75083 AT-DP

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

75083 AT-DP

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Seria: Star Wars
Rok wydania: 2015
Liczba elementów: 500
Cena: 59.99 EUR / 49.99 GBP / 49.99 USD
Brickset

Pełna recenzja: http://www.youtube.com/watch?v=45uONkC33Pg

Zestaw kupiłem bo bardzo oczy karmił, i niestety natknąłem się na kilka rozczarowań. Podstawowe zarzuty są dwa: primo, tego się w ogóle nie da upozować, i sekundo to jak wymyślono strzelanie woła o pomstę do nieba. Projektant umieścił wyrzutnie tak, że strzelają same kiedy tylko "głowa" AT-DT obróci się w bok. Sęk w tym że głowa jest ciężka i siedzi na zwykłej, gołej osi, a więc obraca się zupełnie luzem, jak chce. Efekt - większość czasu spędza się na byciu postrzelonym albo szukaniu strzałek wystrzelonych gdzieś w kosmos (serio, jednej jeszcze szukam). Chyba w żadnym zestawie Lego nie widziałem jeszcze tak ewidentnego BABOLA.
Ale warto było dla samego minifiga naszego Zgrredka, występującego tutaj jako Kapitan Pekaes:

Obrazek

Za:
- model jest spory, ładny, stabilny, z oszczędnym użyciem nalepek
- ciekawe patenty konstrukcyjne, w tym spięcie bocznych paneli na gumowych łącznikach axli
- kompletna kabina z miejscem na 2 pilotów
- bardzo ładne unikalne półkule z nadrukiem
- aż 4 figurki w tym 3 unikalne a przy tym bardzo ładne

Przeciw:
- fatalny babol w postaci wyrzutni strzelających przy byle ruchu; idealny zestaw dla kogoś komu życzysz utraty oka
- nogi są zasadniczo kompletnie sztywne - mają po jednym stawie, w dodatku bezużytecznym bo AT-DT jest stabilny tylko przy jednej jego pozycji. Zapomnijcie o zabawie, zapomnijcie o pozowaniu.
- góra siedzi na axlu włożonym luzem w dziurę: znaczy, w ogóle nie jest przymocowana do "podwozia". AT-DT daje się przenosić tylko za nogi albo urywa mu się głowę.
- tył kadłuba jest surowy i paskudny

Jednym słowem fajnie wyglądający zestaw okazał się tak naprawdę czymś nie nadającym się zupełnie do zabawy (chyba że ktoś lubi w siebie strzelać), a i jako półkownik spisuje się średnio z uwagi na dwie możliwe pozy: głowa w lewo albo głowa w prawo, i przez paskudny tył.
Ostatnio zmieniony 2015-04-18, 03:15 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Pewnie jakby zrobili stawy to by nie stał, bo by się rozjeżdżał. Faktycznie kiepsko, bo mało bawialności, za to dużo niebezpieczeństwa z powodu tych strzałek. To się nazywa living on the edge. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

Strzałki same z siebie są bardzo fajne bo mam 4 takie z phantomów i strzelają tylko jak się je dotknie. A że projektant tego zestawu jest z LEGO i nie sprawdza co zbuduje to już inna sprawa. Sądze że go ktoś w LDD wystrugał i gotowego modelu na oczy nie widział.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: cody1976 »

Stelario pisze:A że projektant tego zestawu jest z LEGO i nie sprawdza co zbuduje to już inna sprawa. Sądze że go ktoś w LDD wystrugał i gotowego modelu na oczy nie widział.
Mało prawdopodobne...

cody1976

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#5 Post autor: Kruk »

Hehe dobra recenzja jak zawsze :). Robienie rękami różnych cudów w odbiciu klocka bezcenne :D.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: zen535i »

A tak chcialem ten zestaw, a teraz ... To sam nie wiem :)
Piwo moje paliwo;)

ODPOWIEDZ