60083 Snowplow Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#16 Post autor: Waler »

SERVATOR pisze: Przecież ma GWIAZD(k)Ę.... śnieżną. ;)
Ale 6-cio ramienną. Taki podwójny Mercedes :P
deerKP pisze:Po ile sztuk tego i tego?
Bricklink prawdę Ci powie: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=60083-1
Poza tym link jest w "danych technicznych" zestawu i opisałem go jako Spis Części więc zupełnie nie rozumiem po co te pytanie :)
Jarząb pisze:Mechanizm z zębatkami w malutkim zestawie City, toż to koniec świata.
A no. Coraz częściej widuję elementy Technic przenikające do zestawów City. Np. holownik 60081 całe ramię ma z liftarmu oraz widły do podniesienia samochodu też są z techcnicowych connectorów i pinów. Takich czasów doczekaliśmy.
Durzy pisze:kiedy się promocji spodziewać i w jakich sklepach?
Najwcześniej około marca kiedy nie sprzedadzą się pierwsze partie klocków. W Selgrosie zawsze zestawy z 80zł były przeceniane na 53zł więc spodziewam się, że i tym razem tak się stanie.
Górnik pisze:Spróbujcie go położyć na płytce z ulicą LEGO CITY
Też tak spróbowałem i pług zajmuje oba pasy. Nawet to efektywniejsze bo w druga stronę nie musi jeździć ;). A wynika to z bardzo prostej przyczyny - drogi city były projektowane jeszcze dla autek o szerokości 4 studów i takie na drodze, łukach i skrzyżowaniach mieszczą się perfekcyjne. Niestety obecne autka się już nie nadają...

A ha, no i dziękuję Wam za pozytywne komentarze dotyczące samej recenzji. Miło usłyszeć dobre słowo :) Jak zwykle staram się jak najlepiej potrafię.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#17 Post autor: yoshi82 »

Recenzja super - jak zwykle w Twoim wydaniu. A co do zestawu to tylko uświadczyłem się, że chcę go mieć. Podobał mi się już jako przecieki w zeszłym roku, ale teraz - ekstra. Przy okazji w Carrefour Targówek jest za 69,99zł (wszystkie zestawy z ceny 79,99zł).
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Durzy »

Waler pisze:Jak zwykle staram się jak najlepiej potrafię.
To widać! Żadne zdjęcia z recenzji nie utkwiły mi w pamięci tak jak Twojej niebieskiej lokomotywy na ożarowskich szynach.
Waler pisze:Najwcześniej około marca kiedy nie sprzedadzą się pierwsze partie klocków. W Selgrosie zawsze zestawy z 80zł były przeceniane na 53zł więc spodziewam się, że i tym razem tak się stanie.
Czyli od końca stycznia będzie trzeba bacznie przeglądać gazetki, jak te sępy co kupują 6 kg cukru, bo wtedy jest taniej 2 gr na kilogram(w marketach rano o brzasku wyrusza armia wściekłych zombie-skąpiradeł polować na okazje z gazetek)!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#19 Post autor: Jellyeater »

generalnie to, że Ciebie stać na Lego to nie znaczy, że ludzie w Polsce nie przymierają głodem. Zwłaszcza te babcie. Więc więcej szacunku do ludzi. Bo los się lubi odmienić.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Durzy »

Jellyeater, mylisz potrzebę nabycia danego artykułu, z kupowaniem czegoś niepotrzebnego, do tego w sporej ilości sztuk, bo jest "w promocji". EOT
Ostatnio zmieniony 2015-01-15, 16:01 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#21 Post autor: Kruk »

Dzisiaj nabyłem sobie ten zestaw. Od samego początku chciałem go nabyć i nie rozczarowałem się kupując ten zestaw, bardzo mi się podoba, urzekła mnie wręcz jego odmienność bo trzeba wprost powiedzieć że jest to bardzo oryginalny model, może troszku zbyt prosta jest budowa samego podwozia ale efekt jest dla mnie na 9/10, jedyne co mi się nie podoba to różnica w deklach w kołach, lepiej by to wyglądało gdyby był przód i tył taki sam, choć może się czepiam :). Osobiście kupiłem go za cenę katalogową w swoim mieście ale i tak mi się to bardziej opłacało niż ściągać z neta + przesyłka. Dla mnie bomba model, oby TLG wypuszczało więcej takich perełek wśród city.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: Kalais »

Durzy pisze:Pytanie do znawców, kiedy się promocji spodziewać i w jakich sklepach? W selgrosach i lidlach?
Już :) Pisałem [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=350890#350890]tutaj[/URL] .

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Durzy »

Kalais, dzięki wielkie, ale właśnie wykosztowałem się na Grand Emporium i sobie zrobię na jakiś czas przerwę z zakupami legowymi. ;)

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#24 Post autor: greenblue »

Prezes pisze:Ale myślę, że dopiero za kilka tygodni pojawia się pierwsze, warte zauwazenia, promocje.
Dziś nabyłem zestaw w LeClercu za 59,99 zł. Więc czas promocji szybko się zaczął. Ja się tylko zastanawiam jak mają funkcjonować sprzedawcy w kanale tradycyjnym, kiedy duże sieci* kilka tygodni po rozpoczęciu roku robią takie obniżki.


*Nie wszystkie sieci.
Ostatnio zmieniony 2015-01-25, 23:15 przez greenblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Durzy »

greenblue pisze:Ja się tylko zastanawiam jak mają funkcjonować sprzedawcy w kanale tradycyjnym, kiedy duże sieci* kilka tygodni po rozpoczęciu roku robią takie obniżki.
Ja, kiedy byłem dzieckiem to pamiętam, że w dużych sklepach, które się wtedy pojawiały Lego były tańsze niż w sklepach partnerskich. Tym czasem najstarszy taki we Wrocławiu (który w niedziele jest zamknięty, a w soboty krótko czynny - a jest przy rynku, czyli miejscu szalenie uczęszczanym) przetrwał. Odpowiedź jest chyba bardzo prosta. Dużo osób nie patrzy kompletnie na ceny. Ja do dzisiaj widuję "promocję" gdy w dużym hipermarkecie zestaw creatora za 19zł kosztuje 39...

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#26 Post autor: LordXun »

Hmmm ja wczoraj byłem w Auchanie i ceny tam niektórych zestawów są mocno zbliżone do cen z Allegro/Ceneo. Np: http://www.ceneo.pl/Klocki;szukaj-lego+60034 kupiłem za 109 PLN.

Więc wydaje mi się, że to różnie bywa ;)
Ostatnio zmieniony 2015-01-26, 07:22 przez LordXun, łącznie zmieniany 1 raz.
LordXun

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#27 Post autor: Stelario »

LordXun pisze:Hmmm ja wczoraj byłem w Auchanie i ceny tam niektórych zestawów są mocno zbliżone do cen z Allegro/Ceneo. Np: http://www.ceneo.pl/Klocki;szukaj-lego+60034 kupiłem za 109 PLN.

Więc wydaje mi się, że to różnie bywa ;)
Ten helikopter na gwiazdke kosztował poniżej 100 zł w Realu i jeszcze było -30% na wszystkie zabawki od tego. Ale u mnie już żadnej sztuki nie było. :)

W markecie da się tanio klocki kupić. Moj dotychczasowy rekord to 3.769520732364028% wartości z S@H.

Ale jak się trafia za mniej niż 50% to też już warto kupować.

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#28 Post autor: LordXun »

Stelario pisze: LordXun napisał/a:
Hmmm ja wczoraj byłem w Auchanie i ceny tam niektórych zestawów są mocno zbliżone do cen z Allegro/Ceneo. Np: http://www.ceneo.pl/Klocki;szukaj-lego+60034 kupiłem za 109 PLN.

Więc wydaje mi się, że to różnie bywa ;)

Ten helikopter na gwiazdke kosztował poniżej 100 zł w Realu i jeszcze było -30% na wszystkie zabawki od tego. Ale u mnie już żadnej sztuki nie było. :)
No to teraz mnie zdołowałeś :P Ale well.. ;) człowiek uczy się całe życie na błędach ;)
LordXun

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#29 Post autor: bart_ilo »

Odkopię temat :)

Zestaw bardzo fajny, bawialny.
Trochę czasu mam go w kolekcji ale dopiero teraz sprawdziłem go na śniegu.

Obrazek

Fajnie można się pobawić :)

ODPOWIEDZ