Prototyp powozu

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Vistrick
Posty: 65
Rejestracja: 2015-03-16, 18:24
Lokalizacja: Centrum
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Prototyp powozu

#1 Post autor: Vistrick »

Stworzyłem w LDD prototyp powozu, który będzie głównym elementem przyszłej scenki. Wzorowałem się na angielskich powozach z XIX wieku. Zanim zacznę zamawiać klocki chciałbym poznać wasze zdanie :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mi nie podobają się konie. Wolałbym brązowe ale nie znalazłem ich w LDD. Poza tym jest ich chyba za mało, wyglądają mizernie. Powóz jest duży więc powinien być czterokonny.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Dobrze by było go zwęzić i skrócić o ten dziwnie wyglądający bagażnik.
Bagażnik powinien być na dachu. Z tyłu może podest dla obsługi, może jakiś uchwyt, ale nie takie wielkie wystające coś. Chyba że znalazłeś zdjęcie takiego dziwacznego, nieproporcjonalnego powozu, ale w takim razie wrzuć, łatwiej będzie coś doradzić.
Na pewno wszystkie koła mają mieć taką samą średnicę?
Konie mogą być dwa, nie jest źle.
Stopnie wejściowe za bardzo wystają na zewnątrz. Zamiast tych dwóch wystarczyłby jeden. Albo coś innego wykombinuj, żeby nie miało aż 4 kropek powierzchni.
Błotniki by się przydały. Proponowałbym w tym celu użyć ogonów od dinozaurów: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=40379
\/1 ______________

Vistrick
Posty: 65
Rejestracja: 2015-03-16, 18:24
Lokalizacja: Centrum
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Vistrick »

Dzięki za propozycje. Co do kół to w LDD nie ma mniejszych brązowych a inne kolory odpadają. Poza tym na niektórych zdjęciach koła powozów różnią się minimalnie więc myślę że tak zostanie. Błotniki zmieściły się tylko z tyłu, nie jestem co do nich zbytnio przekonany. Ostatecznie wyszło to:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Dużo lepiej. Ale drzwi warto by od góry zaczepić, bo inaczej będą odpadać.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ