60050 Train Station

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

60050 Train Station

#1 Post autor: ZepsutyKlocek »

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 402 elementy wg BrickLink
Liczba figurek: 5
Zawartość pudełka: 5 ponumerowanych woreczków, jeden bez numerka i 4x tory
Spis części: Bricklink
Cena katalogowa: 2014 rok - 199,99zł . 2015 rok 219,99zł.




Trzeci dworzec w serii City. Osobiście mi wpadł w oko już dawno i ciągle na niego polowałem, aż nadszedł moment jego zakupu i recenzji. Zawsze podobała mi się seria pociągów, ale jet ona niestety najdroższa w całym City, co jest jej największą wadą.




Pudełko:
Największe pudełko jakie jest w mojej kolekcji. Kiedy je odpakowałem z paczki zrobiłem 'wow'. Naprawdę wielkie pudełko mierzące aż ~55 cm długości i ~27 cm wysokości.



Obrazek Obrazek


Jeśli chodzi o kolorystykę opakowania to jest standardowego niebieskiego koloru, jeśli chodzi o serie City. Przód opakowania informuje nas że zestaw dodatkowo zabiera 4x tory i obrazek przedstawiający wygląd zestawu. Na odwrocie opakowania widzimy kilka scenek z przebiegu dnia na dworcu i reklamę dwóch zestawów do kompletu. Kolejno jest to 60051 i 60052.




Instrukcja:
Instrukcje są trzy i arkusz z naklejkami. Pierwsza mniejsza instrukcja wspiera nas w budowie taksówki, roweru i minifigów. Pozostałe dwie dużo większe pomagają nam zbudować dworzec. Naklejek jak na taki zestaw nie jest dużo, 5 naklejek należy do taksówki, pozostałe wyklejamy na stację.

Obrazek Obrazek Obrazek




Zawartość pudełka:
5 woreczków ponumerowanych, jeden bez numerka i tory. Byłem zadziwiony opakowaniem szóstego worka, ponieważ była to torebeczka w starym stylu (jak podejrzewam) nie szeleszcząca i z dziurkami.

Obrazek





Minifigi:

Obrazek
Obrazek

Jeśli chodzi o ludziki, to mamy 4 panów i jedną kobietę. Wśród nich są konduktor, kucharz, taksówkarz i 2 podróżnych. Każdy z nich trzyma jakiś przedmiot w ręce. Nie można również zapomnieć o ładnym niebieskim rowerze.





Pojazdy:

Taskówka -
Obrazek Obrazek Obrazek

Ładna kolorystyka, jest w niej małe miejsce na bagaż oraz miejsce dla kierowcy i pasażera. Mały, przyjemny pojazd.


Rower -
Obrazek
Ciekawa sprawa dołączona do zestawu, rower świetnie wpasował się w ten zestaw. Bardzo spodobał mi się pomysł w jaki został rozwiązany stojak na rowery. Wielki plus.




Ciekawe elementy:

Obrazek x136 Dark Bluish Gray Technic Wishbone Suspension Arm

Obrazek 4719 Medium Azure Bicycle Frame

Obrazek 4720c01 Trans-Clear Wheel Bicycle, with Black Tire (4720 / 2807)

Obrazek 6267 Trans-Black Windscreen 2 x 12 x 4


Obrazek 64449 Dark Bluish Gray Support 1 x 6 x 10 Girder Triangular


Zestaw jest bogaty w ciekawe elementy, ale wybrałem tylko kilka. Śmiało mógłbym tutaj dodać coś co najbardziej lubię mianowicie klocki z nadrukami. Większość elementów które są dla mnie nowością na niektórych nie zrobiłyby wrażenia, więc uznałem to za zbędne wstawianie. Z góry przepraszam za duże zdjęcia tych elementów.



Zdjęcia z budowy:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek






Gotowy model:

Zestaw prezentuje się świetnie. Nigdy nie miałem zestawu, który jest budynkiem. Co prawda jest to raczej ścianka niżeli budynek, ale i tak jest świetny. Moim zdaniem ścianki są bardziej bawialne. Skoro jesteśmy przy bawialności zestawu to jestem na tak. Zestaw wyposażony jest w wiszący zegar, bankomat, sklep z Lego, mapę połączeń pociągów, , budkę z jedzeniem, taksówkę, rower i tory. Kolorystyka świetnie dobrana do tego zestawu. Patrząc na niego widać że to nowoczesny dworzec i tętni w nim życie.



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek





Za:
- bawialność
- stojak na rowery
- kilka elementów z nadrukiem zamiast naklejki
- taksówka i rower
- 5 róznych minifigów
- sporo ciekawych elementów
- kolorystyka




Przeciw:
- jeśli chcemy przenieść zestaw to cięzko to zrobić ponieważ przy podniesieniu odpadają tory i zadaszenie razem z nimi
- brak siedzeń w taksówce
- większa cena katalogowa niż w ubiegłym 2014 roku





Podsumowanie:

Jeśli chodzi o zestaw jest on na plus. Moim zdaniem jest to unikalny zestaw, ponieważ przez tyle lat wyszły tylko (łącznie z nim) trzy dworce. Jeśli chodzi o cenę nie jest ona zbyt wygórowana. Jeśli miałbym kupić go jeszcze raz z pewnością bym to zrobił. Gdy dokupimy do niego pociąg będzie to idealne połączenie, które wzbogaci bawialność tego zestawu do maksimum.


Zachęcam do komentowania. Pozdrawiam, dziękuje za uwagę :)
Uprzedzam komentarze, dla mnie miniaturki zdjęć są niewygodne więc ich nie używam. Jestem zdania, że lepiej zjechać rolką w dół niż włączać każde zdjęcie w nowym oknie. Dałem większość zdjęć pod sobą, gdyż jak ustawiam po dwa obok siebie za bardzo się zlewają, bo są za bardzo podobne kolorystycznie.
Ostatnio zmieniony 2015-02-14, 08:06 przez ZepsutyKlocek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#2 Post autor: nisiia »

Moim zdaniem recenzja w porządku, choć dość lakoniczna i upstrzona błędami, nad tym trzeba by popracować :) Sam w sobie dworzec mi się nie podoba, za bardzo wyplate'owany.
Stojak na rowery fajny.

ZepsutyKlocek pisze: dla mnie miniaturki zdjęć są niewygodne więc ich nie używam
Do przecinków też masz takie podejście? :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: halerz »

Drobna uwaga: prezentowany pracownik kolejowy to nie konduktor (bo ten pracuje w samym pociągu), ale ewentualnie zawiadowca stacji.

Sam obiekt interesujący, choć szkoda, że nie wytwarza się czegoś raczej w tym stylu: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=2150-1

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: yoshi82 »

Kilka dni temu wszedłem do lokalnego sklepu zabawkowego i wypatrzyłem ten dworzec w cenie 169zł. Od razu pochwyciłem i popędziłem do domu. Idealnie pasuje do pociągu 60051, który kupiłem jakiś miesiąc temu, tylko z torami kuso. Zestaw uważam, za bardzo udany jest duży i co ważne przekładamy 2 tory proste w pętli z 60051 i mamy większą pętlę :)
Recenzja bardzo udana i przyjemnie się ją czyta, ale brakuje własnie wzmianki i połączeniu tych dwóch zestawów.
Pozdrawiam,
Łukasz

ODPOWIEDZ