[MOC] MAN TGS Wywrotka 8x4 + przyczepa

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] MAN TGS Wywrotka 8x4 + przyczepa

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

Był sobie kiedyś konkurs na wywrotkę która miała współpracować z zestawem 42030. Zbudowałem takie cuś:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=23108
Nie był zły, ale doszedłem do wniosku że można by go zbudować lepiej. Obecna wersja ma taki sam układ silników, przy czym zmienił się sposób wyładunku. Teraz paka podnosi się do tyłu. Czyli: XL do napędu, Servo do skrętu, L do podnoszenia. Dodatkowo model zyskał światła przednie. Bardzo ładnie wszystko widać na renderze zrobionym przez Blakbirda:

Obrazek
Tak nawiasem mówiąc, robienie przewodów w Lsynth jest faaaajne inaczej.

Więcej w galerii na Bricksafe:
http://bricksafe.com/pages/M_longer/MAN ... %20trailer

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Całość jest zaprojektowana właściwie od zera, jedynym elementem który nie zmienił się zbytnio jest paka. Chociaż też zyskała kilka detali. Kabina ma teraz otwierane drzwi i pełne wnętrze.

Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo zbudowałem przyczepę, przystosowaną do przewożenia maszyn budowlanych. Jest wzorowana na jednej z przyczep Schwarzmullera:

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jedyną funkcją jakie toto posiada to opuszczanie najazdów poprzez ręczne kręcenie małym siłownikiem śrubowym.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I parę zdjęć wykonanych przez Rh w czasie naszej wizyty na Beer Geek Madness:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak to wszystko działa:

https://www.youtube.com/watch?v=r2TL5KpQBOk

Do obu modeli zrobiłem instrukcje, można je nabyć na MOCPlans.com.
Starałem się aby były czytelne, sam model nie jest szczególnie skomplikowany, za to jest podzielony na moduły, które ułatwiają budowę. Przykładowe strony:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

W niektórych krajach taki zestaw by mógł nawet po drogach jeździć (25,25m dopuszczalnej długości zestawu już zaczyna na zachodzie i w Skandynawii się pojawiać), u nas niestety to wciąż gabaryt (dopuszczalne 18,75m dla zestawu z przyczepą). czemu Ci to piszę? Toż www.40ton.net na pewno znasz, skoro jeden z Twoich modli tam już się pojawił ;)
Po co kabina podnosi się razem ze zderzakiem?
Przyznam, że ostatnio nie miałem pomysłu na podobne załamanie do lawety ze Zrembu, teraz chyba już po zawodach, ale kiedyś to poprawię, bo sobie podbiorę pomysł na ramę z liftarmów.
Longer, jesteś nudny, jak zwykle nie mam do czego się przyczepić w tym modelu :P Jest po prostu świetny. No, może trochę nudny stylistycznie, ale Mańki maja to do siebie, że są nudne i zabójczo skuteczne same z siebie.
Zabezpiecz tylko łańcuchami przewożoną wywrotkę i będzie idealnie. YEAH! Znalazłem coś :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Kubrick pisze:Po co kabina podnosi się razem ze zderzakiem?
A no po to że zderzak się trzyma kabiny :P
Wiem że powinny być osobno, ale to jest tak zbudowane że przednie lampy muszą się trzymać stopni pod kabiną.

jaret79
Posty: 29
Rejestracja: 2015-02-07, 16:08
Lokalizacja: Gdynia

#4 Post autor: jaret79 »

Śliczny zestaw, dobrze że to MOC bo kosztował by pewnie z 2 tysiaki i znowu trzeba byłoby szukać wytłumaczenia dlaczego muszę go mieć :)
Ostatnio zmieniony 2015-04-20, 21:54 przez jaret79, łącznie zmieniany 2 razy.
8047 ex8053 ex8070 ex8110 8260 8297 8448 42004 42007 ex42030 42036 42037 ex42039 ex42043

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#5 Post autor: Kruk »

Powtórzę się choć to już raz pisałem...Longer, jak ja Cię szczerze nienawidzę ;D... Super sprawa z wywrotką, bardzo poprawiłeś, a raczej zrobiłeś od podstaw całą wywrotkę, powiem szczerze, jestem zachwycony, naprawdę świetna praca, aż miło zawiesić oko na niej. :) Co mogę rzec... dałeś czadu jak zwykle i to się ceni. :)
Ostatnio zmieniony 2015-04-21, 07:40 przez Kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Wojtacha
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-14, 19:53
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi

 http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi" target="_blank" title="Brickshelf gallery of http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi">

#6 Post autor: Wojtacha »

Wow, naprawdę piękny(e) model(e). Nie dość, że wspaniale wyglądają, to jeszcze opublikowałeś instrukcje! Jestem pełen podziwu :D

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

A ja trochę pomarudzę. Widziałem akurat dziś na żywo żółtą wywrotkę Mana i miał czarne błotniki, zarówno z tył wozu, jak i z przodu, dlatego uważam, że w Twojej wywrotce też by się właśnie przydały błotniki czarne lub w kolorze DBG. Jak dla mnie troszkę za dużo tego żółtego, bo i ciężarówka i przyczepa i ładowarka. Ale to tylko moje zdanie. Poza tym szkoda, że nie zrobiłeś jeszcze najazdów sterowanych PF, wtedy zestaw byłby naprawdę bardzo bawialny, choć nie ukrywam, że i tak jest. No i troszkę przyczepię się do filmu, bo w 6 minutowym kawałku prawie 2 minuty obraca się ciężarówka, a w kolejnych minutach 2 minutach obraca się naczepa. No dobrze, teraz trochę plusów. Zestaw bardzo mi się oczywiście bardzo podoba i nie ukrywam, że chciałbym budować też takie fajne MOCe. Może zbuduję sobie taki zestaw wg Twojej instrukcji
Kubrick pisze:W niektórych krajach taki zestaw by mógł nawet po drogach jeździć (25,25m dopuszczalnej długości zestawu już zaczyna na zachodzie i w Skandynawii się pojawiać), u nas niestety to wciąż gabaryt (dopuszczalne 18,75m dla zestawu z przyczepą)...
To prawda, że najdłuższy zestaw, jak i autobus przegubowy w PL może mieć 18,75 m, ale widziałem kiedyś amerykańca z nosem, gdzie sam ciągnik miał ok 11 metrów, dlatego troszkę komicznie wyglądał taki amerykański ciągnik z bardzo krótką naczepą, na której był 1 kontener
Ostatnio zmieniony 2015-04-21, 20:38 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Widziałem akurat dziś na żywo żółtą wywrotkę Mana i miał czarne błotniki, zarówno z tył wozu, jak i z przodu, dlatego uważam, że w Twojej wywrotce też by się właśnie przydały błotniki czarne lub w kolorze DBG
Aluminium jest jasnoszare :P
Obrazek
Mam już pomysł na inne nadkola, ale to przy kolejnej ciężarówce.
legosamigos pisze:No i troszkę przyczepię się do filmu, bo w 6 minutowym kawałku prawie 2 minuty obraca się ciężarówka, a w kolejnych minutach 2 minutach obraca się naczepa.
No cóż, tak sobie prezentację modeli wymyśliłem. Zawsze można przewinąć :)
legosamigos pisze:Jak dla mnie troszkę za dużo tego żółtego, bo i ciężarówka i przyczepa i ładowarka.
Ciężarówka, jeśli dobrze liczę, może być zrobiona w przynajmniej 6-7 kolorach, jeśli miałaby być jednolita kolorystycznie. W zasadzie kolor kabiny narzucają skosy 1x10, użyte na dachu. A jest żółta, bo pierwsza wersja taka była :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Ładny lifting. Cały zestaw wygląda bardzo zacnie. Ale mogłeś zrobić napis "MAN" na grillu, literki masz :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

3dom pisze:Ładny lifting. Cały zestaw wygląda bardzo zacnie. Ale mogłeś zrobić napis "MAN" na grillu, literki masz :P
Wyglądało to źle, bo krój liter nie taki jak trzeba :P

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

A naklejka?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

3dom pisze:A naklejka?
Srebrnej nie wyprodukuję :)

Valiaur
Posty: 39
Rejestracja: 2014-11-02, 21:25
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Valiaur »

Swietny zestaw. Wyglada bardzo realistycznie i jak zwykle uchwyciles mnostwo detali. Pomysl z wykorzystaniem silownika na "zlamanie" tylnej czesci przyczepy jest rewelacyjny. Jedyny szalony pomysl jaki mam to wcisniecie silniczka M (albo dwoch mikro) do przyczepy. Masz jeszcze jeden kanal IR wolny - moze warto go wykorzystac? :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Valiaur pisze:edyny szalony pomysl jaki mam to wcisniecie silniczka M (albo dwoch mikro) do przyczepy. Masz jeszcze jeden kanal IR wolny - moze warto go wykorzystac? :)
Mkę jak najbardziej, chociaż nie wiem czy nie trzeba by przebudować środka ramy. Mikromotory niczego by w niej nie ruszyły, są po prostu za słabe.

Gucwin

#15 Post autor: Gucwin »

Jest Piękny, Świetnie to zrobiłeś !

ODPOWIEDZ