[MOC] Indiana Jones - Świątynia Królów

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Indiana Jones - Świątynia Królów

#1 Post autor: BHs »

Obrazek
Na warsztat poszła makieta Świątyni Królów Migalarta, która zasłużenie zdobyła tytuł MOCa miesiąca za styczeń 2014r.

Za wyborem akurat tego tematu stały: układ makiety, jej wielowątkowość, to, że jej Twórcy udało się upchać tyle szczegółów w jednej pracy, no i oczywiście - Indiana Jones :).
Obrazek
Tak zatem, przy nieśmiertelnym motywie J. Williamsa w słuchawkach powstał ten mały MOC:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Od strony technicznej:
- Makieta zbudowana jest na płycie 32x32;
- Projekt (szkice, rozplanowanie elementów w programie graficznym) powstał w jeden dzień, budowa zabrała drugi, ostatnie poprawki i zdjęcia - trzeci;
- Co do skali, to makieta wyszła ciut za mała dla microfigurek, co nie oznacza że nie zostały zatrudnione do odegrania ról dra Jonesa i kilku mniej lub bardziej fartownych Soldaten;
- Kolorystyka jest zachowana, z jednym wyjątkiem pod postacią braku 1x1 round bricków w kolorze dark tan. Nie ma takowych. Nie ma i już.
Organizacyjnie napotkałem kilka problemów wynikających ze skali: zieleń, bardzo bujna w pierwowzorze, strumień na szczycie skały, który płynnie przechodzi w wodospady. Co mi nie do końca się podoba, to mapy z serii bodajże Adventures Egypt zamiast naklejek hieroglifów, które wykorzystywał na masową skalę oryginał. Może do którejś wystawy uda mi się podmienić... No i w stosunku do oryginału zabrakło jednej sali z sarkofagiem.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Zdjęcia oryginału można zobaczyć tutaj: [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=22072&postdays=0&postorder=asc&start=0]link[/URL] lub na szybko na trzech porównaniach:
ObrazekObrazekObrazek

Sceny z pościgu nazistów za Jonesem... Zdjęcie waży ponad 5mb, ale znalazła się tam cała historia sceny.
Obrazek

...oraz kilka scen, które nie znalazły się w pierwowzorze:
ObrazekObrazek
Obrazek

Kompletna galeria udostępniona na Flickr.

Na koniec - mamy już micromakietę Gwiezdnych Wojen, Indiana Jonesa. Co proponujecie do uzupełnienia "tryptyku" Lucasa? THX?
Ostatnio zmieniony 2015-03-17, 08:18 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Bardzo ale to bardzo udane zmniejszenie oryginału. Gratulacje! :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Oryginał jest bardzo duży, to i wersja "mini" jest bardzo duża jak na swoją skalę. Do tego zbudowałeś wszystkie widoki - nie tylko wejście. Ciekaw jestem czy ktoś to przebije ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Nie do przebicia... zabierałem się za nią... ale opadły mi ręce jak to zobaczyłem... poszukam innego moca miesiąca.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#5 Post autor: Migalart »

Niezwykle miło jest zobaczyć własną pracę zabraną na warsztat przez innego budowniczego ;)

Bardzo mi się podoba. Naprawdę wiele detali uchwyciłeś w tej minaturce.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#6 Post autor: Kocur »

Zdecydowanie tą pracą zyskałeś mój głos w konkursie :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

ODPOWIEDZ