[MOC] Świątynia Ta Prohm

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Świątynia Ta Prohm

#1 Post autor: Toltomeja »

Kolejne podejście do Angkor, tym razem nie jest to jednak ta największa świątynia, Angkor Wat, ale leżąca w pobliżu Ta Prohm.
Należy do najbardziej znanych części kompleksu, bo natura uporczywie próbuje odebrać sobie ten skrawek ziemi. Drzewa wyrastają z najmniej oczekiwanych miejsc, a próba znalezienia świątyni na zdjęciu satelitarnym może skończyć się fiaskiem - prawie nic nie widać spod zieleni.
Podobno tam kręcili kawałek Lary Croft. Podobno. Nie widziałem, ale wierzę na słowo.

Obrazek

Obrazek

Skala mniej więcej minifig, a przy tym taktyka "MOCa jednego zdjęcia". Sama świątynia wyglądała łyso, więc zrezygnowałem z budowania jej tyłu (na co, inna sprawa, już niekoniecznie by starczyło klocków). Zamiast tego jest panorama dżungli i niebo. Co prawda trochę przykrótkie, ale starałem się żeby braki były jak najmniej widoczne i białe tło zlewało się z chmurami. 800 plate'ów to nie jest dużo, jeśli ma z tego powstać ściana na 60 studów...

Żółty ludzik: http://www.goo.gl/maps/lNZhI
PEŁNA GALERIA: http://www.flickr.com/gp/toltomeja/SU2gK0/

Miłego zwiedzania :)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Bardzo fajny MOC, I w moich ulubionych klimatach Azji. Brakuje tylko barierki i turystów.
Niebo jest bardzo udane, mam tylko jedno pytanie dotyczące tych białych "balonów" na wysokości drzewa. Co to jest ?
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Luboniak »

Stelario pisze:mam tylko jedno pytanie dotyczące tych białych "balonów" na wysokości drzewa. Co to jest ?
Siatki na krasnoludy z hobbita :)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładna świątynia.
Struktura murów budynku jak zwykle przeważnie w udany sposób udziwniona i upstrzona niestandardowym użyciem klocków. Podoba mi się użycie "kluczy",kajdanek, no i ludziki są też super.
Cała świątynia jest ładnie omszona, niebo też jest w sumie ładne, natomiast drzewo "główne" mi się nie podoba.
Pozdrawiam.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Będę na nie tym razem. Drzewo wyszło tak sobie z tych tulejek. A to w sumie główny element budowli.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#6 Post autor: Deckard Cain »

Praktycznie zrekonstruowałeś zdjęcie przy pomocy klocków i bardzo fajnie to wyszło. Drzewo trudny temat, ale poradziłeś sobie. Tylko jakoś takie niebo mi nie pasuje. Mozaikowy styl dodaje całości smaczku.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Mestari »

Pojechałoby się tam... Fajnie to wygląda, pasują też te spody klocków, ciekawa faktura wyszła.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#8 Post autor: Kocur »

Wpisałem w google grafikę, od razu widać podobieństwo. Rewelacyjnie odtworzone. Dla mnie kłopotliwe jest zrobienie inaczej niż studami do góry, a tutaj jest w każdą stronę, więc szacuneczek za myślenie nieszablonowe ;)

Brakuje tylko świętej głowy w drzewie ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

ODPOWIEDZ