[WIP] Stacja - projekt pełzający

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#16 Post autor: Pietruch »

Bardzo mocna jest to folia. Prędzej silnik się zajeździ niż wytrze się ta folia. Łuki też robiłem więcej jest pracy, ale wychodzi tak samo.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#17 Post autor: Waler »

A jakby tory dać do galwanizacji? Robią plastiki. Matowi się je, nakłada warstwę miedzi a potem wlasciwy metal jak zloto, srebro czy co tam ludzie chcą. Tutaj skoro tory są rozbieralne to pójść z samymi szynami niech pomiedziują a na wierzch coś matowego dadzą co dobrze prąd przewodzi i jest srebrne. Ale ile taka warstwa może wytrzymać to pojęcia nie mam.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#18 Post autor: Maciej Drwięga »

Pietruch pisze:Bardzo mocna jest to folia. Prędzej silnik się zajeździ niż wytrze się ta folia. Łuki też robiłem więcej jest pracy, ale wychodzi tak samo.
No może - tym bardziej, że łuki R104 baaardzo mi pasują - można ładną nawrotkę zrobić na "jedynych" 30 płytach 48x48.
Waler pisze:A jakby tory dać do galwanizacji?
Sam nie wiem, ale chyba kosztowo gra nie warta świeczki. To już lepiej dwie nocki zarwać i pobawić się taśmą aluminiową.

Teraz zabrałem się za coś, co już mnie męczyło jakiś czas.

Do tej pory oświetlenie było jedynie w lokomotywowni. Cała reszta budowana z myślą o przyszłym oświetleniu.
Najpierw chciałem lutować toto sam, ale ilość babrania jest olbrzymia a precyzja, powiedzmy to, umiarkowana. Prościej było zanabyć alternatywne oświetlenie.

Brickstuff przybył z pomocą i wszedłem najpierw w posiadanie kilkunastu modułów micro LED, niedawno dodałem do tego 16 punktów pico LED "warm white". Dzisiaj wsadziłem je w latarnie peronowe.
Jutro przygotuję kolejne, które podmienię na makiecie przy najbliższej okazji (wszystko jest spakowane i czeka na okazję do bycia rozłożonym gdzieś na wystawie).

Jedyne, czego mi w Brickstuffie brakuje to złączki przechodzące przez środek flexa 3mm. Było by idealnie, teraz muszę zdejmować i zakładać "wtyczkę" przy każdej latarni. Przez dziury w studach przechodzi bez problemu.

Wygląda toto tak (fota z telefonu, więc ekspozycja mizerna):

Obrazek
Brickstuffing the diorama :) by Maciej Drwięga, on Flickr
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#19 Post autor: 3dom »

Czadowe :)
Drogie te LEDy?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#20 Post autor: Maciej Drwięga »

Drogie. Bym powiedział jak, ale nie pamiętam od ilu ostrzeżeń jest zakaz pisania ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#21 Post autor: 3dom »

Od 3, jeszcze masz zapas, nie krępuj się :D
Ostatnio zmieniony 2015-01-25, 22:07 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#22 Post autor: Maciej Drwięga »

No to bardzo drogie są. Ale z drugiej strony, jeśli przeliczyć to na czas, żeby polutować kabelki do diod o wymiarze 3x3mm, to zaczyna się to kalkulować jakoś.
Kupiłem w sumie 4 starter kity i trochę kabelków luzem. Powinno oblecieć na makietę obecną + planowaną na ten rok rozbudowę (12 płyt kolejnych).
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#23 Post autor: Krzysiek »

Maciej Drwięga pisze:No to bardzo drogie są.
Jestem ciekaw jakie to kwoty? Bo teraz same diody i kabelki to można za grosze kupić :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#24 Post autor: dmac »

Bardzo dobrze to wygląda.
Wypadałoby teraz, żeby i lokomotywy/wagony dostały oświetlenie :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#25 Post autor: 3dom »

Krzysiek pisze:Jestem ciekaw jakie to kwoty? Bo teraz same diody i kabelki to można za grosze kupić :)
Takie: http://www.brickstuff.com/
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#26 Post autor: Maciej Drwięga »

Krzysiek pisze:Jestem ciekaw jakie to kwoty? Bo teraz same diody i kabelki to można za grosze kupić :)
Można, ale jak doliczysz koszty pracy, którą potem musisz włożyć, to już różowo nie jest. Zrób im konkurencję, na pewno się ucieszę ze spadku cen na rynku :)
dmac pisze:Wypadałoby teraz, żeby i lokomotywy/wagony dostały oświetlenie :) .
Muszę z nimi porozmawiać, jak działa to: http://www.brickstuff.com/store/p33/Pow ... ystem.html
Przy zmianie polaryzacji gdzieś pomiędzy tym a diodą, można banalnie łatwo zrobić światła czerwone/białe w zależności od kierunku jazdy. Widzę to w swojej ST43 :)
Wagony BHP dostają standardowe światła LEGO (stare 9V) i własnego battery boxa. Innymi słowy, pozostały jedynie SM42, które jakoś trzeba oporządzić. Jeszcze myślę jak. Ale standardowe LEGO to mizeria pod względem wielkości świateł.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27 Post autor: Mestari »

Maciej Drwięga pisze:Ale standardowe LEGO to mizeria pod względem wielkości świateł.
Nie tylko pod względem wielkości świateł, ale też ilości kabli i wielkości samej wtyczki.
Właśnie skończyłem zabawę w swojego pierwszego modulara w życiu ;) z oświetleniem. Masakra z tymi legowymi diodami. Bardzo nieporęczne w systemowych konstrukcjach. A użyłem tylko 3 kompletów.
W technic jakoś mniej to przeszkadza.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#28 Post autor: Maciej Drwięga »

Ano właśnie. No i 3 komplety to 100-115PLN i 6 punktów świetlnych w zamian. Do tego battery box.

Tutaj 8 pico-LEDów z kablami i pudełkiem, nieporównywalnie mniejsze i bardziej estetyczne wychodzi 170PLN mniej więcej. Oczywiście 50-70PLN różnicy to dużo, ale przy kosztach całości i biorąc pod uwagę wartość dodaną (małe, zgrabne, prawie niewidoczne) zaczyna mieć sens.

Jedyne co nie teges, to że to nie jest LEGO. Szczerze mówiąc mam to w nosie :) Sama myśl o latarniach, semaforach podświetlonych, koziołkach manewrowych (niebieskie światło) na makiecie mi to rekompensuje :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#29 Post autor: Maciej Drwięga »

Tak mniej więcej wygląda praca przy kolejnych modułach makiety. Oczywiście można sobie tłumaczyć, że zamiast tego trochę popracowałem zawodowo, zrobiłem (to już własnoręcznie) remont w połowie mieszkania i jeszcze kilka innych rzeczy.
Nie zmienia to faktu, że praca idzie tak:

Obrazek
Lunch break! by Maciej Drwięga, on Flickr
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#30 Post autor: Kubrick »

Maciej Drwięga pisze:Oczywiście można sobie tłumaczyć, że zamiast tego trochę popracowałem zawodowo, zrobiłem (to już własnoręcznie) remont w połowie mieszkania i jeszcze kilka innych rzeczy.
Nie tłumacz się, nic Cię nie usprawiedliwia :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ