70409 Shipwreck Defence

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#16 Post autor: nori »

V1, a nie pstryknąłeś może przy okazji fotki?
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#17 Post autor: V1 »

Jutro jak nie zapomnę.

Karwik
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Durzy »

Jako ciekawostkę mogę wam podać, że taką nowszą, ciemniejszą i lepiej imitującą metal armatę ma też... Lego Star Wars Jabba’s Sail Barge 75020 - w sumie król przemytników, a piratów to prawie to samo, nie? ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#19 Post autor: 3dom »

I Ninjago:

Obrazek

Ale mało jest rzeczy, których nie ma w tym zestawie :D
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#20 Post autor: Kirysowaty »

O tak, Samurai Mech jest idealnym dawcą części.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#21 Post autor: yoshi82 »

Recenzja jak zwykle świetna. Byłem dziś w Carrefour na zakupach zamknąć "kartę 5" to wrzuciłem sobie do koszyka ten zestaw :)
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#22 Post autor: Szerszen »

Tak właśnie.. dawca części świetny.. półkownik - niezły. Do zabawy się nie nadaje, zbyt delikatny.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#23 Post autor: martinb »

Kiedy na początku października ubiegłego roku zobaczyłem pierwsze zdjęcia nowych Piratów, to razem z synem zrobiliśmy jedno wielkie "ŁOOOOOO!". Wszystkie łącznie z tym recenzowanym trafiły na listę "I want this set".

Dopiero później, gdy pojawiły się zdjęcia w lepszej rozdzielczości przyszło jakieś otrzeźwienie i nagle czar nowych Piratów prysł. Mojemu synowi też się trochę odwidziały (oprócz 10679 i 70413).

Jednak dzięki tej recenzji, powoli wraca mi ochota na zakup wszystkich tegorocznych Piratów. I z tego tez względu wielkie dzięki za tę recenzję. Pewnie i tak skończy się na tym, że kupimy ten zestaw z czystej ciekawości (a potem pozostałe), ale jeszcze się "zobaczy".

To co mnie "drażni" w tym zestawie, to:
- zbyt cieńki pałąk - wyglada to bardzo niestabilnie i sprawia wrażenie, że to orle gniazdo zawieszone jest na gałęzi od wierzby,
- kiepska jakość żółtego nadruku na torso pirata,
- palenisko z rybą - IMHO nie pasuje tutaj zupełnie...

Cała reszta: "może być". ;-)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#24 Post autor: V1 »

Trochę mi zeszło, bo byłem w kiblu.

Nori, rozmontowana armata:
Obrazek

W dwóch małych, naprzeciwległych otworkach są kołeczki połączone z kopułką - trzeba je wcisnąć, w miarę możliwości jednocześnie, i przy tym odciągać kopułkę. Ostrożnie - wystarczy je lekko wcisnąć, są delikatne i mogą się łatwo wygiąć.
Potem wszystko samo wypada.

Szkoda, że iglica jest na stałe połączona z wnętrzem lufy - to mógłby być ciekawy element.
Widełki można przyczepić do studa, kuleczka na ich końcu wchodzi w spód studa, ale musi być nieco głębiej niż płytka.
Trzonek widełek można caly przełożyć przez otwór na studa (ciasno siedzi) i uzyskać np. reflektor, albo gałkę do drzwi.
Przez kopułkę bardzo luźno przechodzi ośka, kopułkę można całkiem solidnie osadzić na bricku 1x1, albo w spodzie okrągłego bricka 2x2. Zresztą widać na zdjęciach.
Pierwsze, co mi przyszło do głowy po zobaczeniu sprężynki to mały amortyzator.
Kopułkę można wykorzystać jako dekiel.

Wspomnę, że lufę armaty wykorzystał w swoim Tygrysie Dmac. Zresztą jako część lufy, więc nic niezwykłego :)

Generalnie - poza sprężynką - nie jestem zachwycony, ale coś z tego na pewno da się wykorzystać.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#25 Post autor: martinb »

nori, przekonałeś mnie swoją recenzją. Zestawik zamówiony. Reszta z nowych piratów czeka na DVP. :-)

Mam tylko nadzieję, że do tego czasu S@H udostępni także i u nas 40158...

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: Kalais »

V1 pisze:Trochę mi zeszło, bo byłem w kiblu.

Nori, rozmontowana armata:
[url=http://www.brickshelf.com/gallery/Noddy/91temp/thumb/armata.jpg_thumb.jpg]Obrazek[/url]

W dwóch małych, naprzeciwległych otworkach są kołeczki połączone z kopułką - trzeba je wcisnąć, w miarę możliwości jednocześnie, i przy tym odciągać kopułkę. Ostrożnie - wystarczy je lekko wcisnąć, są delikatne i mogą się łatwo wygiąć.
Potem wszystko samo wypada.

Szkoda, że iglica jest na stałe połączona z wnętrzem lufy - to mógłby być ciekawy element.
Widełki można przyczepić do studa, kuleczka na ich końcu wchodzi w spód studa, ale musi być nieco głębiej niż płytka.
Trzonek widełek można caly przełożyć przez otwór na studa (ciasno siedzi) i uzyskać np. reflektor, albo gałkę do drzwi.
Przez kopułkę bardzo luźno przechodzi ośka, kopułkę można całkiem solidnie osadzić na bricku 1x1, albo w spodzie okrągłego bricka 2x2. Zresztą widać na zdjęciach.
Pierwsze, co mi przyszło do głowy po zobaczeniu sprężynki to mały amortyzator.
Kopułkę można wykorzystać jako dekiel.

Wspomnę, że lufę armaty wykorzystał w swoim Tygrysie Dmac. Zresztą jako część lufy, więc nic niezwykłego :)

Generalnie - poza sprężynką - nie jestem zachwycony, ale coś z tego na pewno da się wykorzystać.
Super, dobra robota!

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#27 Post autor: martinb »

martinb pisze:Mam tylko nadzieję, że do tego czasu S@H udostępni także i u nas 40158...
Ehhh... 40158 już jest "sold out" i w USA i w EU... :-( A u nas nawet go na chwilę w S@H nie było.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#28 Post autor: Innos »

Spokojnie, ostatnio TLG ma wiecznie takie problemy przy premierze. No i ogólnie nieco zmienili politykę, nie doprowadzają do nadprodukcji towaru jak kiedyś, zgodnie z wieloma modnymi filozofiami zarządzania łańcuchem dostaw chyba i TLG sprzedaje towar "na styk".
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#29 Post autor: martinb »

Odnośnie tych nowych chust pirackich:

Wczoraj przyjechały do mnie te nowe szachy (40158), które nawiasem mówiąc są jednak - pomimo moich wcześniejszych wątpliwości - rewelacyjne! Świetny zestaw! Co prawda przydałoby się zakupić czapki żółnierskie, epolety, czapkę i głowę dla admirała, itp. ale mimo wszystko to wspaniały zestaw. :-)

Te nowe bandany są... bardzo fajne! Zaryzykuję stwierdzenie, że są wręcz lepiej wykonane od klasycznych znanych z 1989 r. i lepiej wyglądają. Podoba mi się ich kształt oraz to jak wyglada minifig z taką bandaną. I od wczoraj utwierdzam się w przekonaniu, że te klasyczne bandany bardziej pasują kształtem do stroju św. Mikołaja niż do pirata.

ODPOWIEDZ