[MOC] The Wizard's Castle

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
skina
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-01, 21:21
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] The Wizard's Castle

#1 Post autor: skina »

Witam.
Zapraszam chętnych do zwiedzania mojego pierwszego MOCa :)

Obrazek

Nie jest to makieta zamku jako taka a raczej playground dla mojego 5cio letniego syna. Stąd większość pomieszczeń posiada jedynie fasady - ściany zostały usunięte tak, aby małe rączki mogły swobodnie (w miarę) wszystko wewnątrz poprzestawiać.

Całość powstała z klocków "zestawowych" tzn. nie dokupowaliśmy specjalnie na okazję budowy jakichkolwiek elementów (co zapewne widać)

Budowa zamku sprawiła mi niezłą frajdę (porównywalną myślę z frajdą syna gdy burzył całość) nie mniej jednak dwie rzeczy finalnie mnie drażnią:
- część mieszkalna pod wieżą (wykonana z brązowych klocków) jest za duża w proporcjach do reszty: świątyni z czerwonym dachem, bramy itp.
- ukształtowanie terenu jest zbyt płaskie - starałem się jak mogłem ale klocków i tak nie starczyło..

Gdybym miał zaś podać jakiś fragment tego MOCa z którego jestem szczególnie zadowolony to jest nim obracany fotel Czarodzieja w jego obserwatorium :)

Obrazek

Galeria > https://www.flickr.com/photos/132116665 ... 1130596018
Ostatnio zmieniony 2015-03-24, 18:24 przez skina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Całkiem pokaźny zamek jak na "zestawy". Widzę że po części zbudowany ze statku :) patrząc po tych złotych kranach aż się sunie pytanie, czy to z latającej krowy? Bo w tym wypadku to aż żal że panele białe od żagli nie zostały wykorzystane.
Czerwony dach mi się w ogóle nie podoba. Reszta "poprawna".
Fajny patent na kanape, zapewne go "pożyczę" bo się od dłuższego czasu zastanawiałem co z tymi klockami mam zrobić.
Ostatnio zmieniony 2015-03-24, 18:24 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wallyjarek »

Fajna wieża i obserwatorium.
Widać że tam są części krowy :)
Innych nie poznaję.
Najważniejsze to się dobrze bawić przy budowaniu.

skina
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-01, 21:21
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: skina »

Stelario pisze:(...) czy to z latającej krowy? Bo w tym wypadku to aż żal że panele białe od żagli nie zostały wykorzystane.
Jeśli masz na myśli "Sea Cow" to tak - minimum 1/3 klocków użytych w tym zamku to części wyprute z jej wraku. Białe panele nijak mi się w koncepcie zamczyska nie mieściły, tym bardziej szkoda bo zostało ich sporo ..
Stelario pisze:Fajny patent na kanape, zapewne go "pożyczę" bo się od dłuższego czasu zastanawiałem co z tymi klockami mam zrobić.
Fajnie, że znalazłeś coś dla siebie. Endżoj!
wallyjarek pisze:(...)
Innych nie poznaję.
Z rozpoznawalnych setów jest jeszcze brama zamkowa. To zestaw Lego Movie Castle Cavalary 70806 - nieco tylko przerobiony.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-03-24, 18:57 przez skina, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#5 Post autor: Kocur »

Zdecydowanie na pierwszy rzut oka widać że jest bawialny, nie ma płaskich powierzchni, jest masa miejsca do "zaczepienia" minifigów.
20 lat temu z przyjemnością bym moją zwariowaną armią piratów, rzezimieszków i rozbójników napadł i złupił tę budowlę :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#6 Post autor: Toltomeja »

Niezwykle udana praca - widać wszędzie dbałość o szczegóły, nie ma dużych, jednolitych powierzchni, tak często widywanych w debiutanckich MOCach. Duży plus za bawialność.
Nawet chciałbym się do czegoś przyczepić, jakąś pozytywną krytykę wygłosić, ale nie ma potrzeby. Jeśli już są braki, to zapewne przez braki w klockach - to uczucie znam aż zbyt dobrze, więc powiem: po prostu trzeba to przeczekać, a klocki same się zbiorą :)

ODPOWIEDZ