[MOC] Trains/Monorail Gantry Crane

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] Trains/Monorail Gantry Crane

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Przez długie lata skutecznie opierałem się słabości do Legowych pociągów. Złamał mnie dopiero zestaw 60052. Potem kupiłem jeszcze 3677, przerobiłem obie lokomotywy, w jedną eksperymentalnie wsadziłem SBricka, i dobudowałem sobie trochę infrastruktury żeby się pobawić. I to jest efekt końcowy.

Dla ciekawych SBricka - sprawuje się dobrze, ma tę niewątpliwą zaletę że nie musi wystawać z lokomotywy, co pozwala zabudować ją całkowicie ze wszystkich stron. Sterowanie suwakiem jest dość praktyczne, jedyne co może przeszkadzać to ekran dotykowy czyli gładka szybka pod ręką, i brak możliwości nadania pociągowi stałej, określonej prędkości tak jak ma to miejsce w pilotach z pokrętłami. Cały czas trzeba trzymać suwak, i każde drgnięcie palca o parę milimetrów zmienia prędkość.

Jednym z wniosków z zabawy całością jest to, że Monorail wypada bardzo blado w porównaniu z Trainsami. Próbowałem zbudować na nim coś a'la kopia lokomotywy 60052 i po prostu nie było szansy - na Monorailu albo buduje się nisko i wąsko, albo całość notorycznie spada z zakrętów. Do tego długość składu jest ograniczona, a podstawki pod wagony wąskie i krótkie.

Galeria

Parę fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I film o chomiku, który jeździł koleją:
http://www.youtube.com/watch?v=8G5qBkjfhIg

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#2 Post autor: Maciej Drwięga »

Fajne. Bawialne. Takie na zimowe wieczory, herbata z cytryną albo grzane winko, delikatna muzyczka w tle i denerwujący jazgot silników LEGO na pierwszym planie ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#3 Post autor: dmac »

Tak właśnie wyobrażam sobie relaks Sariela :D . No, może zamiast trunków np. jakiś gitarowy jazgot w tle, z prominentną linią basu ;) .
Wytwory Technicowo-Model Teamowe Pawła to pełna powaga, "profeska", jak mawia młodzież (oczywiście nie licząc chomikaliów ;) ). A te periodyczne powroty do Monoraila, a teraz i kolejek, to druga strona Jego natury - relaks, zabawa, powrót do dzieciństwa albo do marzeń z dzieciństwa. Tak to widzę.

Psychoanaliza za dychę. Znaczy: dycha się należy ;) .
Ostatnio zmieniony 2015-01-28, 13:56 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Coś w tym jest, jako dzieciak do dyspozycji miałem tylko malutkie zestawy i katalogi, więc godzinami pożerałem wzrokiem te wszystkie portowe nabrzeża z dźwigami, pociągami, stacjami itd. tak pięknie pokazane na kartach katalogów i wyobrażałem sobie że się nimi bawię :) Numer konta ten co poprzednio? ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#5 Post autor: Maciej Drwięga »

Sariel pisze:Coś w tym jest, jako dzieciak do dyspozycji miałem tylko malutkie zestawy i katalogi, więc godzinami pożerałem wzrokiem te wszystkie portowe nabrzeża z dźwigami, pociągami, stacjami itd. tak pięknie pokazane na kartach katalogów i wyobrażałem sobie że się nimi bawię :)
+1. Miałem dokładnie tak samo. I teraz mając makietę, olewam ją, potrafię kupić zestaw i bawić się z dzieciakami na podłodze. Wypas.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#6 Post autor: Jarząb »

Jak już pora na wspominki to dla mnie najlepsza scena pociągów z katalogów Lego to dworzec pokazany w katalogu z 1992 roku. Zdjęcie i link do galerii szubiego.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-01-28, 16:56 przez Jarząb, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#7 Post autor: Maciej Drwięga »

Dworzec był ostatnio na Allegro, w nawet rozsądnej cenie poszedł(http://allegro.pl/lego-stacja-dworzec-4 ... 58816.html)

Pociąg ten chodzi jedynie w nierozsądnych cenach ;)

Scena jednak jest dobra, światło, ludziki. Tak ma być :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

piterski
Posty: 6
Rejestracja: 2013-09-25, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: piterski »

Jarząb pisze:Jak już pora na wspominki to dla mnie najlepsza scena pociągów z katalogów Lego to dworzec pokazany w katalogu z 1992 roku. Zdjęcie i link do galerii szubiego.
[url=http://www.brickshelf.com/gallery/szubi81/Katlaogi/1992/thumb/s34.jpg_thumb.jpg]Obrazek[/URL]
Otóż to, a w katalogu z roku 1993 scenka nawiązująca do tej, albo nawet kontynuacja... :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#9 Post autor: dmac »

Tak sobie myślę, że trochę śmiecimy w wątku poświęconym, bądź co bądź, MOC-owi Sariela :) . Proponuję, żeby ktoś założył w Wolnej Dyskusji nowy temat: "Ukochane scenki z katalogów". Niech jedna wypowiedź = jedna fotka + osobisty komentarz. To może być zaskakująco miły temat :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

bear1984

#10 Post autor: bear1984 »

Sariel bardzo fajnie się to prezentuje - aż chciałoby się krzyknąć "odjazd!" i wprawić lokomotywy w ruch:)

ps. co do starych katalogów - ja w tych latach (wczesne 90) byłem pod ogromnym wrażeniem ich jakości - właściwie to nadal jestem, zdjęcia świetne technicznie, gra świateł i cieni - tylko dodawały miodności. Wtedy mało kto zwracał na to uwagę - na 1 planie były te ogromne i nieosiągalne zestawy. Wyobraźnia działała na 200%, z tego co było na składzie budowało się choć odrobinę przypominające konstrukcje tych dużych zestawów. Ech, stare czasy:)

Awatar użytkownika
jaymzwlkp
Posty: 36
Rejestracja: 2010-03-11, 21:26
Lokalizacja: Poznań

#11 Post autor: jaymzwlkp »

Koniec świata- Sariel poszedł w pociągi :-) Od tego powinien się zacząć pierwszy wpis !

Jak dla każdego Technikowca mnie też te pociągi dopadły- cholipa co w nich jest? : http://brickset.com/sets/ownedby-jaymzwlkp
:-)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

dmac pisze:Tak sobie myślę, że trochę śmiecimy w wątku poświęconym, bądź co bądź, MOC-owi Sariela :)
Zupełnie mi to nie przeszkadza :)

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: LordXun »

jaymzwlkp pisze:Jak dla każdego Technikowca mnie też te pociągi dopadły- cholipa co w nich jest?
Prunt, wieże i napędzające kółka? ;)
Ostatnio zmieniony 2015-01-30, 07:38 przez LordXun, łącznie zmieniany 2 razy.
LordXun

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#14 Post autor: Krzysiek »

Ale mi sie to spodobało :) Jakie mniej więcej są koszty wybudowania takiej zabawki? Pomijając pociągi.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#15 Post autor: Sariel »

Pomijając pociągi to właściwie skromne. Nie licząc Monoraila, do którego np. prosta długa sekcja toru chodzi obecnie po 6 dych za sztukę.

ODPOWIEDZ