SERIA Pirates

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#61 Post autor: Jellyeater »

Za 20 lat dojdą z powrotem wielkością do tych z 89 roku. Tylko gdzie zmieszczą księgę z instrukcją? :)

Kiedyś był mały kartonik i jedna kartka i wystarczało. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#62 Post autor: nori »

Skan z najnowszego numeru LEGO Club Magazine:

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#63 Post autor: tomey »

W pewnym momencie pomniejszyli też pudełka w POTC http://www.toysnbricks.com/forums/viewt ... ?f=&t=4828
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#64 Post autor: nori »

tomey pisze:W pewnym momencie pomniejszyli też pudełka w POTC
Akurat w tym przypadku było na odwrót: ten zestaw najpierw na rynek trafił w mniejszym opakowaniu, a kolejne jego edycje były już w większym. Więcej o tych pudełkach i ich wymiarowe porównanie zamieściłem w recenzji [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=198576#198576]4191 Captain's Cabin[/URL]
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Sabre
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-30, 19:22
Lokalizacja: Zegrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#65 Post autor: Sabre »

Miałem nie pisać, ale po jakimś czasie, po opadnięciu tych wszystkich złych emocji, na spokojnie.. ale oczywiście subiektywnie (no i okiem „konserwatysty”).:)


Plusy Pirates 2015:

- dopracowanie pewnych szczegółów zestawów np. Shipreck defense (dobór dwóch kolorów brązowego przy wraku), architektura Outpostu (elementy pomostu po części z tilesów, latarnia)
- detale: butelka, nowa flaga piracka równie dobra jak stara, latarnia na łódce
- nowa kolorystyka architektury żołnierzy - nie wrócono do żółtego, nie zastosowano tanu tylko dano biały z ceglastymi wstawkami (bardzo ładnie się to komponuje), coś nowego i bardzo dobrze
- zahamowanie junioryzacji części elementów


Minusy Pirates 2015:

- bardzo słabe budowle - poza Outpostem (który bardziej wygląda na jakieś ruiny niż na sam posterunek) wszystkie. Czym jest tak naprawdę np. „Fort” (skąd w ogóle ta nazwa?)
- małe budowle - porównajmy „największy” „Fort” z najmniejszym Broadside Brigiem z pierwszej serii. Gdyby nie ten kawałek pomostu z armatą i palmą, łódka i liczba minifigów…
- mam wrażenie, że architektura została świadomie zredukowana do roli służebnej wobec najbardziej bawialnych elementów takich jak łódki, armaty, inne ruchomości. Ot tak… trzeba było cokolwiek zaprojektować, aby było z czym sprzedać armaty, katapulty, tratwy, rekina itp.
- kompletnie wtórny statek
Ostatnio zmieniony 2015-03-20, 13:48 przez Sabre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#66 Post autor: nori »

Pełna notka na blogu: Pirates III - wrażenia na gorąco

Właśnie skończyłem składać wszystkie "lądowe" zestawy z najnowszej edycji Piratów, pozostał statek, ale jego zostawiam sobie na później. Recenzje poszczególnych zestawów oczywiście sklecę, ale jako, że seria od początku budziła spore kontrowersję, a ja starałem się podejść do niej w miarę optymistycznie, postanowiłem podzielić się z Wami na gorąco swoimi wrażeniami. Oczywiście jak najbardziej subiektywnie i niestety z nieco mniejszym entuzjazmem niż na początku...

Najmniejsze zestawy, czyli 10679 Pirate Treasure Hunt

Obrazek

oraz 70409 Shipwreck Defence

Obrazek

już miały swoją recenzję i w ich przypadku nie ma co marudzić. Zestawy sprawdzają się, może mają wady, ale w ogólnym rozrachunku nie są złe. Jak najbardziej maleństwa mogę polecić.

Obrazek

Zestaw 70411 Treasure Island, czyli wyspa skarbów, zawodzi przede wszystkim wielką oszczędnością na podstawce - minimalny skrawek piaskowego, jeszcze mniejszy niebieskiego i podstawa niby gotowa. Na szczęście sama konstrukcja już może się podobać. Czaszka wygląda bardzo ładnie, rewelacyjnym pomysłem jest złoty ząb dodający jej bezsprzecznie uroku, Technicowa palma, mimo że o wiele gorsza niż stare "z łamanym pniem", aż tak bardzo nie straszy. Mechanizm otwierania czaszki sprawdza się, choć jak dla mnie, jest błąd w zaczepieniu łańcucha do palmy, ale łatwo to naprawić. Rozwalony pomost wygląda nieźle i dobrze uzupełnia "wyspę". Zestaw po połączeniu z 70409 Shipwreck Defense dodatkowo zyskuje na uroku. Ogólnie - moim zdaniem warto się zainteresować, tym bardziej, że otrzymujemy w pakiecie świetną figurkę Piratki, krokodyla, ciemnoniebieską łódź, mapę, armatę, skrzynię z kryształami oraz balię.

Obrazek

Z zestawem 70410 Soldiers Outpost też na szczęście nie jest źle. Tratwa wygląda w porządku, choć brakuje mi jakiegoś jej wykończenia, zabrakło choćby masztu "wystającego" z balii i ozdobionego odpowiednią flagą. Malutki potargany żagiel trochę śmieszy, ale w sumie to tratwa, zrobiona z tego co rozbitkowie mieli pod ręką, więc jego rozmiar można w logiczny sposób wytłumaczyć. Twierdza także prezentuje się całkiem nieźle, jest dość masywna, wzniesiona na odpowiednio uformowanej skale. Minusem jest przyczepienie masztu z malutką flagą, podczas zabawy armatą non stop zahacza się o niego ręką i odpada. Miejsce jest, można było pokombinować inaczej - jest to ewidentny błąd projektanta, i dziwne, że podczas testów tego nie wykryto i nie zmieniono. Miłym akcentem są zwierzaki, czyli krab, rybka oraz ośmiornica. Przyjemny zestaw, choć nieco mu brakuje i nie posiada aż tylu fajnych elementów co wyspa z czaszką.

Obrazek

70412 Soldiers Fort. Jeżeli myśleliście o zakupie tego zestawu i jeszcze tego nie uczyniliście, gorąco Wam radzę: dokładnie przejrzyjcie jego zdjęcia, poczytajcie recenzje, mocno się zastanówcie. Jak dla mnie, jest to niestety jedno wielkie dziadostwo. Zestaw zawodzi na praktycznie całej linii! Są może małe plusiki, ale sprowadzają się one do ludzików (ale ludziki obecnie w każdym zestawie LEGO są zazwyczaj rewelacyjne, i niestety coraz częściej to one sprzedają klocki, a nie sama konstrukcja) oraz części kładki z obrotowo umieszczoną armatą, która wygląda w miarę przyzwoicie. Brzydka palma w wyspie czaszki miała jeszcze jakieś uzasadnienie - tam służyła jako "wajcha" do otwierania jaskini, tutaj niestety tylko straszy. Nawet jej przymocowanie do podłoża jest tragiczne! Nisko umieszczona kładka to jakiś żart - wygląda ohydnie i nie ma żadnego sensownego uzasadnienia. W tym zestawie podłoże uświadczymy tylko tam, gdzie konstrukcja styka się z ziemią, sądziłem, że nie będzie mi to przeszkadzać, ale po złożeniu poczułem się, jakby ktoś ze mnie robił idiotę. Ja rozumiem, że LEGO oszczędza, i wyobraźnia się liczy, ale bardzo przepraszam, może bez przesady? Cela ma jedną ścianę wyciąganą - fajny patent pozwalający bawić się w uwalnianie jeńca. Szkoda jedynie, że i tak ma tylko trzy ściany - po co rozwalać jedną, skoro z tyłu i tak można ją bez problemu opuścić? Daszek to dwie szare płytki przymocowane na "drągu" - ani to ładne, ani sensowne, lepiej jakby go w ogóle nie było. Piętro straszy, i tu naprawdę - przyjrzyjcie się temu - w tym przypadku projektant odwalił straszną i niezrozumiałą fuszerkę! A, nie zdziwcie się, rozwijana linka do podnoszenia skrzyni oczywiście nie działa tak jak powinna, wciągać owszem wciąga, ale z opuszczaniem ma już problemy. A do tego sama wyciągarka jest strasznie masywna i tylko tu przeszkadza - po co takie kombinacje, skoro można było to zrobić o wiele zgrabniej? Drugie piętro, czyli zwieńczenie wieży to także porażka, elementy przyczepione byle jak, tak by po prostu coś tu było. Z mojej strony zestawu NIE POLECAM - jak chcecie koniecznie port, popolujcie na któryś z poprzedniej edycji Piratów, ten jest tragiczny!


Dodatkowy ogólny minus: w żadnym z wymienionych tutaj zestawów NIE znajdziemy Kapitana Piratów - jest on obecny tylko w statku. Szkoda, że tak charakterystyczna i w poprzedni seriach dość popularna postać, w obecnej edycji dostępna jest tylko w największym, a przez to najdroższym zestawie.


Acha i dodatkowa uwaga: instrukcje traktują nas jak debila, więcej czasu spędza się na odwracaniu kartek niż na składaniu klocków... Ciekawe czy nadejdą czasy, gdy ilość kroków w instrukcji będzie równała się liczbie elementów w zestawie. Niewiele brakuje.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#67 Post autor: SERVATOR »

I to jest konstruktywna ocena. :)
Dzięki Nori.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#68 Post autor: bacon »

nori pisze:Dodatkowy ogólny minus: w żadnym z wymienionych tutaj zestawów NIE znajdziemy Kapitana Piratów - jest on obecny tylko w statku.
Nie do końca, bo jest przecież w 10679.
Ostatnio zmieniony 2015-03-21, 21:59 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#69 Post autor: nori »

To że ten ludzik ma czapkę kapitana, nie czyni go automatycznie Kapitanem. ;) Chodziło mi oczywiście o Kapitana w pełnym rynsztunku, czyli z drewnianą nogą, hakiem i w odpowiednim stroju.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#70 Post autor: martinb »

nori pisze:Dodatkowy ogólny minus: w żadnym z wymienionych tutaj zestawów NIE znajdziemy Kapitana Piratów - jest on obecny tylko w statku. Szkoda, że tak charakterystyczna i w poprzedni seriach dość popularna postać, w obecnej edycji dostępna jest tylko w największym, a przez to najdroższym zestawie.
Kapitana można kupić na service.lego.com za jedyne 13,93 zł. Podobna cena ma się do figurki gubernatora z 70412 i jego córki. :-)

Wczoraj razem z synem złożyliśmy 70409 - i muszę przyznać, że to całkiem sympatyczny zestaw. Co prawda brakuje mi wiele do np. 6260 czy innych podobnych zestawów, ale... nie jest aż tak tragicznie.

EDIT:

Zapomniałem napisać, że notka cieszy! Czekam z niecierpliwością na recenzje - zwłaszcza na recenzję 70412, bo jestem bardzo ciekawy, jak bardzo zrównasz z ziemią ten zestaw (co prawda podobnie jak nori zakupiłem wszystkie zestawy, ale reszta pudeł czeka na okazje w postaci urodzin syna, Dnia Dziecka, Wielkanocy, itp.).
Ostatnio zmieniony 2015-03-22, 07:58 przez martinb, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#71 Post autor: Jellyeater »

Jak dla mnie palma otwierająca skałę też jest głupia. Można się było pokusić o coś mądrzejszego.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#72 Post autor: nori »

Trzej Kapitanowie, czyli fotka rodzinna. Pełna notka oczywiście na Pirackim blogu.

Obrazek

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#73 Post autor: Jellyeater »

Główka ze środkowego, tors z prawego, czapka z lewego i byłby bajer. Tak to chyba środkowy najlepszym poza tym hakiem.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#74 Post autor: martinb »

Redbeard i tak jest najlepszy. Widzę tylko, że ten Twój egzemplarz ma jakoś tak dziwnie rozstawione "oczy" - są położone zbyt blisko siebie.

Ale jako "mix" to wypada się zgodzić z przedmówcą - sam chciałem zaproponować taki wariant. :-) Tylko pozostałym przy brązowym epolecie.

EDIT:

Skąd wytrząsnąłeś tą oficjalną nazwę dla tego nowego kapitana? A z tego co wiem, to pierwszy nazywa się Redbeard, a nie "Red Beard"...
Ostatnio zmieniony 2015-03-28, 17:42 przez martinb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#75 Post autor: nori »

Jellyeater, jak chcesz, zrobię fotkę wg Twojego przepisu. ;) Dla mnie wygrywa tors z trzeciego, główka z drugiego, co do czaszki - nowy wzór mi się podoba, więc kapelusz mógłby być z 3.

martinb, nie widzę tych oczków, gdzieś Ty to wypaczył?
Nazwy: Red Beard dla pierwszego zgodnie z nomenklaturą BrickSeta i BrickLinka, pozostałe - wg oficjalnych materiałów TLG - do najnowszego masz linka w opisie na blogu.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ