii - u mnie 4,12, Simpsons. Wydruk imituje study bez logo LEGO (bo to nie jest produkt LEGO).
Przepraszam za jakość zdjęć, ale zrobione w pracy przy pomocy telefonu komórkowego.

Obrazek

A tu zdjęcie autora podstawek, mam nadzieję, że nie będzie miał za złe.

Obrazek

P.S. Posta nie piszę w celach reklamowych, a bardziej informacyjnych.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wallyjarek »

A jaka cena jest takiej podstawki?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Indywidualnie negocjowalna ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wallyjarek »

Czyli im więcej tym taniej? :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Napisz do Marcina to się dowiesz, szybko odpisuje ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Przydałaby się też wersja ze szklaną gablotką.

ODPOWIEDZ