[MOC] Hummer

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
LEGOlas0232

[MOC] Hummer

#1 Post autor: LEGOlas0232 »

Przedstawiam pracę, nad którą pracowałem przez bardzo długi czas. Hummer w wersji militarnej. Hummer miał być początkowo częścią większej makiety, ale jako, że jej tematyka diametralnie się zmieniła, toteż autko po drobnych przeróbkach, stało się oddzielną pracą, więc postanowiłem stworzyć do kompletu postaci wojskowych, fragment scenerii oraz podstawkę.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Całość trzyma się razem, można pracę podnieść, obrócić do góry nogami i nic nie odpadnie… chyba.

Hummera starałem się odwzorować jak najdokładniej, jednak działo umieszczone na jego tyle, jest moją własną artystyczną wizją uzbrojenia tego samochodu. Można nim obracać o 360 stopni w poziomie i o około 70 stopni w pionie. Auto (choć powinno się je raczej nazywać czołgiem na czterech kółkach) posiada otwierane drzwi i funkcjonalne koła.

Obrazek Obrazek Obrazek

Samo wnętrze nie jest już tak dobrze odwzorowane, jednak jestem szczególnie zadowolony z tylnej jego części, czyli trzyosobowego siedzenia.

Obrazek Obrazek

Do odwzorowania żołnierzy, wykorzystałem torsy wojskowych z zestawów z serii Indiana Jones, głównie z zestawu 7622 Race for the Stolen Treasure. Wyjątkiem jest tors czarnoskórego dowódcy z lornetką, który pochodzi od Policjanta Drogówki z drugiej serii Minifigures. Sądzę, że postacie wyszły mi naprawdę nieźle!

Obrazek

Najciekawsze okazało się jednak kreowanie wyposażenia: Sądziłem, że wykorzystanie elementów z serii Star Wars mi w tym nie pomoże, jednakże po doczepieniu do nich czarnej dłoni mini figa, okazały się idealne!

Obrazek

Więcej zdjęć na flickr. Jeśli wam się podoba, proszę o waszego „fave’a”.
Ostatnio zmieniony 2015-03-02, 09:18 przez LEGOlas0232, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Hummer

#2 Post autor: dmac »

Podoba mi się model, podobają figurki i uzbrojenie, podoba mi się też sposób prezentacji.
I co najważniejsze, natychmiast stwierdziłem, że tytuł nie kłamie - to naprawdę wygląda jak Hummer :) . Nie umiem ocenić realizmu detali, bo nigdy nie poświęcałem tym samochodom wielkiej uwagi (czytaj: nie próbowałem zbudować ;) ), ale jestem zdecydowanie na "tak".
Bardzo udany debiut na Forum :) .

P.S. Jeśli chodzi o "favsy i komcie" na Flickrze, to pamiętaj, że ich zdobywaniu nie sprzyja publikowanie zbyt wielu zdjęć. Ludzie się chyba szybko nudzą i zapominają o dowodach uznania ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Świetny oddział i Hummer też mi się podoba.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

LEGOlas0232

Re: Hummer

#4 Post autor: LEGOlas0232 »

dmac pisze:
P.S. Jeśli chodzi o "favsy i komcie" na Flickrze, to pamiętaj, że ich zdobywaniu nie sprzyja publikowanie zbyt wielu zdjęć. Ludzie się chyba szybko nudzą i zapominają o dowodach uznania ;) .
Dzięki za uwagę, zapamiętam ;)

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#5 Post autor: nisiia »

Bardzo ładny model, tym bardziej, że prawie identyczny stoi u nas na regale, zbudowany przed Świętami przez Kubricka wg instrukcji dostępnej w internecie :) Nie wiem niestety, której dokładnie :)
Tylna kanapa faktycznie bardzo udana, podoba mi się również cała scenka dookoła.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
kobalt
Posty: 183
Rejestracja: 2014-02-25, 10:52
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kobalt

 

#6 Post autor: kobalt »

Śliczniutki - bardzo mi się podoba zwłaszcza że chcę coś takiego zbudować tylko w wersji "futurystycznej".

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#7 Post autor: Endrju_88 »

Czy mieszczą się w nim minifigi na siedząco?

LEGOlas0232

#8 Post autor: LEGOlas0232 »

Endrju_88 pisze:Czy mieszczą się w nim minifigi na siedząco?
Niestety nie, są zbyt wysokie :(

LEGOlas0232

#9 Post autor: LEGOlas0232 »

nisiia pisze:Bardzo ładny model, tym bardziej, że prawie identyczny stoi u nas na regale, zbudowany przed Świętami przez Kubricka wg instrukcji dostępnej w internecie :) Nie wiem niestety, której dokładnie :) .
To instrukcja Legohaulic. Jednak nie są "prawie identyczne". Mój jest w większej części zbudowany SNOTem, a jego studami do góry. Poza tym, mój jest nieco większy. Jedynym fragmentem zrobionym prawie tak samo, są tylne drzwi. Jednak, jak napisał sam Legohaulic - budując ten sam pojazd, nie da się uniknąć pewnych podobieństw.

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładna zabaweczka.
Samochód jest opancerzony, więc nie powinni z niego wychodzić pod ostrzałem! No chyba że przyjechali właśnie po tego leżącego..:)
I jeszcze jedno, to nie hummer - to humvee!
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#11 Post autor: dirtzone »

Chyba przypadkiem zbudowałeś scenkę z teledysku Metalliki :P
Tak od około 6 minuty..
https://www.youtube.com/watch?v=5j_-T4cfSYE

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

dirtzone pisze:Chyba przypadkiem zbudowałeś scenkę z teledysku Metalliki :P
Nie ma zepsutego Yugo Koral - nie liczy się ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#13 Post autor: Kocur »

dirtzone pisze:I jeszcze jedno, to nie hummer - to humvee!
Jak już mamy być skrupulatni w nazewnictwie to HMMWV.

Chyba wolałbym zobaczyć inny kawałek Mety niż akurat ten... Może interpretacja utworu Seek & Destroy by była akuratna :P
Ostatnio zmieniony 2015-03-26, 07:51 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

ODPOWIEDZ