[MOC] Audi R8 V10

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: wallyjarek »

Czekałem, czekałem i się doczekałem.
Szkoda że z tą paletą kolorów taki problem.
Pokazałem film koledze z pracy i jak zobaczył kolorowe światła wymiękł i już dalej nie chciał oglądać :)
Zna twoje modele bo mu pokazuję jak coś nowego zbudujesz.

Dla mnie świetna robota.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

skina pisze:Z ciekawości: sam montujesz sobie filmy?
Oczywiście.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#18 Post autor: blizzard »

Czytam calosc trzeci raz, i im bardziej przygladam sie zdjeciom tym bardziej lapie.mnie ciekawość jak bys zrobil Nissana Gt-r. Nawet nie.wim czemu nissan akurat, ale tak wyszlo.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

RobertSz pisze:No widzisz Paweł, Audi jest takie wolne bo Ty tylko wykorzystywałeś przełożenie : "Duże zębatki na duże zębatki" a gdybyś posłuchał uwag - magicznego tricku użytkowników YT to pojazd pędziłby zapewne 50km/h.
To nic, dostałem właśnie maila od pana z Holandii który na trzech arkuszach w Excelu oblicza wymiary z dokładnością do 0,00001 milimetra i podaje jaki % koła powinna zajmować felga, i dowodzi w ten sposób że spaprałem proporcje :D
Ostatnio zmieniony 2015-03-10, 15:42 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

jaret79
Posty: 29
Rejestracja: 2015-02-07, 16:08
Lokalizacja: Gdynia

#20 Post autor: jaret79 »

Gratuluje projektu Kolego,robi ogromne wrażenie.
Tylko te diody RGB produkcji Lifelites bardziej pasują do jakiejś Calibry niż do Audi R8 ;)...
ale i tak wielki szacun.
8047 ex8053 ex8070 ex8110 8260 8297 8448 42004 42007 ex42030 42036 42037 ex42039 ex42043

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#21 Post autor: OmenGda »

Sariel pisze:
RobertSz pisze:No widzisz Paweł, Audi jest takie wolne bo Ty tylko wykorzystywałeś przełożenie : "Duże zębatki na duże zębatki" a gdybyś posłuchał uwag - magicznego tricku użytkowników YT to pojazd pędziłby zapewne 50km/h.
To nic, dostałem właśnie maila od pana z Holandii który na trzech arkuszach w Excelu oblicza wymiary z dokładnością do 0,00001 milimetra i podaje jaki % koła powinna zajmować felga, i dowodzi w ten sposób że spaprałem proporcje :D
Spytaj go o wielkość schowka w kabinie oraz wielkość zapalniczki :-D
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#22 Post autor: Waler »

Patrzę tak na to Audi i bardzo mi się podoba jak zostało zbudowane. Wszystkie detale jak chromowany wlew paliwa, tarcze z zaciskami no i przednie światła - bajer. Nie wiem jaką wersję R8-ki budowałeś lecz w sprzedaży (na początku produkcji) były wersje V8 tego samochodu. Jeżeli chodzi o samą atrapę silnika to patrząc z profilu widać jak dość mocno wystaje tył silnika poza obrys klapy. Wkładając tam ośmiocylindrowca zyskałbyś dodatkowe 2 study miejsca oraz prawdopodobnie silnik już by nie wystawał.
Druga rzecz która kłuje mnie w oczy nie zależy od ciebie bo są to niezliczone odcienie pomarańczu. Widzę, że na dachu to już chyba specjalnie ułożyłeś te ciemniejsze klocki w dwa paski :) Lego powinno się wstydzić.
No i nie obraź się ale jak dla mnie zbudowanie supersamochodu (w takiej skali) z bricków i skosów sprawia że wydaje się on bardzo ociężały i taki trochę rozpłaszczony jak naleśnik. Z paneli i flexów (choćby w innym kolorze) moim zdaniem wyglądałby lepiej choć bardziej dziurawo.
Jednak model team wygląda najlepiej na kanciastych ciężarówkach i maszynach budowlanych.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

W pełni się z tym zgadzam. Czasem trzeba czegoś spróbować tylko żeby ogarnąć jaki to zły pomysł :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#24 Post autor: legosamigos »

Sariel pisze:
RobertSz pisze:No widzisz Paweł, Audi jest takie wolne bo Ty tylko wykorzystywałeś przełożenie : "Duże zębatki na duże zębatki" a gdybyś posłuchał uwag - magicznego tricku użytkowników YT to pojazd pędziłby zapewne 50km/h.
To nic, dostałem właśnie maila od pana z Holandii który na trzech arkuszach w Excelu oblicza wymiary z dokładnością do 0,00001 milimetra i podaje jaki % koła powinna zajmować felga, i dowodzi w ten sposób że spaprałem proporcje :D
Zapytaj pana z Holandii, czy sam zbudowałby takie cacko jak Twoje ;) Auto naprawdę super, choć jak dla mnie troszkę za wolno jeździ. Może zamiast tej skrzyni lepiej byłoby wstawić silnik RC? Przypuszczam, że gdyby były zawiasy w kolorze pomarańczowym, zrobiłbyś pewnie drzwi i pokrywę silnika otwierane pilotem PF :) Szkoda, że Lego nie potrafi zrobić klocków w jednym odcieniu, bo niestety ten mix pomarańczowego psuje wygląd tego super auta, no ale na to nie mamy wpływu. Na tym zdjęciu chyba najbardziej widać ten mix niby 1 koloru
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#25 Post autor: RacingFan »

Strasznie niecierpliwie czekałem na to R8 i w końcu jest. Audi jest oczywiście świetne. Pomijam to, że Audi R8 jest wg mnie jednym z najpiękniejszych samochodów sportowych w ogóle i sam fakt, że go zbudowałeś już daje ogromne zadowolenie. Najważniejsza cecha, czyli podobieństwo do oryginału, jest. Ode mnie na szczególną pochwałę zasługują najbardziej rozpoznawalne elementy czyli cały przód (światła, wloty powietrza z "półeczkami"), zaokrąglenie przedniej części maski i jej kąt opadania, boczne wstawki w innym kolorze niż reszta nadwozia, przetłoczenia na drzwiach oraz tył. Sam już od dawna delikatnie przymierzam się do złożenia R8 i im bardziej je studiowałem, tym więcej znajdowałem trudnych do odwzorowania miejsc, jakieś delikatne przetłoczenia, kąty itd. Biorąc to pod uwagę jestem pełen podziwu, że przy dokładnym porównaniu Twojego modelu z oryginałem da się porównać krzywizny i one do siebie dobrze pasują. Chciałbym też porównać Twoje R8 do Twojego Enzo, bo to ta sama kategoria samochodów. Przy R8 wybrałeś, wg mnie, chyba najtrudniejszy sposób odwzorowania i kolor. Ja osobiście samochody sportowe mogę budować tylko techniką panelową. Na plus jest fakt, że w R8 nie ma żadnych dziur tak jak miałeś w Enzo. Obsługiwana elektrycznie skrzynia biegów również jest lepsza niż w Ferrari. Kolejna wg mnie dobra decyzja to inny kolor felg. Chromowane na srebrne lustro nakładki na felgi Enzo mi się nie podobały, w R8 za to czarny chrom jest idealny. To jak przednie światła świecą na filmie to poezja. Z kolei kolorowe podświetlenie silnika dla mnie nie jest fajne. Nie lubię takiego stylu tuningowania nawet w normalnych autach, a już na pewno nie w R8, takich aut się nie tuninguje, a jak już to nie w ten sposób. Aha, szkoda, że uległeś na to V10 internetowym napinaczom.
Sariel pisze:Na YT zdążyłem już przeczytać że model jest za długi, za krótki, za szeroki, za wąski oraz że jest taki magiczny trick którego na pewno nie znam, a mianowicie napędzanie małej zębatki dużą zębatką, gdybym go użył, Audi na pewno byłoby szybsze.
Powyższy cytat tylko to potwierdza.

Mała jeszcze uwaga, ale nie krytyka. R8 trochę mało jeździ na filmie. Wszystkie funkcje przedstawiłeś i to jest OK, ale to w końcu samochód, a jego podstawową funkcją jest jeżdżenie. Szkoda, że nie pojeździłeś nim na filmie tak ze 2 minuty. Co z tego, że nie jest szybki. Mogłeś się nie pierniczyć i przyspieszyć film ze 4 razy, byłoby widać charakter tego auta. Ford dużo jeździł i to było świetne.

Pytanko odnośnie kółek na tylnej klapie. Da się je zrobić z pierścieni z Władcy Pierścieni? Nie wiem czy nie są za grube i czy możliwe jest wciśnięcie ich na 4 sąsiadujące study? Nie mam ich i nie mogę sprawdzić, stąd pytanie.

Podsumowując, model jest wspaniały i bardzo chciałbym zagłosować na niego w konkursie na Moc miesiąca, a potem roku.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

Dziękuję. Pomysł z pierścieniami bardzo ciekawy, niestety nie umiem Ci odpowiedzieć bo swój jedyny gdzieś posiałem. Ale jeśli wierzyć MLCadowi, to się da.

Obrazek

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27 Post autor: SERVATOR »

michal_forest pisze:Podsumowując, model jest wspaniały i bardzo chciałbym zagłosować na niego w konkursie na Moc miesiąca, a potem roku.
Żeby Paweł jeszcze chciał zgłaszać swoje prace do konkursów na MOC miesiąca... Ostatnio to odpuścił. :(

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#28 Post autor: OmenGda »

SERVATOR pisze:
michal_forest pisze:Podsumowując, model jest wspaniały i bardzo chciałbym zagłosować na niego w konkursie na Moc miesiąca, a potem roku.
Żeby Paweł jeszcze chciał zgłaszać swoje prace do konkursów na MOC miesiąca... Ostatnio to odpuścił. :(
Daje innym fory :-D
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Jest dopiero połowa miesiąca, może coś jeszcze zbuduję :)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#30 Post autor: OmenGda »

Sariel pisze:Jest dopiero połowa miesiąca, może coś jeszcze zbuduję :)
Ja wiem, to nie koncert życzeń, ale zawsze chciałem zobaczyć w Twoim wykonaniu Bugatti eb110...
Sorry za off top :)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ