75080 Lego Star Wars AAT

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Michbudz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-02-07, 16:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

75080 Lego Star Wars AAT

#1 Post autor: Michbudz »

Cześć
To moja pierwsza recenzja, wiec proszę delikatnie ;-)


Rok wydania: 2015
ilość klocków: 238 (wg bricklink)- większość w kolorze tan i dark tan.
Cena: Allegro 110-170 zł, Tesco 149 zł, S@H 129,99 zł

Ciekawe klocki:

Brick, Round Corner 6 x 6 x 2
Plate, Modified 1 x 2 with Pin Hole


Najpierw oryginał z filmu:
Obrazek


Zestaw to tegoroczna nowość, natomiast- nie jest to pierwsze podejście do rzeczonego pojazdu.

Pudełko standardowe, z logiem Gwiezdnych Wojen, i co chyba jest nowością- logiem Disneya w prawym dolnym rogu. Czyżby planowany mariaż z serią "Disneyowskie Księżniczki"?

Obrazekpudlo by michbudz, on Flickr

Na odwrocie funkcje pojazdu jak i również logo Disneya
Obrazekpudlotyl by michbudz, on Flickr

Pudło zwiera 3 ponumerowane worki i instrukcję, każdy z worków zawiera jeszcze jeden mniejszy. Ot, taka workowa incepcja (w woreczku nr 1 dodatkowy woreczek zawiera tylko głowę Jara Jara aby uchronić ją przed uszkodzeniami).
Obrazek1 by michbudz, on Flickr

Instrukcja jak to instrukcja- książeczka, prosto, żeby nie powiedzieć prostacko, opisująca poszczególne kroki. Na końcu instrukcji znajduje się wykaz minifigów z serii wraz z nr zestawu w którym występują.

BUDOWA:

W roku nr 1 znajdziemy klocki do budowy kadłuba pojazdu oraz figurkę Jar-Jara z tarczą i... Jakąś bronią, nie wiem jak toto się nazywa.

Budowa, jak zaznaczyłem wcześniej jest prosta, ale nie nużąca. Po 11 krokach otrzymujemy to:
Obrazekpo11 by michbudz, on Flickr

W oczy rzuca się ten 6 studowy klocek. Ja takiego nigdy wcześniej nie widziałem, najdłuższe podwójne klocki miały 4 study. Natomiast z bricklinka wynika, że jest on nawet popularny.

Jedziemy dalej, po 31 krokach mamy to:
Obrazekpo31 by michbudz, on Flickr

I zakończony pierwszy etap budowy. Należy zabrać się za 2 worek i zbudować nadbudówkę i silniki.
Obrazekworki12 by michbudz, on Flickr
Po lewej mamy nadbudówkę, a do samego kadłuba przypięte silniki (chyba to są silniki)
Mam tu pewne obawy, czy małe dziecko samo sobie poradzi- silniki do kadłubamontowane są na axlach, które trzeba dokładnie wprowadzić w słabo widoczny krzyż w technicowym klocku. Mi się udało po dłuższej chwili, dziecko może mieć jeszcze większy problem. Z drugiej strony, ciężko by było inaczej to zamontować aby nie odpadało przy zabawie.

Aby kontynuować budowę musimy otworzyć worek nr 3, z którego wysypią się minifigi droidów i klocki z której zbudujemy wieżę.

Budowa nie nastręcza żadnych trudności i po chwili mamy to:
Obrazekwieza by michbudz, on Flickr

Pojazd w pełnej krasie:

Obrazekkomplet by michbudz, on Flickr

Obrazekkompletotw by michbudz, on Flickr

Obrazekbok by michbudz, on Flickr

Wygląda naprawdę porządnie i swoje waży, co dodaje przyjemności obcowaniu z czołgiem.
Pod włazami znajduje się wolna przestrzeń, w którą, przy odrobinie wysiłku i samozaparcia, wepchniemy figurki droidów. Niestety- standardowy minifig nie wejdzie. A szkoda, przecież dzieci mogłyby chcieć posiadać uprowadzony AAT.
Dużo ruchomych części sprawia, że pojazd będzie fajną zabawką dla pociechy, oprócz dość słabego trzymania włazu celowniczego nie stwierdziłem, żeby coś przy zabawie odpadało. Zasługa w tym głownie zwartej konstrukcji.

W moim odczuciu zestaw całkiem przyjemny. Pomijając cenę, która przy zestawach licencjonowanych jest niewesoła, to polecam. Zestaw bawialny, a przy tym przedstawia pojazd który łatwo z SW skojarzyć ( w przeciwieństwie do niektórych zestawów, których temat mignął w kadrze w ułamek sekundy, tudzież- pojawił się jako wzmianka w gazecie, która trzymała 3 planowa postać). Do oryginału jest podobny w stopniu zadowalającym jak na zestaw z klocków.

W SKRÓCIE:

Zalety:
+Ładny, niewydumany, pojazd
+Dużo ciekawych części (UWAGA! Opinia bardzo subiektywna)
+Waga pojazdu
+Dużo ruchomych części
+Przemyślany mechanizm wystrzeliwania rakiet

Wady:
-Zawias przy włazie strzelca lubi odpadać
-Połączone uszy figurki Jar-Jara
-Standardowe mini figi nie wejdą jako załoga, a Droidy muszą przyjąć dziwne pozy


Na koniec- największa zaleta. Może zrobić to:
Obrazekjarjar by michbudz, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2015-03-09, 12:15 przez Michbudz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#2 Post autor: gmkkk »

Zdjęcia się nie wyświetlają - galeria prywatna...
chyba trzeba zmienić ustawienia albo nie podawać linków do zdjęć jak nie chcesz aby były do wglądu.

Michbudz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-02-07, 16:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Michbudz »

Już poprawione. Przynajmniej tak mi się wydaje.

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: cody1976 »

Byłem ciekawy jaki będzie ten zestaw, szczególnie że malowanie z inwazji na Naboo bardziej mi się podoba niż jak to było w 8018. Gdy zobaczyłem pierwsze przecieki radość minęła. Skala totalnie spaprana, bardziej podchodzi pod microfighters. Nie pozostaje nic innego jak zbudować coś samemu w tej kolorystyce...

cody1976

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

To faktycznie straszne, gdy zestaw, który miał być lekka karykaturą przewyższa jakością odwzorowania zestaw, który miał być modelem...

Mając do wyboru chyba faktycznie wolałbym to:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-02-11, 20:30 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#6 Post autor: Stelario »

Mniejszych zdjęć się nie dało wrzucić? Ustaw sobie we Flickrze rozmiar miniaturek na większy bo nie każdy jest na tyle cierpliwy że będzie każde zdjęcie klikał.

Co do samego zestawu to jakoś dziwnie wygląda ten statek ale to pewnie wina oryginału ze SW. Sam przód i nic z tyłu.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

ODPOWIEDZ