[MOC] Ciężarówka / Hakowiec 8x4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#46 Post autor: noniusz »

Pytałem już kto lubi odgrzewane kotlety?

Jako, że do kwietnia a dokładnie do Pyrkonu żaden z modeli nie idzie na żyletki i nie buduję nic nowego (brak dużej części budulca) coś tam sobie dłubię i poprawiam przy już zbudowanych.

Po raz kolejny zabrałem się za upgrade mojego hakowca.

Jedna ze zmian to przebudowanie kabiny tj. obniżenie (wydłużenie) drzwi o wysokość 1 bricka dzięki czemu udało się w końcu pozbyć tej dziadowskiej dziury pełniącej rolę schodka.
Dodatkowo jeśli chodzi o przednie koła powróciłem do koncepji zaproponowanej przez Longera na którymś z etapów przebudowy tj. obrócenie kół felgami na zewnątrz i założenie do środka felgi koła pasowego.

Jednak to co od razu rzuca się w oczy to nowy kontener, powiedzmy sobie szczerze, poprzednia wersja pasowała do reszty jak świni siodło...
Obecna wersja kontenera jest cała czarna z żółtą obwódką na górze, jego konstrukcja w głównej mierze opiera się na panelach 1x2x2 i 1x4x3.
Dodatkowo otwieranie kontenera zostało również zmienione, mamy parę drzwi otwierających się na boki na zawiasach, takie rozwiązanie jest o wiele bliższe oryginałowi.

Całość prezentuje się tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a render samego kontenera z MLcad wygląda tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowując to zdecydowanie ostatnia wersja tego MOC'a, ta wersja oczywiście najbardziej ze wszytkich do tej pory zaprezentowanych mi się podoba.
Jedyny minus nowego kontenera jest taki, że pomimo zbudowania go z paneli jest cięższy niż poprzednia wersja, "przytył" z 270 g do 350 g, co prawda hakowiec jest w stanie zapakować na siebie pusty kontener, ale strasznie się z tym męczy a zabawę umila kojący dźwięk przeskakującego sprzęgła w siłowniku śrubowym.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#47 Post autor: legosamigos »

noniusz pisze:...ale strasznie się z tym męczy a zabawę umila kojący dźwięk przeskakującego sprzęgła w siłowniku śrubowym.
Znaczy się jest do kolejnej poprawki :) by nie było dźwięku przeskakującego sprzęgła w siłowniku
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#48 Post autor: noniusz »

legosamigos pisze:Znaczy się jest do kolejnej poprawki :) by nie było dźwięku przeskakującego sprzęgła w siłowniku
Tak jak na samym początku pisałem mankamentem jest zastosowanie tylko 1 siłownika śrubowego, na drugi nie ma miejsca więc to raczej nie do poprawienia w tej wersji hakowca...

ODPOWIEDZ