Erebor [póki co WIP]

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
LL
Posty: 58
Rejestracja: 2013-10-15, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
brickshelf: LolinoLL

 

Erebor [póki co WIP]

#1 Post autor: LL »

Gdzieś tam dałem znać, że go buduję. No i oto jest ... WIP. Wrzucam i będę wrzucać, bo liczę, że będzie krytykować, radzić, stękać, zwierzać, a jak dobrze pójdzie to coś może z tej ściany szarych klocków będzie.

Mój plan wygląda następująco.
Będzie podobne do tego, tyle, że trochę to poucinam. W ten sposób. Niebieska linia to mój plan. Chcę, żeby brama Ereboru miała nieregularny kształt. Czerwona to plan gdyby brakowało klocków albo nie-wiadomo-co.
Aha, no i mam problem z podłożem, nie wiem w jakim kolorze je zrobić. Myślałem na dk tan ze wstawkami olive green i dk brown.

To co jest na zdjęciach poniżej to prawie 1/3 wysokości docelowej oraz prawie 1/2 szerokości docelowej.

A na razie wygląda dosyć nędznie, choć na żywo prezentuje się o niebo lepiej:

Obrazek

Obrazek

A tutaj galeria Brickshelf ze zdjęciami WIPa.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Model na którym się wzorujesz jest naprawdę super, dlatego trzymam kciuki :)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 915
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Johan »

Czy to będzie odpowiedź na pracę Migalarta?

Jeżeli rzeczywiście chcesz wiernie odtworzyć tę rzeźbę co podlinkowałeś, to za wcześnie zacząłeś skały po bokach, nie uwzględniłeś cofnięcia murów po obu stronach. Wprawdzie nie mieści się ono w czerwonym obrysie, ale skał jako takich też tam nie ma na wysokości, którą do tej pory wykonałeś.

Bardzo dobrze wygląda faktura muru, mam nadzieję, że będzie więcej przełamań DBG tak jak to godło(?).

Ziemi na pewno nie rób tanowej, dark tan może być dobry, choć ja bym się skłaniał ku jakiejś ciemnej zieleni i brązowej lub dktanowej drodze.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Chyba wychodzi za niskie lub zbyt szerokie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

Jellyeater pisze:Chyba wychodzi za niskie lub zbyt szerokie.
Bo to 1/3 wysokości dopiero :)

Co do samej konstrukcji to jak dla mnie ta ściana LBG jakoś dziwnie wygląda. Nawet przy takiej różnorodności kolumn i zżółkniętych klocków wydaje się troche za jednolita.
Ostatnio zmieniony 2015-03-31, 08:33 przez Stelario, łącznie zmieniany 3 razy.

skina
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-01, 21:21
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: skina »

Sądząc po tym co już widać Twój Erebor po wybudowaniu może mieć nawet 1,5 m wysokości. Trzymam kciuki!

Z uwag: coś nie tak jest z proporcjami vs oryginał.
Po bokach powinno być więcej muru:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b2b6e1f7f140b5e8.html

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#7 Post autor: bacon »

A posągi też planujesz zrobić czy tylko sama brama?

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

Czuję, że będę to lubił :) .
Kupa roboty przed Tobą, więc strzeż się pokusy numer jeden, którą można opisać tak: "olać szczegóły, byle do końca!" Bo na razie detale wyglądają świetnie. Tak trzymać!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

LL
Posty: 58
Rejestracja: 2013-10-15, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
brickshelf: LolinoLL

 

#9 Post autor: LL »

Johan pisze:Czy to będzie odpowiedź na pracę Migalarta?
Nie. Ja swój zacząłem pół roku temu (porzuciłem projekt i dopiero teraz do niego wróciłem) i nie wiedziałem, że Migalart swój Erebor robi :).
Johan pisze:Jeżeli rzeczywiście chcesz wiernie odtworzyć tę rzeźbę co podlinkowałeś, to za wcześnie zacząłeś skały po bokach, nie uwzględniłeś cofnięcia murów po obu stronach. Wprawdzie nie mieści się ono w czerwonym obrysie, ale skał jako takich też tam nie ma na wysokości, którą do tej pory wykonałeś.
Nie bardzo rozumiem. Plan jest taki, by uciąć bramę do czerwonego i poza czerwonym obrysem zacząć skały.
Johan pisze:dark tan może być dobry, choć ja bym się skłaniał ku jakiejś ciemnej zieleni i brązowej lub dktanowej drodze.
To chyba najlepszy pomysł i tak najprawdopodobniej zrobię.
Stelario pisze:Co do samej konstrukcji to jak dla mnie ta ściana LBG jakoś dziwnie wygląda. Nawet przy takiej różnorodności kolumn i zżółkniętych klocków wydaje się troche za jednolita.
Dlatego ubolewam, że nie ma innych odcieni szarości. Tzn. jest jeszcze jakiś stary, ale bricków w tym kolorze chyba nie ma.
skina pisze:Sądząc po tym co już widać Twój Erebor po wybudowaniu może mieć nawet 1,5 m wysokości. Trzymam kciuki![/URL]
Jeśli nie więcej :).
skina pisze:Z uwag: coś nie tak jest z proporcjami vs oryginał.
Po bokach powinno być więcej muru:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b2b6e1f7f140b5e8.html
Już o tym pisałem. Nie buduję wiernego modelu modelu z filmu. Mur mam w planach uciąć wzdłuż niebieskiej linii.
bacon pisze:A posągi też planujesz zrobić czy tylko sama brama?
Boję się ich budowy, bo nie mam bladego pojęcia o budowie takich rzeczy. Ale będą na stówę :).
dmac pisze:Kupa roboty przed Tobą, więc strzeż się pokusy numer jeden, którą można opisać tak: "olać szczegóły, byle do końca!"
Mam nadzieję, że się nie zapomnę :).


Dzięki za uwagi!
Ostatnio zmieniony 2015-03-31, 12:51 przez LL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#10 Post autor: Stelario »

LL pisze:
Stelario pisze:Co do samej konstrukcji to jak dla mnie ta ściana LBG jakoś dziwnie wygląda. Nawet przy takiej różnorodności kolumn i zżółkniętych klocków wydaje się troche za jednolita.
Dlatego ubolewam, że nie ma innych odcieni szarości. Tzn. jest jeszcze jakiś stary, ale bricków w tym kolorze chyba nie ma.
Szare to są 4
2 jasne
Light Bluish Gray
Light Gray
i 2 ciemne
Dark Gray
Dark Bluish Gray

Problem w tym że te stare to kosztują majątek, te nowe i tak tanie nie są. Sam będę budował wielką szarą ściane i się zastanawiam czy nie mieszać tych klocków z
Brick, Modified 1 x 2-4 Log
Brick, Modified 1 x 2 with Grille (Grill)
Brick, Modified 1 x 2 with Groove
Brick, Modified 1 x 2-4 with Masonry Profile (Brick Profile)
Brick, Modified 1 x 4 with Groove
Tak co 10-50 klocek co by trochę życia nadać albo można tile 1x2+, 2x2 wpiąć że jakaś cegła wystaje. Chociaż w twoim wypadku jak to będzie 3x wyższe to może aż tak widoczne nie będzie.

ODPOWIEDZ